1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox360 i podatność na błędy związane z GPU

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez graffitikomp, Kwiecień 18, 2012.

1. graffitikomp

graffitikomp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Rozbierałem dzisiaj konsolę, która wieszała się na logo Xbox. Po ściągnięciu i ponownym założeniu radiatorów CPU/GPU konsola w ogóle się nie uruchamia, zgłasza tylko błąd 0022 (3RROD).
    Czy to prawda, że te konsole tak mają i samo zdejmowanie radiatorów może spowodować uszkodzenie lutów pod gpu?
    Jeśli tak, to jak z nimi postępować, żeby nałożyć nową pastę na procesor czy gpu?

2. Lotnik421 Xbox One

3. XBOX-M4ST3R

XBOX-M4ST3R Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Konsola z 2006 roku?? Wydaje mi się że ściągniecie radiatorów nie może spowodać zimnych lutów

4. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja bym postawił na ukruszony rdzeń któregoś układu. Albo przeciąłeś gdzieś scieżki na płycie, ale to w mniejszym stopniu.
    Rozbierz jeszcze raz konsolę i sprawdź dokładnie.

5. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Konsola 2008, ścieżki nie są naruszone. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pękanie lutów od naprężeń powstałych w trakcie podważania krzyżaków.

6. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli konsola się wieszała o czym wcześniej pisałeś to już świadczyło o jakimś defekcie. Podczas ściągania krzyżaków poprostu dokończyłeś dzieła :)

7. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No i właśnie o to mi chodzi, jeśli konsola ma już nieprawidłowe objawy, wystarczy wyciągnąć płytę, zdjąć radiatory, założyć z powrotem i już może być na stałe RROD, zgadza się?

8. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
  9. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak widzisz na własnym przypadku - tak właśnie może się dziać. Czasami może wyskoczyć inny kod błędu. Naprawdę różnie to bywa.

10. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czyli można to podsumować w ten sposób, że jest duże ryzyko rozbierania i poprawiania chłodzenia w konsolach, które mają objawy przegrzewania.
    Mówię to w kontekście serwisu laptopów, wdrażam się w konsole bo rynek tego wymaga ...

11. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli konsola szybko się wiesza a wiatraki gwałtownie nie przyspieszają to raczej nie ma sensu poprawiać chłodzenia, bo to nie ma nic wspólnego. Jeżeli po pewnym czasie wyskakują 2 czerwone diody to jak najbardziej warto zabierać się za chlodzenie.

12. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Przegrzewanie to 2 diody - 3 to już jakaś awaria i można tylko popsuć do końca?

13. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli w serwisie nie masz maszynki do BGA to w przypadku 3 diod to mało zrobisz. No chyba, że są to błędy związane z zasilaniem. Wtedy to tranzystor, czy kontroler zasilania spokojnie wymienisz.
    Tutaj ciekawa lektura o ile już jej nie czytałeś. Polecam się dokładnie zapoznać jeśli chcesz brać się za Xksy.
    Wszystko o XBOX-360 TUNING ,NAPRAWA ITD. - ERROR CODE KODY BŁĘDÓW

14. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Sprzęt do BGA mam, tu nie ma problemu. Za linka dzięki, sporo już na ten temat przeczytałem ale mało stron rodzimych.

15. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Teraz angielski to podstawa... Posiedzisz parę miesięcy przy konsolach to żadne strony nie będą Ci potrzebne. Xbox nie jest jakoś specjalny skomplikowany w budowie. Laptopy są trudniejsze w naprawie, przynajmniej dla mnie...

A tak off topic można wiedzieć jakiej maszynki używasz? Achi czy cos lepszego?

16. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Xbox nie jest skomplikowany w budowie i można się posiłkować jednym schematem od xenona ale jednak dla mnie to czarna magia i kapryśna maszyna.
    Nie wyobrażam sobie lapa, w którym po zdjęciu radiatora i założeniu z powrotem, nie uruchamia mi się płyta.
    Maszyna na której pracuję to Achi IR PRO SC2, całkiem fajne urządzenie.

17. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak Achi wygląda to wiem doskonale:) Jak robiłem se stacje do nauki to sie na niej wzorowałem... Stolik serwisowy wygląda tam trochę lipnie. Lepszy jest ponoć z v.3 :)

18. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie słyszałem o wersji 3, wersja 2 to najnowsza i uchwyty na płytę ma znakomite. Dokupiłem jeszcze dodatkowe łapki i do trudnych płyt mam 3 z lewej i 3 z prawej. Nic się nie ma prawa wygiąć.

19. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Na bank jest v.3 :) Sprawdziłem dla pewności :) Właśnie dodatkowe łapki ma w standardzie ...

20. graffitikomp

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No to ja mam wersję 3 tylko miałem 4 łapki w standardzie. Dół 4x600W, góra 400W, do tego HA bodajże 750W.

Wczytywanie...

Poleć forum