[Xbox360] Jak sprawdzić czy jest przerobiony? (jakikolwiek trop, konsola z zagranicy)

Woocash Van Den Wu

Świeżak
Świeżak
Witam. Dostałem za darmo od brata konsolę xbox360 "grubego" kupionego za kilka drobnych € na "pchlim targu". Konsola jest prawdopodobnie zbanowana, ma jakiś napęd Philips czy Benq (podobno przełożony z innej konsoli i z dyskiem 14GB). Jak sprawdzić czy ta konsola jest(lub nie jest) przerobiona? Widać, że była rozkręcana, plomb brak, nie wiem jaką ma płytę główną, ale rozkręcić nie problem(jeśli ma jtag/rgh to jak to wygląda). Pożyczyłem kilka oryginalnych gier no i nawet te się nie włączają, po prostu odpala się "xboxowy odtwarzacz filmów dvd" i tyle.
 

Kizo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
witam. Dostałem za darmo od brata konsolę xbox360 "grubego" kupionego za kilka drobnych ₼ na "pchlim targu". Konsola jest prawdopodobnie zbanowana, ma jakiś napęd philips czy benq (podobno przełożony z innej konsoli i z dyskiem 14gb). Jak sprawdzić czy ta konsola jest(lub nie jest) przerobiona? Widać, że była rozkręcana, plomb brak, nie wiem jaką ma płytę główną, ale rozkręcić nie problem(jeśli ma jtag/rgh to jak to wygląda). Pożyczyłem kilka oryginalnych gier no i nawet te się nie włączają, po prostu odpala się "xboxowy odtwarzacz filmów dvd" i tyle.
złom .
 

dragon1493

Banned
Nie wiem czy dobrze mysle ale chyba nie masz wgranego dobrego klucza napedu i dlatego nawet oryginalne gry nie odpalaja :) Szkoda bylo pieniedzy inwestowac przez brata w ta konsole :p

Wysłane z mojego HTC Vision
 

dijemex

Użytkownik
Użytkownik
jeżeli masz rgh to uruchom konsolę przyciskiem eject (wysunięcie tacki) i pokaże Ci się specyficzny obraz od rgh.
 

Woocash Van Den Wu

Świeżak
Świeżak
Ogółem to nie był zbyt wielki wydatek :p A to jest jakiś sens cokolwiek z tym robić i czy się cokolwiek da z nim zrobić? No bo jeśli ma JTAG/RGH to chyba napęd zbyteczny?
 

dragon1493

Banned
Ta konsola w ogole posiada wyjscie HDMI z tylu ?? Jaki jest MFR Date ? No chyba ze naklejki tez masz zerwane, to zrob zdjecie wtyczki od zasilania w konsoli i zasilaczu oraz jak znajdziesz to podaj moc zasilacza :)

Wysłane z mojego HTC Vision
 

Woocash Van Den Wu

Świeżak
Świeżak
HDMI jest, MFR Date 2008-08-10, fotki niestety słabe, na zasilaczu na nalepce: 200-240V~2.7A, 47-63Hz ; Otuput DC:203W ; 12V-16.5, 5Vsb-1A (dałem tak, bo nie wiem o którą wartość chodzi)


 

dragon1493

Banned
Po dacie wychodzi ze to Falcon v2 czyli prawie jak Jasper, zas zasilacz jest z konsoli Xenon.
Falcony mialy zasilacz o mocy 175W.

Jezeli na 100% jest to Falcon v2 to warto naprawic, bo ten model juz nie jest tak bardzo awaryjny jak poprzedni. Jezeli konsola ma bana to chyba najlepszym wyjsciem bylo by zamontowanie RGH, przy zamontowaniu RGH prawdopodobnie byla by mozliwosc wpisania prawidlowego klucza do napedu tak ze naped znow by odczytywal plytki z grami :)

Zapytaj Dextera lub Akira oni montuja RGH takze sa w temacie obeznani.

Wysłane z mojego HTC Vision
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dokladnie tak treba rgh lub przynajmniej odzyskac dvdkey przez rgh
 

Woocash Van Den Wu

Świeżak
Świeżak
Raczej RGH w niej nie ma. Po włączeniu przyciskiem tacki (niezależnie czy się przytrzyma czy tylko wciśnie ) wyświetla logo xbox. No, przynajmniej jakiś konkretny trop, myślałem że może coś się da domowymi sposobami (coś jak w konsolach typu playstation2 :p).No nic, skoro już jestem zorientowany w " iluśtam % " o co chodzi to temat można zamknąć.
 

Do góry Bottom