1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox360 Vs Ps3. Czy nadal warto?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez miCzi, Sierpień 30, 2011.

1. miCzi

miCzi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam!
    Przymierzam się do zakupu konsoli i mam kilka pytań:

1) Która konsola? Xbox360 czy PlayStation3? Grałem na oby dwóch konsolach, jednak przez bardzo krótki czas. Baardzo mi się podobał xboxowy pad. Jest świetny! W PS3 nie było już tak fajnie.
    Muszę przyznać że w pleju podoba mi się obecność BR, jednak biorę to pod uwage tylko jako miły dodatek a nie jako główny powód dla którego miał bym wybrać konsole. Exclusivy PS3 do mnie jakoś strasznie nie przemawiają. Mam zamiar grać w jakieś wyścigi (Forza 3 vs GT5) oraz np. fife. Czasem zagram sobie w jakąś strzelankę (tak, myśle tutaj o BF3 :p) Ze strony xboxa wcale nie jest dla mnie + iż można go przerobić. Nie jestem piratem i wole mieć oryginalne gry (żeby nie było - nie mam nic do piratów. Jest to indywidualna sprawa każdej osoby).
    2) Jak będzie wyglądała grafika na tych konsolach po podłączeniu do monitora? Mam zamiar kupić specjalnie coś do nich w cenie do 1000zł więc myśle iż tutaj coś fajnego można będzie kupić.
    3) Jak wygląda sprawa z awaryjnością konsol? Myślę iż w xboxie już dawno wyeliminowano problem z rodem.
    4) Co jest bardziej przyszłościowe? Zdaje sobie sprawe że konsoli już troche czasu mają ale.. na czym pogram dłużej, jak sądzicie?
    5) Tutaj pytanie bardziej do posiadaczy PS3. Jak wygląda multiplayer? Sony go troche poprawiło czy nadal jest taka kicha jak dawniej? Na xboxie za multi nie mam zamiaru płacić więc tutaj był by + dla Sonego.

Myślałem też nad zakupem komputera. Mam na to 3000zł więc dało by się zakupić coś fajnego no ale sam nie wiem.. zdecydowany bylem na PS3 ale zawsze coś ciągnie mnie do produktu microsoftu.

No i jeszcze jedna sprawa.. nie wiadomo kiedy wyjdą next geny? żeby nie było sytuacji że kupie sobie którąś z konsol a tu za 2 dni wyskakują z nowym ps'em / xboxem.

Dziękuje i pozdrawiam, miCzi

2. Lotnik421 Xbox One

3. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Powiem tak jak ja się znam i pamiętajcie, że jest to moja indywidualna opinia. Sam posiadam X360.

1) Jeśli chodzi o pada to bardzo duża ilość ludzi podziela twoje zdanie. W samej wygodzie to pojęcie względne. Przed x360 miałem ps2 i pad był wygodny. Dopiero jak kupiłem konsolę M$'u to pad od sony wydawał mi się nie wygodny (ps3 u kolegi). W fps-y i wyścigi gra się bardzo przyjemnie.

2) Czytałem, że po podłączeniu oryginalnym kablem VGA od M$'u lub BigBen'a jakość jest świetna.

3) Jak kupisz konsolę fat z płytą główną JASPER lub slimkę to nie masz co się martwić o awaryjność (poziom awaryjności jest niesamowicie niski w porównaniu do pierwszych wersji konsoli).

4) Hmmm... Jeśli chodzi o samą przyszłość to liczy się tu już tylko move i kinect. Tak wiem, gry są beznadziejne i SONY oraz Microsoft niezbyt potrafią wykorzystać ich potencjał, ale w środku czai się przyszłość. Wiecie, obsługiwanie wszystkiego czymś innym niż pad, czy myszka: nami. Same konsole zbyt przyszłościowe już nie są.

5) Mój kolega, który ma ps3 nie narzeka ale muszę jednak powiedzieć, iż jest on mega fanboyem ps3 (próbował mi wcisnąć, że na ps4 będziesz nakładał okulary wirtualnej rzeczywistości T_T ). Warto płacić abonament GOLD. Dzięki temu masz stabilniejsze servery na multi, nie ma tak ciągłego rozłączania gier przez PSN (wrażenia wzięte od ps3 wyżej wymienionego kolegi), lepsze zabezpieczenia. Wkrótce będzie przechowywanie danych w chmurze dla wszystkich, nie jak na ps3 dla płacących abonament psn+ (czy jakoś tak), natychmiastowe aktualizowanie achievementów do sieci.

Na komputerach się nie znam więc ci nie odpowiem czy warto kupić za jakąś cenę.

Bardzo prawdopodobne, że będą zapowiedziane w 2012 ale tego nikt nie wie. Skąd te domysły? Wszyscy twórcy już mówią, że obecne konsole ich tylko ograniczają. Zresztą jak wyjdą next-geny to twórcy jeszcze przez kilka lat będą wspierać stare konsole.

Wiem, że mój post może wiać fanboyostwem ale nie mam ps3 więc moje wrażenia opierają się tylko o ps3 kumpla.

Pozdrawiam.

4. miCzi

miCzi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Moim zdaniem twój post w cale nie jest fanyboyowski.
    Hmm.. martwi mnie to że w 2012 mogą wyjść next geny ;/ A nie chciał bym kupować komputera bo nie lubie tych nieporęcznych blaszaków. Mam netbooka do internetu a do gier przydała by się konsola.

Prosił bym jeszcze o opinię innych osób.

Pozdrawiam.

5. Wyindywidualizowany

Wyindywidualizowany Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sala Samobójców :D
    Kup xboxa 360 jasper lub slim to o awarie się martwić nie musisz (nowa lub mało używana). Ja grałem na padzie ps3 to po godzinie dłonie mnie bolały. Natomiast na padzie xboxowym można nawet grać cały dzień ^^. Na xboxie możesz łatwo piracić. Tanie punkty z grami(oryginalne). Moim zdaniem xbox360 bardziej opłaca się kupić. Kupujesz adapter myszki i klawy i grasz jak na PC :).

6. blazejp

blazejp <a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Odpowiedz jest prosta. Popatrz na exlusivy które bardziej cię interesują no i czy będziesz używał blueray czy nie
    Co do xbox live to jest płatne, ale dużo lepsze niż w ps oraz mniej trolli, wiadomo - żaden dzieciak nie zmarnuje kasy żeby trolować gry, a na ps każdy może wejść

Co do reszty to nie ma znaczenia. Gry wyglądają prawie tak samo na każdej z nich. Pad jedynie jest inny

Jeśli masz 3000zł to konsole kupujesz za ~900-950, a reszta wystarczy na dobrego kompa (i5 2500k, asrock p67 pro3, hd6850, 4gb ram i reszta. Dołożysz troche i starczy)

7. norbert910

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mówił, że piracenie go nie interesuje, a te adaptery to bardzo drogie gó*no.

8. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    nexgeny nie wyjda w jeszcze przez pare lat, ms nie po to inwestował w kinecta zeby zaraz wydawac nowa konsole z reszta ms sam przyznal ze xbox jest w polowie swojej drogi i moze jeszcze zaskoczyc nie jednego gracza

9. miCzi

miCzi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ludzie, czytajcie co pisze. Nie będę piracić.. lubie sobie uzbierać na jakąś gierke i wspomóc twórce. Myszki i klawiatury podpinać nie chcę bo do wyścigówek czy piłki lepszy jest pad. Pisałem też że na exach mi nie zależy bo te gry które mnie interesują są na obie konsole ^^
    Rozwiązanie komputer + konsola nie wchodzi w gre. Żeby odpalić takiego BF3 na dobrych detalach to trzeba dać na cały zestaw ok. 3000zł (mówię tutaj o pudle, monitorku, głośnikach etc). Poza tym do Konsoli musze dokupić monitor :p

10. piotruczelli14

piotruczelli14 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowa Jastrząbka
    Bierz Slima 250GB posłuży ci wiele lat o awaryjność się nie buj RROD to przeszłość a NEXT-GENY pewnie w 2013 roku będą dopiero zapowiedziane (tak myśle) a zanim się pojawią na polskich pułkach też zejdzie kup Slima i się nie zastanawiaj.

11. miCzi

miCzi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No to wiem już że kupie konsole, lecz nadal nie wiem którą.
    Słyszałem że nawet nowe slimy to traktory, czy to prawda?

12. piotruczelli14

piotruczelli14 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowa Jastrząbka
  13. miCzi

miCzi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Slimka będę brał na raty.
    Co do multika.. to w ogóle bym o nim nie myślał gdyby nie wychodziła gra z mojej ulubionej serii.. BF3 :p

14. norbert910

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  15. miCzi

miCzi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Będę brał na raty ze sklepu ^^ więc nie musicie szukać na allegro.
    Oczywiście biore pod uwage tylko Slima 250Gb. Ale to PS3 też nie daje mi spokoju.

Może ktoś jeszcze się wypowie?

16. rafcio007

rafcio007 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Londyn
    Powiem tak, to zależy czy traktory. Mam Slima prawie rok, raz wymieniany zasilacz na gwarancji ale co z tego jak znowu buczy. Na pewno nie moge nazwać tego szeptem i niedługo porównam z konsola kumpla tez slimem, podlaczymy obie wlaczymy te same gry i porównamy głośnośc. I to prawda, niestety są feralne wersje slimów co strasznie głośno chodzą, albo zasilacz albo sama konsola. Na youtube filmików jest od groma. Ale nie ma co siać paniki, na szczescie nie są to częste przypadki.

17. rafcio007

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Londyn
    Zaś jeśli chodzi o Xbox360 i PS3 miałem ten sam dylemat. Ale wybrałem Xbox360 ze względu na Xbox Live i wygodniejszy pad i ogólnie gry multiplatformowe lepiej działaja na Xboksie.

18. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    też zdecydowanie polecam ci Xboxa... nigdy nie narzekałem na niego, co do RRODA to wystarczy że będziesz wiedział jak się z nią obchodzić to taki problem w 99% cię nie spotka.

19. rafcio007

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Londyn
    Na rroda masz gwarancje 3 lata, więc bez obaw przez 3 lata masz spokój :)

20. miCzi

miCzi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    W takim przypadku myśle że można by odesłać konsole do serwisu. Słyszałem że ten microsoftu jest naprawde dobry.
    Tak spojrzałem teraz na exy PS3 i seria GoW to jest coś w co chciał bym zagrać. Unchrated też mi się podoba..
    Może ktoś ma 2 konsole i może je porównać?

Wybaczcie że tak marudze troche.. ale jestem osobą która lubi dobrze przemyśleć zakup

21. norbert910

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Slim mojego kumpla jest cichutki (bez dysku). Może trafiła ci się feralna konsola.

Wczytywanie...

Poleć forum