XBOX360 - współpraca z dyskiem sieciowym - oglądanie filmów z dysku sieciowego???

Norbert777

Użytkownik
Użytkownik
Jestem w trakcie małej przeróbki sieci domowej.
Do tej pory mój XBOX360 używany był tylko przez dziecko do grania. Połączony z siecią przez wifi (tylko po to by przez filezilla zgrywać gry na hdd konsoli co trwało sporo czasu)
Mam w domu kilka komputerów i by pozbyć się konieczności biegania z pendrivem po potrzebne pliki od jednego do drugiego postanowiłem kupić dysk sieciowy WD My Cloud.
Planowałem też zakup odtwarzacza multimedialnego WD TV Live by dziecko mogło z dysku sieciowego oglądać bajki na ekranie TV który nie ma niestety gniazda sieciowego.
Zrodziła się jednak myśl..skoro xbox stoi przy TV i jest to urządzenie dosyć multimedialne to czy przypadkiem nie ma możliwości by filmy z dysku sieciowego puszczać za pomocą xboxa na tv?
Czy jest taka możliwość? Bo jeśli tak odpadła by mi konieczność kupowania tego WD TV Live.
Oczywiście całość mam zamiar powpinać kablami sieciowymi do routera bo po wifi chyba by nie było to zbyt płynne.
Proszę o informacje czy da się to w ogóle zrobić?
Do tej pory dziecko oglądało bajki z dysku zewnętrznego podłączonego przez USB do komputera jednak dysk jest już za mały i wolałbym trzymać wszystko na dysku sieciowym by mieć dostęp zarówno z komputerów jak i konsoli.
PS. Jeśli to istotne konsola ma RGH.
Pozdrawiam
 

piterazim

Świeżak
Świeżak
Sam dysk powinien zadziałać. Ma na pokładzie DLNA czyli Xbox odtworzy. Nie zmodyfikowany Xbox. Przerobiony raczej też.
 

Norbert777

Użytkownik
Użytkownik
moj Xbox360 ma RGH
Podpowiedz proszę gdzie szukać w xbox plików udostepnionych w sieci po przegladam FSD i nigdzie nie widzę opcji.
 

piterazim

Świeżak
Świeżak
Nie wiem jak to wygląda w przerobionym

W moim wygląda tak
Duży strebrny przycisk X na padzie
Przewodnik xbox -> media -> odtwarzacz wideo
Wyświetlają się wszystkie dostępne nośniki (DVD, pendrive oraz znalezione serwery DLNA)

Windows Media Player w Windows 7 ma wbudowany serwer DLNA, ale działa kiepsko. Jeśli jeszcze nie masz dysku zainstaluj sobie Serviio - darmowy serwer DLNA - świetnie się sprawuje - będziesz mógł ciągnąć bajki z kompa.
 

Norbert777

Użytkownik
Użytkownik
Jakie formaty plikow odtworzę na konsoli bo słyszałem że o mkv mozna zapomniec
 

piterazim

Świeżak
Świeżak
Trudno powiedzieć. Tak na chłopski rozum: z DLNA jest taki myk, że serwer puszcza w sieć nie plik o konkretnym rozszerzeniu, ale strumień o określonym standardzie. Czyli jeśli twój serwer ma kodeki żeby przetworzyć mkv no to odtworzysz. Ze sprzętowymi serwerami może być problem. Programowe mogą sobie poradzić. Teoretycznie Serviio obsługuje mkv. Przetestuj.
 

Norbert777

Użytkownik
Użytkownik
U mnie bajki bedą szły z WD My CLoud ...posiada DLNA ale czy to znaczy ze odtworzę na konsoli każdy format to wątpię
 

piterazim

Świeżak
Świeżak
Ewentualnie wersja przedłużona - to z czym dysk sobie nie poradzi przepuść przez kompa. Zmapujesz sobie dysk i puścisz programowym serwerem.
 

Norbert777

Użytkownik
Użytkownik
Założenie jest takie, że bajki czy filmy mają być odtwarzane bez pomocy komputera. Ja to wiem jak ustawić ale już reszta domowników nie , a często mnie nie ma. Poza tym chodzi mi o to by nie było konieczności działania 3 urządzeń by coś obejrzeć.
Zaczynam się zastanawiać, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie dokupić do telewizora po prostu odtwarzacza sieciowego np. WD TV Live i mieć z głowy. Xbox na pewno zjada więcej prądu niż taki odtwarzacz sieciowy i oszczędność w postaci jego nie kupowania i używania tylko konsoli do tego może się potem zemścić w rachunkach za prąd znacząco...
 

szlovak

Użytkownik
Użytkownik
Ne wierze ze na konsoli z RGH bedzie taka wszechstronnosc jak na kompie z kompletem kodekow który ma wyjście HDMI, po prostu nie wierze. Nawet różne sprzetowe odtwarzacze też maja problemy. Na pewno nie ma to zadnego sensu nawet z najlepszym transkoderem na serwerze z plikami pod windowsem. Przetestowalem wszystkie programy tez te wymienione i inne. Jesli uzywasz jednego jedynego formatu moze byc to sensowne ale poza tym xbox nawet ma wymagania dosyć ścisłe co do plików wmv które są w końcu formatem microsoftu. W praktyce tak z biegu to zawsze była ruletka czy zaskoczył plik, co w praktyce oznaczało transkodowanie każdego jednego pliku co nawet na mocnym kompie jak chcesz mieć HD nie jest szybkie, czyli nie dało się go oglądać natychmiast. Bardzo porąbane i wkurzające. DLNA dla mnie to bezsens. Moze pod RGH cos jest, jakis soft, musisz rozkminic. Z tego co spojrzalem to cos jest i nawet mozna chyba po samej sambie odtwarzac bez dlna
 

Do góry Bottom