Xbox360 złapał rrod: Co mogę zrobić?

arturo213

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Heja! Jakiś czas temu pisałem o problemie ze podczas gry Xbox mi się zawieszal. Ostatnio ten problem zanikł, sam Xbox działał ok, nie było problemów. Dziś po włączeniu pojawiły się 3 czerwone diody. Wiedziałem ze stanie się to prędzej czy później w końcu to falcon... Postanowiłem go rozebrać. Zdjalem już cała obudowę oprócz tego panelu, co jest przykręcony śrubami. Mam tu kilka pytań: Jakim śrubokrętem wykręcić te śrubki? Jaka pastę termoprzewodzaca kupić do niego? Czy wygrzanie układu pistoletem na ciepło załatwi sprawę chociaż na kilka Miechów? Dodam ze nie gram po kilka godzin dziennie na xboxie a raz na jakiś czas. Da się jakoś coś poprawić z chłodzeniem? Nowe wiatraki lub coś innego? Mógłbym kupić nowego xboxa ale bardzo lubie majsterkować przy sprzęcie. Bede wdzięczny za każdą pomoc :)
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Lubisz majsterkować a torxa nie rozpoznajesz :D kup pastę mx 4 a grzanie raczej zabije niż podniesie jak nieodpowiednio zrobisz, opalarką nie ma opcji by równomiernie to zrobić no i zabezpiecz kondki bo wyleją...
 

arturo213

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Co do majsterkowania głównie mam na myśli wgrywanie systemow itp. Nigdy nie lubiłem rozbierać sprzętu :D Zaś jeśli chodzi o grzanie, to czy sama pasta może pomóc? Oczywiście zabezpieczonym wszystko podczas zabiegu ale wolałbym tego uniknąć. Niektórzy wkładają swoje układu do pieca ale ja tam wolę unikać tego typu zabiegów.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
A dlaczego nie.
Ja 9 miesięcy temu zrobiłem tak :
Otworzyłem konsolę.Wydobyłem z niej płytę główną.Bardzo dokładnie wyczyściłem procesory i elementy chłodzące ze starej pasty.
Następnie owinąłem płytę główną folią aluminiową,która mi została po pizzy.Nagrzałem piekarnik do 200 stopni i umieściłem ją na 15 minut.Potem zostawiłem ją jeszcze na 5 minut w wyłączonym już piekarniku aby lekko ostygła.Po tym wszystkim nałożyłem pastę MX 4,na procesory i elementy chłodzące.Złożyłem konsolę i dziś bez problemu śmigam w Fifę 17 z komentarzem Darka Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego :)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
A dlaczego nie.
Ja 9 miesięcy temu zrobiłem tak :
Otworzyłem konsolę.Wydobyłem z niej płytę główną.Bardzo dokładnie wyczyściłem procesory i elementy chłodzące ze starej pasty.
Następnie owinąłem płytę główną folią aluminiową,która mi została po pizzy.Nagrzałem piekarnik do 200 stopni i umieściłem ją na 15 minut.Potem zostawiłem ją jeszcze na 5 minut w wyłączonym już piekarniku aby lekko ostygła.Po tym wszystkim nałożyłem pastę MX 4,na procesory i elementy chłodzące.Złożyłem konsolę i dziś bez problemu śmigam w Fifę 17 z komentarzem Darka Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego :)
To jest to mamy sposób na pizze mniam.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom