Xbox360S problem z gwarancja w ktory malo kto uwierzy..

phot

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich.

Od jakiegos czasu podczytuje forum jednak spotkala mnie ostatnio sytuacja na ktora nie znalazlem rozwiazania.

Kupilem X360S w okolicach pazdziernika (nowka w sklepie) - po dwoch miesiacach przestal czytac plyty ale menu dzialalo normalnie. Xbox pojechal na serwis gwarancyjny do Niemiec po czym wrocil z informacja iz zostal przerobiony i nie zostanie naprawiony.... I teraz jestem w "wielkiej kropce" bo jestem pewny na 100% ze nic nie przerabialem sprzedawca oczywiscie twierdzi ze tez... Dodatkowo serwis nie chce juz nic powiedziec (np. kiedy przerobka miala miejsce) . Wszystkie plomby nienaruszone, numer seryjny sie zgadza - nie wiem o co chodzi... I kolejny problem - po powrocie jest juz inna usterka - teraz juz nawet MENU sie nie wlacza i power miga na czerwono/zielono..

Czy ktos z Was spotkal sie z podobna sytuacja albo ma pomysl co robic? Bede wdzieczny za podpowiedzi.

Pozdrowienia
 

akwarium25

Banned
jak ma plomby nawet nie było przeróbki bo to jest nie wykonalne bez uszkodzenia na stałe plomb. I ci wyslali uszkodzą odeślij jeszcze raz. Z tego wynika ,że chcą cie oszukać sprzedawca ms? jak masz racje dochodz swoich praw w odziałe konsumenta. I jak masz to tak jak teraz odnieś znowu lub reklamacja ms ma działać od tego jest gwarancja.
 

phot

Świeżak
Świeżak
M$ nie chce juz wykonywac zadnych dzialan - twierdza ze ich ekspertyza jest niepodwazalna. Wysylalem go wczesniej sam do serwisu przez M$ nie przez sklep. Sklep tez juz umywa rece. Jezeli chodzi o rzecznika praw konsumentow to mam problem z jego pomoca bo konsola jest kupiona na firme (Rzecznik wtedy niestety nie pomaga).

No i jestem w kropce jak juz pisalem... Zastanawialem sie nawet czy nie olac wszystkiego i sam nie naprawic ale z drugiej strony przeciez jestem uczciwym kilentem to czemu mam cierpiec... Pewnie do wymiany jest naped ktory padl wczesniej a jak teraz nie ma wogole obrazu to kto wie czy nie plyta...

Pozdro i dzieki za odpowiedz. Licze na wiecej:) Mieliscie taki przypadek?
 

phot

Świeżak
Świeżak
Przepraszam za post pod postem. Drobne uaktualnienie:

Bylem w wydaje mi sie dobrym serwisie po porade:
Oczywiscie stwierdzili ze plomby nieruszone i ze jeszcze costam pod cdromem z zewnatrz nie ruszone co w razie ingerencji zazwyczaj jest uszkodzone wiec wg nich konsola nieprzerabiana - zeby powiedziec wiecej trzeba otworzyc konsole a to narazie odpada.

Druga sprawa to moj niezalezny serwis stwierdzil ze tego typu konsoli sie nie przerabia ze wzgledu na typ napedu - nie jestem ekspertem ale jest tu pewnie troche racji;)

Jak ktos wpadnie na jakis pomysl bede wdzieczny za podpowiedzi.

Pozdro
 

nemir973

Użytkownik
Użytkownik
Ja czekałem na głupi list przewozowy od nich 2 tygodnie, po wielu telefonach z mojej strony w koncu z wielkiej laski wyslali mi go na maila.Konsola poszla do serwisu teraz czekam na jej powrot mysle ze jutro juz powinienem ja miec bo na ich stronie pisze ze wyslali juz ja do konsumenta.Mam nadzieje ze przysla mi ja zrobiona i nie bede mial takich problemow.Naprawa trwala bardzo krotko bo tylko jeden dzien odkad pojawila sie u nich w serwisie co tez jest troche podejrzane. W ogole z ta przesylka to byly perypetie - konsola tez byla nowa i miala chyba ze 3 miesiace a w serwisie twierdzili ze byla juz naprawiana i nie moga przyjac zlecenia dopoki nie zakonczy sie ostatnia naprawa- normalnie burdel maja tam taki ze szkoda gadac
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Do autora tematu.

Problem w tym momencie jest ciężki, serwis umyślnie uszkodził wykasował z pamięci nand pliki. Masz tak zwaną choinkę, w tym momencie musisz już przerobić konsolę to jedyny sposób aby ją naprawić. Podejmę się takiej naprawy, najlepiej pisz na gg lub telefonicznie.
 

raon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
czy takie problemy z gwarancją są czeste ? ja jeszcze doplacilem prawie 200 zl do konsoli zeby miec gwarancje na 4 lata ale teraz widze ze to nie mialo sensu
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Są to przypadki pojedyncze. Zapewne chińczyk składający zestaw zerwał plombę na napędzie. Gwarancja wydłużona nie ma nic wspólnego z Microsoft. Oni nie będą odpowiadać za uszkodzenie sprzętu. Wykupiłeś ubezpieczenie w jakiejś firmie ubezpieczeniowej, oni naprawiają w serwisach kogucik, może ci wrócić wszystko:p.
 

raon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
czyli jesli w czasie gwarancji mi sie zepsuje konsola, to mam isc do MS czy do firmy ktora mnie ubezpiecza ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: Xbox360S problem z gwarancja w ktory malo kto uwierzy..

Pisze ci na umowie co podpsales z ubezpieczycielem, od kiedy obowiązuje ich gwarancja.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

phot

Świeżak
Świeżak
Dzieki za odpowiedzi. Pomijajac fakt czy samodzielne naprawianie konsoli ktorej sie nie uszkodzilo ma sens jest jeszcze jeden problem drogi akir: nie wiem czy doczytales w pierwszym poscie najpierw padl naped a pozniej tak jak mowisz choinka... wiec naprawy pewnie beda konieczne dwie. Goscie w nieautoryzowanym serwisie wspominali ze z napedem ktory mam wymiana oprogramowania nie jest mozliwa... A serwis M$ stwierdzil ze zmienione zostalo wlasnie oprogramowanie.

Normalnie zalatwil bym sprawe u sprzedawcy przez UOKIK ale sprzet jest kupiony na fakture i w takich przypadka urzad nie pomaga...

Mysle ze taki przypadek jest szczesliwie dosc rzadki ale niestety wlasnie mi sie trafil;)

Pozdrowienia
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: Xbox360S problem z gwarancja w ktory malo kto uwierzy..

Naped sie zapewne otwiera, wiec padl laser. Wymana lasera nie jest kosztowna. Lecz robiac rgh gry, beda działać z hdd,usb,pendrive.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

phot

Świeżak
Świeżak
Twoja propozycja jest bardzo dobra i pewnie ostatecznie bede musial z niej skorzystac ale mam chec jeszcze troche powalczyc bo nie czuje sie winny calej sytuacji...

Zeby wykluczyc pewne tematy w 100%:
- domyslam sie ze pogranie na Xboxie w kilka gier w wersji Bundle napewno nie spowodowalo takiego problemu jak odrzucenie reklamacji w zwiazku z nieprawidlowym oprogramowaniem?
- czy mozna przerobic konsole z okreslonym typem lasera nie otwierajac konsoli oraz nie usuwajac tej gumki z pod samego lasera? Zastanawiam sie czy sprzedawca mogl cos kombinowac...

Pozdro
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli konsola była kupiona na firme, to tym może się zająć państwoa inspekcja handlowa, z czego mi wiadomo :)

1. to nie ma nic do rzeczy
2. konsola musi być otwierana do każdej przeróbki

Powalcz jeszcze bo masz powód. Z mojego doświadczenia, widziałem slimy które były nowe (tu mam 100% pewności) i nie mają plomby na shelu. Zastanowiło mnie to, bo jako tako taka konsola na gwarancji tez by pewnie nie przeszła. Być może tak było z Twoją?

Jezeli z ms nic nie zdziałasz to serwisant któremu dasz konsole może przeprowadzić małe sledztwo przy otwieraniu, jeżeli było coś kombinowane to będzie to widać... Inna sprawa, że konsole wracajace z serwisu ms czasami wyglądają tragicznie po ich otwieraniu.. :)
 

l33t

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox360S problem z gwarancja w ktory malo kto uwierzy..

Uderz bezpośrednio do sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową.

/Wysłane z telefonu./
 

akwarium25

Banned
Jak sprzedawca i ms tego nie przyjmie to musisz na swoj koszt serwisowac co sie moze nawet nie oplacac . Ale jak serwis ms to odrzucil to nic z tym nie zrobisz i nie udowodnisz ,ze byla grzebana nie wiem czy ms ruszy fakt ,ze jest nie przerabialna. Powiedza ,ze grzebana. Do rzecznika praw konsumenta idz moze cos ci doradzi. Trudno bedzie co kolwiek z tym zalatwic z tym juz.
 

phot

Świeżak
Świeżak
To bardzo zacheca do bycia uczciwym klientem i polecania wszystkim zarowno sklepu jak i servisu;) Tak jak pisalem wczesniej - xbox kupiony na fakture a wtedy rzecznik nie pomaga. Na szybko nie moge sie doszukac przepisow ktore obowiazuja dla firm - musze dluzej nad tym posiedziec - jezeli ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie bede wdzieczny za podpowiedz...

Nie mam nawet pomyslu co zrobic w przyszlosci zeby uniknac takiej sytuacji (powiedzmy ze kupie sobie nowego Xboxa z Tesco;) - M$ i sprzedawca tez nie maja;)

Pozdro i dzieki za odpowiedzi
 

Do góry Bottom