xbrebooter

Milu

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Szpenio jesteś :D

Mając bana pewnie złapał go ostatnio więc xbr nie zrobi.

Gry z usb działaja normalnie. W x360 jest usb 2.0 predk. odczytu do 60 MB/s. Kolega zatrzymał się chyba na czasach ps2 gdzie gry z dysku po usb cieły niemiłosiernie.
Racja, zapomniałem o tym, że podłączając konsolę do XBL automatycznie zaktualizował dasha do 2.8955 :wub: Co do USB 2.0 - nie twierdzę, że jest wolne, jednak do XBR niestety niewystarczające, tak przynajmniej twierdzi jeden z użytkowników tego forum.
 

Dafne

Użytkownik
Użytkownik
Domniemam więc, że osoba ta "teoretyzowała".

NFS:U, NFS:S, CODMW2 były dla testów sprawdzane na 250GB WD USB i zadnych (podkreślam) ŻADNYCH problemów nie ma na dzień dzisiejszy przy wykorzystaniu softów dostępnych na obecną chwilę. Może kiedyś na wczesnym etapie ale obecnie śmiga.

Swoją drogą jak może nie śmigać? Zapewne to raczej wina software bo przecież skoro Arcade mogło mielić płynnie z napędu DVD z którego przepływ danych jest o wiele wolniejszy niż USB 2.0 to...
 

mataman

Użytkownik
Użytkownik
Co do USB 2.0 - nie twierdzę, że jest wolne, jednak do XBR niestety niewystarczające, tak przynajmniej twierdzi jeden z użytkowników tego forum.
Kto ? Bzdury gada i tyle. Mam gram, żadnych problemów.
 

xMaGiKx

Użytkownik
Użytkownik
Potwierdzam to co napisał mataman, gry z USB chodzą normalnie, nawet z pendriva nie mówiąc już o dysku zewnętrznym. A co do dlc to muszą się znajdować na xboxowej partycji czyli albo oryginalny dysk M$ albo przerobiony bevs etc. Jeśli ktoś ma mozliwosc to bardzo polecam zaopatrzenie się w xbr, sama nauka tego jest ciekawa, co chwile wychodza nowe programy, updaty ogolnie bardzo fajna zabawa:)
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Pamiętaj, że pod XBR nie trzeba przerabiać dysków, wystarczy go sformatować pod konsolą.
 

kichy

Użytkownik
Użytkownik
Witam czy na pewno nie idzie wrócić na starszy kernel bo mam konsolkę z 2006 roku niestety z daszem tym najnowszym ale znalazłem coś takiego na xbox sky:

to avoid confusion (there has been some on the forums) this will not magically downgrade your dash to an exploitable version.
If your dash is higher than 849x, you are stuck.

What it will do: install avatars on to your exploited 360

i odpowiedz

Yes,its impossible to downgrade,the 1bl is patched


dotyczy to takiej wstawki

$SystemUpdate_Fall08 (7371 Update with Avatars)
 

mataman

Użytkownik
Użytkownik
To nierozumiem twoich wątpliwości. wszystko masz napisane
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dokładnie sam napisał:p heh
 

C3giel

Użytkownik
Użytkownik
Witam :) Mam pytanie...zakupiłem ostatnio konsole elite z 3rrod za nie złą sumkę (konsola była przerobiona Iextremem v 1.1 i nigdy nie była podłączona do live'a) wgrałem na niego xbrebootera , xexloadera itp. itd... z czystej ciekawości stwierdziłem, że połączę się z Xboxlive.Założyłem konto z 30 dniowym trialem na live'a ,podłączyłem się i o dziwo wszystko poszło ok ( mogłem grać online, targać demka itp ) Ściągnąłem pare arcade i stwierdziłęm, że je sobie odblokuje :) oczywiście zrobiłem to będąc podłączonym do live'a hehe. Nie zdziwił mnie fakt ,że po włączeniu pierwszej odblokowanej gierki otrzymałem magiczny komunikat "Ta konsola została zablokowana bla bla bla" Super - stwierdziłem :) ALE! wracam do dashboardu a tu zalogowano do usługi xbox live i demka ściągają się dalej! Niestety przy włączeniu obojętnie jakiej aplikacji odrazu rozłącza mnie z xboxlive... ale generalnie nie o tym miałem pisać :p moje pytanie brzmi : co się stanie gdybmym zaktualizował online konsole z wgranym xbr? uniemożliwiło by to późniejszy zapis danych w pamięci nand?
 

Egooo

Użytkownik
Użytkownik
Tak dokładnie jak dostaniesz nowy update to jest po konsoli xbr szlak trafi
 

Turpat

Banned
Użytkownik
Kiedy będzie można wgrać to na najnowszego dashborda? Maci ejakieś info?
 

Egooo

Użytkownik
Użytkownik
Ale co wgrać XBR na update 8955 ? jeżeli już zrobiłeś update do tego to raczej już po zawodach , może w przyszłości ale nie liczyłbym na to
 

mataman

Użytkownik
Użytkownik
Kiedy będzie można wgrać to na najnowszego dashborda? Maci ejakieś info?
Czeka wyjmuje moja szklana kulę..........

No nic nie pokazuje :D
 

kichy

Użytkownik
Użytkownik
hmm tak sie zastanawiam nad taka konsolka z tym xbr i mam w związku z tym pytaniem bo mam dysk 120gb oryginalny ms czy jak kupie konsolkę arcade z tym xbr to czy ten dysk będzie działał normalnie i nic mi sie z niego nie straci???i jeszcze jedno dodatkowo mam dysk 640gb na usb czy jak go podłącze pod xa to będę mógł przerzucić z niego gry na ten oryginalny dysk???
 

Egooo

Użytkownik
Użytkownik
Na usb gry a na orginalnym save i DLC
 

mataman

Użytkownik
Użytkownik
hmm tak sie zastanawiam nad taka konsolka z tym xbr i mam w związku z tym pytaniem bo mam dysk 120gb oryginalny ms czy jak kupie konsolkę arcade z tym xbr to czy ten dysk będzie działał normalnie i nic mi sie z niego nie straci???i jeszcze jedno dodatkowo mam dysk 640gb na usb czy jak go podłącze pod xa to będę mógł przerzucić z niego gry na ten oryginalny dysk???
Normalnie bedzie działął nic nie stracisz. I mozesz gry przezucic z dysku na usb na oryginalny, tylko po co ? :) kupisz sobie 500GB 2,5" i wsadzisz zamiast tego 120GB
 

lasic19

Użytkownik
Użytkownik
Witam!
Udało mi się ostatnio dostać konsolę jeszcze z tym starym dashem (to jeszcze nie ten NXE) produkcja 03.2009 i na plycie jasper 256 mb (konsola

wersja arcade). I planuję umożliwić sobie a nim odpalanie homebrew. Stąd mam kilka pytań, odpowiedzi na te pytania pozwola mi ułożyć sobie pewne

informacje zdobywane z innych anglojęzycznych serwisów. Z góry dzięki za pomoc. No to zaczynamy:

1. Czy mogę odczytać pamięć NAND z jaspera 256 za pomocą infectusa 2 czy muszę lutować pod SPI i korzystać z portu LPT?
2. Jeśli mam już pamięć NAND to jaki jest kolejny krok jeśłi docelowo chcę mieć na konsoli XBReboot i XEXmenu. Czy muszę najpierw odczytać

CPUKEY za pomocą Xella i potem podlutować te 3 połączenia potrzebne do JTAGa i następnie zmodyfikować sobie na kompie NANDa tak żeby miał w

sobie XBReeboota i wrzucić wtedy do konsoli?
3. Czy po wgraniu nanda z xbreebootem do konsoli połączenia JTAG muszą być ciągle czy już potem do niczego nie będą potrzebne?
4. Jeśli XBR emuluje najnowszego dasha 8955 to w jaki sposób będzie można go zaktualizować jeśli wyjdzie nowszy dash?
5. Czy jeśli już będę miał XBR i włożę grę która będzie chciała coś aktualizować w konsoli to czy mogę jej na to pozowić. A jeśli nie to w jaki sposób

zmodyfikować grę aby móc w nią grać?
6. W jaki sposób uruchomić XEXmenu, czy on również musi być w nandzie , czy na pendrivie, czy jeszcze gdzieś indziej?
7. Jeżeli już uda mi sięwszystko wgrać to wtedy w ramach zaoszczędzenia laseru w napędzie i płytek mogę sobie oryginały zgrać za pomocą kreona

na dysk twardy i Xbox będzie czytał pliki w formacie ISO? Czy będzie działał każdy dysk zewnętrzny(nawet jeśli w WinXP musi sie instalować w

systemie) i pen?
8. Czy zamiast XBR lepiej wgrać freestyle dash czy to jest coś innego niż XBR?

Narazie tyle pytań przychodzi mi do głowy. Jak coś jeszcze pojawi się w trakcie pracy to dopiszę. Myślę, że ten temat będzie w przyszłości pomocny

innym. Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.

PS. Podsyłam linki do tutków na których się opieram.
JTAG/freeBOOT/XBReboot ogólne info
Jak zrobić JTAG hack, zdumpować NAND i

odczytać CPU KEY

Instalacja XBReboot
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Mylisz wiele rzeczy.

Nand zgrasz i przez SPI- czyli lutowanie portu LPT do konsoli i przez infectusa 2. Zgrywać się oczywiście będzie dość długo ( ok 3-5 godzin) chyba, że będziesz to robić przez linuxa to troche szybciej pójdzie.

Lepszym wyjściem jest władować xell do pamięci nand, później uruchomić gentoo na xboxie i pod nim przeprowadzać wgrywanie/zgrywanie nand/xbr. Co i jak to znajdziesz na xbox scene forum.

cpukey nie jest potrzebny, służy on tylko do odkodowania backupu nand, dzięki czemu można zmienić w nim różne rzeczy :) od nr seryjnego konsoli, do dvd key i inne pierdoły :p .

JTAG musi być ciągle, to on umożliwia odpalenie się xbr, bez niego konsola nie ruszy.

XBR w wersji 3 emuluje 8955, jeżeli gra wyskoczy z aktualizacją to jedynie najnowsze gry które jeszcze nie wyszły, będą wołać o wgranie tego softu 8964, ale za nim to nastąpi pojawi się aktualizacja xbr z tą emulacją.

Gre przerobić można na kompie, w pliki które można władować od razu na dysk i pojawią się w biblotece, jak i inne sposoby, np odpalanie z dysku na usb, ale ja się w to nie bawie, więc nie wiem dokładnie.

Xexmenu, xbrloader , IngeniouX to programy jakich wiele, daje się je na dysk/ pendrive. Odpala poprzez bibloteke gier.

Freestyledash to tak samo program xex do homebrew.

Jeżeli pytasz o homebrew to prędzej chodziło Ci o typy. Mamy jak narazie Free60, i XBReboot. Z czego ten pierwszy jest do cygosa, a xbr od razu do wgrania do nand (poprostu tak najlepiej).


Twoim głównym zadaniem to teraz odczytać nand kilka razy i porównać w totalcomander ich zawartość czy się zgadza, potem wyciągnąć kv i config z niego, wgrać xbr do nand, potem kv i config i uruchomić konsole :). A powiem to wiadomo. Xexloader wypalony z obrazu iso na płycie uruchomić, i poprzez niego władować do bibloteki xexmenu i inne.
 

lilaray

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,
Mam dysk WD 320GB BEKT, nada się do xbox'a?
Wgrać mu HDDSS z 250, czy jest inny sposób?
XBReboot zobaczy go pozniej jako 320?
Chcę go zamienić z oryginalną 60 i przenieść całą bibliotekę gier i nie bawic sie juz z płytkami.
Pozdrawiam M.
Ps.
Skąd zassać (linux ubuntu) i czy obsługuje juz dźwięk bo FREE60 jak wiadomo jest z 2007r i ma z tym problem.
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Poprostu zamontuj ten dysk bez przerabiania, następnie w konsoli ustawienia systemu--> pamięć--> i tam formatuj go. Od razu wykryje całą pojemność, wystarczy po tym przegrać dane z 60 giga na ten drugi poprzez np kompa i xexmenu ftp.

A linux będzie na xbins oczywiście na ftp a nie na www.
 

Do góry Bottom