1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XeXmenu, czyste teoretyzowanie

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Fifol, Czerwiec 28, 2011.

1. Fifol

Fifol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie mam wielkiego pojęcia na temat przeróbki Jtag, ale czy (zakładając czysto teoretycznie) gdyby udałoby się odpalić XeXmenu na nowszych konsolach, dałoby się zflashować konsole i wgrać "pirackiego" dashboarda?
    Wiem ,że przeróbka Jtag polega na dolutowaniu jakiegoś chipa, czy on umożliwia odpalanie właśnie takich aplikacji?
    I proszę bez złośliwości jeśli wykazałem się niewiedzą, po prostu jestem ciekaw "co by było gdyby"

2. Lotnik421 Xbox One

3. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Przy Jtag-u nie lutujesz żadnego chipa.To tylko teoria,która raczej nigdy się nie sprawdzi.Ty lepiej nie gdybaj nad takimi problemami tylko kupuj konsolę z jtagiem.Nawet sobie nie wyobrażasz jakie są na takiej konsoli możliwości.

4. ZZ123

ZZ123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bora Bora
    Na dashu powyżej 7371 nie da się wgrać JTAG, a bez niego o XeXMenu można zapomnieć.

5. Darcik

Darcik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Xboxowe pliki wykonywalne xex (coś jak exe w windowsie) są podpisane przez m$, plik niepodpisany nie ruszy na konsoli retail. Jak podpisać plik?
    1. Wykraść z m$ sygnature/klucz
    2. Komputery z nasa i kilkanaście lat na odgadnięcie klucza metodą bruteforce.

6. Fifol

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Wy naprawde nie umiecie się wczuć w role. Mieliście mi napisać co by było gdyby jednak jakimś cudem udało się odpalić xexa na konsolce niemodyfikowanej Jtagiem. Zamiast tego słyszę ,że o niemożliwe i tłumaczenia czemu. Wiem jakiego dasha trzeba mieć i że plik musi być podpisany. Ale jeśli jednak by się udało, to...?

7. KamileQ

KamileQ Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wieliczka
    To by działało. (chyba).

8. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    to mógłbyś wywalić np naped....i wtedy żadne zabezpieczniea cię nie ruszają bo odpalasz wszystko z dysku

9. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    gdyby udało Ci sie uruchomić xexmenu (musiałby to MS podpisać swoim kluczem prywatnym) to i tak funkcjonalność aplikacji nie pozwala na to o co pytasz czyli flashowania konsoli i wgrywania nowego dashboarda.

10. t3rror

t3rror Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    @Fifol:
    Twoje pytanie jest na zasadzie:
    Czy gdyby na Xboksie bez modyfikacji FW napędu uruchomić kopiowaną grę na DVD, to wtedy dałoby się zmodyfikować FW w napędzie?

Po to robi się JTAG-a i wgrywa hakowany Dashboard by móc uruchomić XeXMenu.

Ale opowiadając na twoje pytanie, to nie.

JTAG przy uruchamianiu konsoli eksploatuje lukę, dzięki czemu udaję się zmusić konsolę do uruchomienia niepodpisanego oprogramowania (Dashboardu). Bez tego, natrafienie przy uruchamianiu konsoli na hakowany soft skończy się błędem i RRoD-em.

11. Fifol

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Troche mi rozjaśniliście, dzięki

Wczytywanie...

Poleć forum