Kinect XO. Komendy głosowe w języku Polskim

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Hejka witam wszystkich zainteresowanych. Mój post ma charakter informacyjny lecz nie jest to potwierdzane info. Dziś przypadkiem przeglądając aplikacje
dostępne na xo natrafiłem na coś co nazywa się ,,VoiceStudio" zaciekawiło mnie to. co się potem okazało aplikacja jest częściowo w jerzyku polskim na ekranie wyświetlane są komendy dla sensora kinekt oczywiście po polsku my wypowiadamy je a konsola zapisuje i wysyła do MS. Pewnie w przyszłości zostanie to zaimplementowane do konsoli a my w jakiś stopniu przyczynimy sie do rozwoju xboxsa i komend głosowych w naszym języku, co również może świadczyć o tym ze w dzień polskiej premiery oprócz polskiego mnu będzie można mówić do konsoli w naszym ojczystym jerzyku. Wszystkich posiadaczy xo zapraszam do wypróbowania aplikacji



 

geometric77

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Będzie to naprawdę miła niespodzianka ze strony MS, jak w dniu premiery będą polskie komendy. Mam nadzieję, że się nie rozczarujemy :D .
 

Chopin98

Użytkownik
Użytkownik
Bardzo fajna opcja,przyda się.

Te błędy w tekście troche rażą po oczach,pewnie zrobiłeś przypadkiem
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
posiadzacze XO bundle pack z 2 grami nie skorzystają bez kinecta , to samo gołe konsole , co do menu polskiego już jest przygotowane jak zrobimy factory reset pojawiają się polskie komendy do czasu połączenia z siecią później musowa zmiana na podstawowe obecnie dostepne jezyki eng,niemiecki itp ale juz jest , miło ze strony m$ że na start to zachula
 

geometric77

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Przegrzebałem trochę internet i ostudziłem nieco swoje oczekiwania. Kilka lat temu MS wydał podobną aplikację na xboxa 360 i jak widać niewiele to dało. Nie chciałbym być marudą czy coś, ale ... :D
 

zoltan1980

Użytkownik
Użytkownik
Wystarczyło przegrzebać starego poczciwego Xbox 360. Tam też w aplikacjach jest to do ściągnięcia już od lat - żadna nowość, niestety :)
 

Shady ss

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Rozmawiałem w pracy z przedstawicielem z Microsodtu i w październikowej aktualizacji ma byc jezyk polski do komend :)
 

rbej

Użytkownik
Użytkownik
Z ostatniej becie październikowego firmware nie ma komend w języku polskim.
 

geometric77

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Rozmawiałem w pracy z przedstawicielem z Microsodtu i w październikowej aktualizacji ma byc jezyk polski do komend :)
Mam nadzieję, że to nie trolling i faktycznie będą polskie komendy.
 

Shady ss

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No właśnie pytałem się tak po znajomości czy jest w ogóla szansa i mówił że microsoft nawet u nas nie inwestował mocno w reklamy bo czeka na aktualizację aby wszystko było dostępne.

I mam nadzieję że okaże się to prawdą
 

bunius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czy sterowanie głosem działa w grach? Dla przykładu w Kinect Sport Rivals czy można wydawać komendy gdy język konsoli ustawiony jest na polski?
 

geometric77

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na razie nie.
 

bunius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@geometric77
dzięki za odpowiedź

A w przypadku gdy gra jest w języku angielskim np Ryse to czy kinect przyjmuje komendy głosowe wydane w języku angielskim? gdy język konsoli ustawiony jest na polski?
 

geometric77

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Też nie. Na obecnej wersji oprogramowania kinect tylko przyjmuje komendy w języku jaki jest ustawiony na konsoli. I to nie ma znaczenia czy chodzi o wydawanie komend w dashboardzie konsoli, czy wydawanie rozkazów w BF4 czy Ryse, lub innych grach wspierających kinecta w grze. Polskich komend nie ma. Czyli nie ustawisz poleceń głosowych po angielsku, gdy język w konsoli jest ustawiony na polski. Ale wydaje mi się, że nie jest to teraz duży problem, ponieważ MS zapowiada wsparcie głosowe kinecta w j. polskim ( i kilku innych) w październikowej aktualizacji systemu.
 

sradkg

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
gdzie masz takie zapowiedzi MS ?
 

geometric77

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
 

#PCMR

Ryżownik
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Ja nie wierze w te plotki. Gdyby faktycznie w najbliższym czasie miały wyjść polskie komendy, to już by polski oddział MS o tym trąbił, żeby choć trochę podratować promocje XONE.
To co odpisał MS na te spekulacje, to zwykły marketingowy bełkot, bo co mieli napisać, że to fake i mają gdzieś wsparcie dla Polski? :)
Fajnie, jakbym jednak się pomylił :)
 

Raffcio

Użytkownik
Użytkownik
Czy wiadomo już coś na temat polskich komend?
 

maciekww28

Użytkownik
Użytkownik
Czy wiadomo już coś na temat polskich komend?
tak, nie ma ich
 

Do góry Bottom