1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XONE czy PS4 ?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez VeNq, Marzec 12, 2016.

XONE czy PS4

1. XONE

31 głos(y/ów)
    79,5%
  2. PS4

8 głos(y/ów)
    20,5%
  1. VeNq

VeNq Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.
    Tak jak w tytule. Od razu mówię - wiem, że było takich tematów tysiące, ale nie znalazłem póki co żadnego z tego roku (a szukałem po różnych forach), a konsole co chwile się zmieniają.
    Wracając do pytania. Podejmowanie takich decyzji zawsze jest trudne, dlatego pytam się o porady.
    W kręgu moich zainteresowań są gry wyścigowe, strzelanki, GTA, Fifa czy gry typowo fabularne typu: "Until Dawn" czy "The Last of Us".
    - Co do Kinecta - odpada, gdyż nie mam zbytnio na to miejsca w pokoju + nie ciekawią mnie gry pod kinect.
    - Co do padów - grałem na padzie od PS2, PS3, PS4, X360, XONE i dla mnie to zbyt wielkiej różnicy nie robi. Więc pod tym względem nie patrze.
    - Interesuje mnie również cena. Chodzi mi o ceny gier oraz cena online. (dla np. Fify czy GTA)
    - Często są aktualizacje do PS4? Bo mój kolega ma XONE i mówił mi, że praktycznie codziennie ma jakąś. To świadczy raczej o tym, że konsola się ciągle rozwija.

Jak administrację męczą już takiego typu tematy, proszę po prostu usunąć :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jogurt

Jogurt Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Gliwice
    Nie licz na obiektywny wynik na forum xboxa

4. jack_redrum

jack_redrum Banned Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Po co się ograniczać - najlepiej kupić obie :D

Ostatnia edycja: Marzec 12, 2016
    wyvernpl80 lubi to.
  5. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Dla mnie Xone ze względu na exy :) , generalnie jak kolega napisał wyżej jedynym rozwiązaniem jest posiadanie obu konsol :D

6. VeNq

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Fundusze nie pozwalają :/

7. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    758
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Na forum Xboxa większość powie że Xbox. Ja mam.obie chodź ps4 od niedawna bo raptem może tydzień. Co do ps4 to z minusów to abonament plus jest droższy Pad (jak dlamnie mniej wygodny) i czas używania pada to w moim używaniu to raptem 4h z podłączonym HS gdzie w xboxie jest to ok 30h. Jeśli się zdecydujesz na gry cyfrowe to ps4 również wypada blado gdyż gry się ściągają dużo dużo wolniej. Jeśli chcesz coś kupić to sugeruj się ilością znajomych jakich masz oraz jakie gry ci lepiej odpowiadają. Jeśli ja bym kupował to wybrał bym Xboxa bo mi osobiscie bardziej odpowiada jego używanie oraz obsługa

8. Damian_89

Damian_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    419
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Devil Team Hacked
    A co w konsolach co chwila się zmienia? Obudowa?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

9. VeNq

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Właśnie ciągnie mnie do xboxa poprzez mojego jednego kolegę, który ma właśnie XONE, ale czytałem dużo i często pisali, że jak nie chcesz kinecta to wybierz ps4. Pisali też, że lepsza rozdzielczość w grach

Ostatnia edycja: Marzec 12, 2016
  10. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Pisali dobrze o grafie ale to nie jest aż tak zauważalne. Ja mam ps4 ( każdą pskę mam, mam masę znajomych, i kilka exów które uwielbiam ) był plan kupić xone no ale ostatnio pozmieniał m$ politykę i wszystkie exy będą na pc... Gram głównie multi z ekipą więc to też miało duży wpływ na wybór pski.

11. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Mam ps4 i Xboxa i jak wiele razy już pisałem lepszy jest Xbox.

Ps4 nie jest złą konsola ale z obydwu dla mnie ta gorszą.

Głośna
    Grzeje się mocniej
    Do pada można się przyzwyczaić ale jest gorszy i dużo krócej trzyma
    Nie możesz migrować konta na inny region
    Dla mnie ma słabe gry ale o gustach się nie dyskutuje
    Gry delikatnie droższe
    Gorszy ps+
    Gorsza usługa psn
    Droższy ps+

Stanęli na laurach i juz nic nie robią konsola się nie rozwija jak konkurencja .

Xbox

Lepszy pad
    Cichsza praca konsoli
    Dużo tańszy dostęp do gier
    Tańszy Xbox live
    Lepszy gwg
    Lepsza obsługa Xbox live jak i obsługa klienta /gwarancja itp
    Więcej exclusiwow które za mną przemawiają ale tutaj znów kwestia gustów

I znalazło by się jeszcze troche

Co do grafiki gry nie maja widocznych różnic chyba ze siedzisz z lupą wiec grafika się nie radze sugerować bo wtedy najlepiej kupić PC

Mariusz86, psilon i BialyGTi lubią to.
  12. VeNq

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wymieniłeś same minusy PS4 i same plusy Xboxa. Wyszło na to, że Xbox jest idealny, a nie ma rzeczy idealnych. Jakbyś mógł, podałbyś jakieś minusy xboxa? :D

13. jack_redrum

jack_redrum Banned Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    IMO nie ma jednej odpowiedzi na pytanie która konsola lepsza a która gorsza. Są to bardzo porównywalne platformy i tak naprawdę o wyborze najczęściej decydują niuanse, takie jak przywiązanie do marki (tudzież, wręcz przeciwnie, zawód marką i chęć przejścia do konkurencji :)), popularność danego urządzenia wśród znajomych, ewentualnie ekskluziwy (choć o te coraz trudniej), itp. Czego byś nie wybrał będziesz zadowolony, bo obie konsole oferują praktycznie to samo i za tyle samo.

14. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Wymieniłem tobie to co jest lepsze względem ps4 teraz w xboxie możesz uczepić się słabszych bebechów na papierze i może tego ze jest zbyt multimedialne choc mi to nie przeszkadza . Nie mam czego się uczepić w tej konsoli na dzień dzisiejszy patrząc na konkurencje . No może jedynie tracker osiągnięć nie działa w kazdej grze to mnie irytuje ale czy to wina Xbox czy może danej gry ?

15. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    188
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    warone to, że twoj egzemplarz jest głośny i się grzeje to nie znaczy, że tak jest z każdym więc nie siej fermentu, moja 4 jest cicha jak winbox, a jak wiadomo ma wbudowany zasilacz, a nie kloca jak pół tego dekoderu tv 720p :)D) na który trzeba osobną półke - jeśli nie wierzysz to sprawdź choćby youtube. Obecnie w sprzedaży są same takie egzemplarze. Różnice w grafice widać na korzyść PS4, natomiast nie jest to jakaś wielka różnica i żeby to dojrzeć nie trzeba lupy.

Do tego co pisał Biały o grach i ich ściąganiu to wystarczy dać konsole na czuwanie lub na chwile spauzować i włączyć ponownie ściąganie i gra migiem jest na dysku

Takie rzeczy jak pad i gry to rzecz indywidualna więc tu nie ma co dyskutować chociaż jak wiadomo wszystko z winboxa trafi na pc więc można będzie to ograć, a sprzęt który je odpali na poziomie Xa nie jest rzeczą drogą, każdy tak czy siak zmienia laptopa czy pc co jakiś czas jak telefon - norma.
    Jedynie czego sie uczepie to te śmieszne lb i rb zrobione na klikacze, które są do bani i np w takim UFC strasznie irytują, ale cała reszta pada bez zarzutu, jest elegancki jak i ten od sony w którym jest faktycznie słaba bateria chociaż nowe egzemplarze wypadają lepiej co nie znaczy, że czas grania na nich jest tak jak od ms.
    Nie ma problemu z przeskoku z pada od ms na ten z ps4 i odwrotnie - nie ma co słuchać debili którzy twierdzą, że się nie da. To ludzie ograniczeni ruchowo, upośledzeni.

Na PS4 na pewno stream i zapis filmików wygrywa - dłuższy zapis, a na streamie nie ma daremnego napisu na dole ekranu - a może już to zmienili na winboxie?

Dashboard jest poyebany jak lato z radiem... ponoć już zmienili to, że po wciskaniu B w dashu uruchamia się gra - to był hit.

Co do usługi sieciowej Live jak i Psn działają bez zarzutu, to i to czasem padnie ale to wyjątki.

Ceny - tanio tu i tu jak się ma łeb na karku.

Winbox jest dla mnie pomyłką tej generacji i staje się zwykłym PC o zamkniętej strukturze dla ubogich.

orso lubi to.
  16. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1851
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Swego czasu również stałam przed wyborem konsoli, pierwotnie miało to PS4, ale jednak zdecydowałam się na XO głównie ze względu na Rise of the Tomb Raider, na którym mi bardzo zależało. Kolejną rzeczą, która była u mnie "za" że jednak z X360 byłam bardzo zadowolona i samo to, że można używać tego samego konta na obu konsolach. A jak popatrzyłam sobie na filmiki z exów stwierdziłam, że jednak bardziej mi leżą exy z XO :) Ja bym powiedziała, że najlepiej kierować się grami, które Ci bardziej odpowiadają.

Z plusów XO bym wymieniła:
    - Konsola nie jest głośna.
    - Jest tańszy Xbox Live Gold roczny względem PS.
    - Można kupić tanio gry na innych regionach, XO ma region free.
    - Można nie dość, że taniej to i na dwóch kupić grę w wersji cyfrowej.
    - Pad na prawdę długo trzyma i jest wygodny, jest możliwość używania akumulatorków w padzie, czego w PS4 nie ma.
    - Co tydzień mamy zniżki na gry w Deals with Gold, czasami można ciekawe tytuły tanio wyrwać.
    - Dużo lepsze gry w Games with Gold niż w Plusie na Ps :p
    - Dosyć dobry support jeśli potrzeba pomocy.
    - Można sobie dokupić dysk zewnętrzny do konsoli bez żadnych kombinacji, wpinasz do USB i masz.
    - Mamy świetną opcję jaką jest EA Access, za 80zł na rok masz 15 pełnych gier, w które możesz sobie grać. Co jakiś czas dochodzą jakieś nowe tytuły, ale najlepsze w tym jest zniżka 10% na wszystkie tytuły ze stajni EA oraz możliwość zagrania w dany tytuł tydzień przed premierą gry i sprawdzenia czy warto coś kupić czy też nie. Mamy także możliwość grania w wersje beta gier EA :)

Z minusów:
    - Najbardziej co mi nie odpowiada to przyciski w padzie RB i LB, jest to jakaś chińska tandeta...taki mi się kojarzy.
    - Swego czasu stale wyrzucało mnie z grupy na XO, aczkolwiek to chyba była wina mojego dostawcy, po zmianie już mnie nie wyrzuca.
    - Kinect to urządzenie zapomniane przez MS, najbardziej do czego się nadaje to do zczytywania kodów QR żeby nie trzeba było wklepywać ich ręcznie :hilarious:
    - Bardzo mało gier platformówek, które uwielbiam ;)

Teraz rozważam także dokupienie PS4, ale tylko żeby ograć exy takie jak Until Dawn, Ratchet Clank, The last of Us, Seria Uncharted. Podsumowując ogólnie jestem zadowolona z zakupu XO i na pewno bym nie rozważała sprzedaży tej konsoli ;)

orso i BialyGTi lubią to.
  17. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia

Ps4 cichsza to dużo nas z ta wadliwą konsola nie mówiąc ze to piekarnik przy Xo . A co do cen gry są tańsze na xo :)

18. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    A ty dalej swoje... pierwsze modele były głośniejsze i bardziej się grzały owszem i ja mam taki, kolejne są cichsze i chłodniejsze ale wg ciebie bo przecież zawsze masz racje to nie jest możliwe by tak było czytając to co napisałeś to zastanawiam się po co kupiłeś ps4 skoro ma same wady i ogólnie jest beznadziejna... dawno takiego zawziętego trolla tutaj nie widziałem :D

skyDragon i Jacław lubią to.
  19. VeNq

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co do tego, że exy wyjdą czy wyszły na PC to mało mnie to interesuje, gdyż mam średniego lapka, na którym tylko w Lola gram . A nie mam funduszy by zakupić PC gamingowego, bo takie są drogie.

Ogólnie kilka w każdej konsoli exy mi się podobają, ale chyba bardziej te z ps4.. W xboxie jedynie Tomb Rider i Forza :)

20. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    PS 4.
    Do tej pory byłem wielkim fanem konsoli z Microsoftu,ale po tym co oni zaczęli wyprawiać z tą konsolą dałem sobie z Xboxem spokój.
    Obecnie ogrywam na konsoli Sony takie tytuły:

Destiny The Taken King - rewelacja dla kogoś kto lubi grać w multiplayer,ale i w singlu jest co robić.Gra bardzo mnie wciągnęła gdyż jej mechanika bardzo mi przypomina Halo z Xboxa,które uwielbiałem.
    Assassins Creed Unity - niby takie słabe,ale się wkręciłem.
    Assassins Creed Syndicate - świetna gra.
    Tomb Raider Definitive Edition - najlepsza na Sony Lara Croft.Nowego Tomb Raidera ukończyłem na Xboxie 360.
    Lords Of The Fallen - taki odpowiednik Dark Souls.
    Star Wars Battlefront - jak ktoś uwielbia Gwiezdne Wojny to pozycja obowiązkowa do gry multiplayer.
    Middle Earth Shadow Of Mordor - to z kolei pozycja obowiązkowa dla fanów Władcy Pierścieni.
    Wiedźmin 3 Dziki Gon - gra roku,nie trzeba przedstawiać.
    Watch Dogs - świetna zabawa w hakowanie.
    Metro Redux - odświeżone gry z ciekawej serii.
    Fallout 4 - świetna gra rpg.
    Mad Max - otwarty świat,w którym jest co robić,
    Batman Arkham Knight - najlepsza gra z Batmanem.
    Dying Light The Following - zombie,zombie,zombie.

Dalsze gry to exy w które zagrasz tylko na konsoli Sony i które pokazują jej moc czyli nie wierzyłem w potęgę tej konsoli dopóki w te tytuły sam nie zagrałem:

Killzone Shadow Fall - kolejne starcia z Hellghastami.
    Uncharted Kolekcja Nathana Drake'a - jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z tą serią to polecam.To trzeba zobaczyć.
    Ostatnio grałem w betę multiplayer Uncharted 4 i zapowiada się kolejny killer.
    God Of War 3 Remastered - Kratos w odświeżonej wersji.
    Driveclub - gra wyścigowa,w której nie można skupić się na jeździe gdyż grafika otoczenia poprostu miażdży.
    The Last Of Us Remastered - w to po prostu trzeba zagrać aby wyrobić sobie zdanie o tej grze.Fabuła na film idealna.
    Heavy Rain & Beyond Two Souls Kolekcja - dwie gry studia Quantic Dream,w których nasze wybory są bardzo ważne.
    The Order 1886 - wilkołaki w akcji.
    Until Dawn - kolejna gra z bardzo nieliniową fabułą w której nasze wybory decydują o jej dalszym przebiegu.Dawno się tak nie wystraszyłem jak przy tej grze.

Wszystkie gry kupione na płytach w przedziale od 50 do 130 zł.
    Do gry multi kupuję co 2 tygodnie konta za 1 zł.
    Konsola 1216 B 1 tera kupiona za 1100 zł - na gwarancji do października 2017 i taką wersję polecam kupić,gdyż same aktualizacje do gier ważą tyle co sama gra a nawet więcej także dysk 500 gb momentalnie się zapełni.
    Konsola matowa,cichutka i wcale tak mocno się nie nagrzewa a w dodatku jest tak mała,że aż dziwne,że w środku mieści się zasilacz.
    Playstation Store jak i Playstation Plus działają bez zarzutu.

orso lubi to.
  21. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Wiesz ze z toba nie dyskutuje bo wiesz kim dla mnie jesteś :) Nic w tej kwestii się nie zmieniło :)

Jedynie odpisze tobie na pytanie dla czego kupiłem ps4 ? By samemu sprawdzić różnice i się przekonać która konsola DLA MNIE będzie lepsza no i wyszło ze Xbox .

Co do tego ps4 ze pierwsze modele takie były co sam potwierdzasz moja konsola ma 11 miesięcy który to model ze w takim wypadku nowsze są mniej wadliwe/ hałaśliwe ?

Wczytywanie...

Poleć forum