1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XONE - Kodeki do video? Jak odtwarzac media?

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez MolKiller, Styczeń 23, 2016.

1. MolKiller

MolKiller Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rybnik
    Witam,

Dziś postanowiłem sprawdzić możliwości XO jako centrum mediów :)
    Pierwsze dwie próby i już zonk:
    1) nie widzi fotek z CD/DVD. Włącza się Blue-Player i informuje że nie ma mediów na płycie. Czyżby odtwarzał tylko filmy (i może muzykę), a znowu "odtwarzacz multimedialny" szuka mediów na USB i w ogóle CD z zdjęciami nie widzi
    2) nie odpalił mi koncertu zapisanego w MKV z takim kodekiem. Jest to plik na USB, wiec aplikacja "odtwarzacz multimedialny" go próbuje odtworzyć. Co mu nie pasuje? Jest miniaturka ale wyrzuca jakiś błąd kodeka. Może DTS nie dekoduje?
    upload_2016-1-23_9-19-5.png
    3) dysk sformatowany NTFS 300GB każe formatować. Jest to HDD 2.5" z laptopa włożony w obudowę z interfejsem USB3.0. Natomiast powiedzmy "oryginalny" dysk USB2.0 tak samo formatowany i 750GB odczytuje i nie każe formatować.

Ostatnia edycja: Styczeń 23, 2016
  2. Lotnik421 Xbox One

3. imvho

imvho Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jest poprostu znacznie lepiej użyć serwera DLNA i tyłka sobie nie zawracać, lub ewentualnie WirelessDisplay z Preview i wtedy to zupełnie bajka

4. MolKiller

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rybnik
    Nie mam obecnie żadnego dysku sieciowego z DLNA a na laptopie tego nie będę instalował DLNA po to by stremować na XO, bo mogę lapka po HDMI podpiąć do TV tak jak to teraz robię. No i właśnie aby nie używać lapka chce dysk usb pod XO podłączać a tu ..kodeki niezgodne i photo z CD ni jak sie da odtworzyć. Czyżby XO był tak ograniczony?

5. imvho

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak masz Laptop z Windowsem i Windows Media Playerem powyżej wersji 11 to już masz serwer DLNA zainstalowany :p

6. MolKiller

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rybnik
    Wiem. Przeciez napisalem ze bez sensu jest podlaczac dysk do laptopa a z lapka steamowac na xbox aby zobaczyc film na tv. Moge to zrobic bez xboxa uzywajac hdmi z lapka. Ja chce schowac dysk za boxem no ale on wszystkiego nie czyta i to mnie mega dziwi. No i brak wsparcia flaca przy moim stereo hifi tez nie do pomyslenia

Wysłane z mojego W6500 przy użyciu Tapatalka

7. imvho

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przestań używać pirackich mkv to będzie ci czytało wszystko jak leci. A jak już zamierzasz to ->
    MKVToolNix
    i konwersja do zjadliwych formatów. Obadać co czytane możesz samym DLNA a jak chcesz po DLNA i nie obsługuje to zostaje ci on fly transcoding a w tym super robotę robi serviio lub Plex - tylko trzeba trochę pogrzebać w konfiguracji.

XONE obsługuje poprawnie to co wspiera, a nie wspiera standardowych pirackich wszystkich odmian mkv.

8. MolKiller

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rybnik
    Zgadzam się, lecz nie wszystko (koncerty) można kupić w Polsce.
    Dzięki za podpowiedzi, spróbuje to przekonwertować.

Wczytywanie...

Poleć forum