1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Z xboxa poszedł tylko dym

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez bibru, Styczeń 26, 2010.

1. bibru

bibru V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    iława
    Kuzyn kupił któregoś tam dnia xboxa ale nie powiedział że to wersja usa.
    Dzwoni do mnie że chce że bym mu wytłumaczył co i w tej konsoli, menu, ustawienia i te sprawy. Konsola oczywiście (zmodowana). Pyta się czy kable zabrać ze soba ja mu odpowiadam że po co jak mam swoje :)
    Przyjechał i zabieram się do podłączenia a tu jak nie pierdziulnie i tylko smród układu scalonego i obłoczek dymu.
    Moje pytanie brzmi...co mogło się spalić i jak jest to zasilacz to który wybrać bo z tego co zauważyłem to jest kilka modeli.
    Pozdrawiam użytkowników

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    wszystko zalezy jaka masz wersje konsoli. wtedy mozna dobrac jakis zasilacz. a spalil sie na bank zasilacz

4. the-man

the-man Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    dexxxterek :yeye: słyszałeś może kiedyś o tym, że w U.S.A. w gniazdku jest 110V na 60Hz a w EU 230V na 50Hz :DD teraz multi z kuzynkiem tylko split-screen.

5. norbertino

norbertino Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szczecin
    No prawda :yeye: To jak po burzy :) większe napięcie mogło spalić tylko zasilacz, a pogło i dojść dalej i pierd**nąć w konsole :) lepiej zobacz czy na twoim zasilaczu da rade :)

6. Boberkowy

Boberkowy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja też mam konsole z USA, ale zasilacz do EU, więc powinno Ci działać. Możliwe, że podłączyłeś zły zasilacz (czyt. za duża albo za mała moc, o ile to możliwe) i konsola poszła się ekhem...

Co do poprzedniego postu to jak zasilacz to i konsola :)

7. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    no przeciez wiem :p chodzilo mi o to ze jaka masz wersje boxa (1.0-1.6) wtedy poszukamy zasilacza :p

8. szank

szank Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    K-Pax
    OMG

1. W xbox'ie jest zasilacz wewnątrz obudowy, więc nie można od tak podpiąć sobie innego o tym nie wiedząc

2. Super, podpiąłem sobie do komputera zasilacz 500W , ale niestety komputer potrzebował tylko 450 więc się spalił .

9. lisek84

lisek84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kielce - Warszawa
    Jak nie rozróżniasz mocy od napięcia czy prądu to lepiej nie wypisuj takich bzdetów bo robisz z siebie przedszkolaka.

Jak sobie podepniesz zasilacz 15000W do komputera który potrzebuje 100W, to nic mu nie będzie.

Ale jak podłączysz zasilacz z uzwojeniem na 110V, i podłączysz pod napięcie 230V to sie nie dziw, ale zasilacz się spali. - I tak - konsola też mogła paść, dlatego że zasilacz który na płytę główną powinien dać np. 12V, i 5V na procesor teraz dał przynajmniej przez ułamek sekundy do puki sie nie spalił zasilacz dwa razy więcej więc - tak, konsola może być martwa, ale nie musi. Jeśli zabezpieczenia w zasilaczu były zapewnione to nic jej nie będzie, po prostu na wyjściach z zasilacza, lub na wejściu na płytę główną popaliło bezpieczniki.

W ostateczności jeśli padły bezpieczniki na płycie głównej, to pierwszy lepszy serwis rtv Ci to naprawi.
    Jeśli ich nie było to jak pisałem :p kaput :p

10. plucik_rop

plucik_rop Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ropczyce
    W zasilaczu też pewno są bezpieczniki, najprzyjemniej by Ci było jakby to one padły bo wymiana to <4OPLN. Swoją drogą to dowiem sie czy czasem zasilacz z X36O nie pracuje na 11OV i 23OV, wersja PAL ma tylko 2OO-24OV, ale NTSC może pracować od 1OO-24OV.

11. eryk360

eryk360 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ej wiesz ile kosztuje xbox przerobiony a do niego ze 150 gier z padem .bo ja mam do sprzedania bo sobie kupiłem 360

te gry to przerobione

nfs most wandet.gta sa.call of uty 1 2 3.pes 2006 2008.moto .gp3.i dużo innych niechce mi sie pisac

12. Malez

Malez Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Gryfino
    To Mial Pecha Twój Kolega Troche ALe Wymiana Zasilacza To ok.40zł

13. Franusss

Franusss Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zasilacz nie powinien mieć tutaj nic do gadania. Podobnie jest w laptopach z USA w Polsce działa bez problemu. to czemu Xbox nie miał by się zaklimtyzować ?

14. plucik_rop

plucik_rop Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ropczyce
    Yyy technicznie nie wiem, ale mało to rzeczy poszło sie ***** jak mi starszy z USA przysyłał, i niektóre bez problemu na 110/220V działały a wieszkość tylko na 110 ? Poprostu jak coś działa na 110V, a dasz mu 220V to chyba logiczne ze sie zjara he ?

15. bleub

bleub Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mógł paść sam zasilacz, a jak poszło dalej to i płyta główna do wymiany...
    Najlepiej pójść do serwisu i niech gość obejrzy czy konsola w ogóle żyje, czy kondensatory sprawne itp...

16. MaryGave

MaryGave Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    Bo niektóre urządzenia działają i na 110V i 220V ja pierwszego kompa miałem ze stanów i na zasilaczu był przełącznik jakie napięcie ustawić

17. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    Bo wtedy przełączałeś transformator na jeden z dwóch uzwojeń pierwotnych.

A w xboxie gdy poszło na pierwotne 230V, to na wtórnym wyindukowało się znacznie więcej niż powinno. Posprawdzaj kondy, i inne bzdety na lini zasilania- stabilizatory, diody, rezystory itp.

18. Ricko

Ricko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja takze mialem sytuacje iz konsola mnie sie spalila po czesci byl to moj blad gdyz zastawilem plecakiem wylot powietrza z tylu konsoli. Grajac cala noc miala "pare godzin" zeby sie nagrzac. Po pewnym czasie zaczal skakac obraz a po chwili wylaczyla sie. Wyskoczyl mnie jakis blad zadzwonilem do ms iz konsola ktora mnie sprzedano przegrzala sie. Odeslalem im i jak to "biedny" M$ nie mial nic do powiedzenia odeslal nowa :)

19. MaryGave

MaryGave Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    To jest temat o Xbox a nie Xbox 360

20. Abaddone`

Abaddone` Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krk
    haha trzeba bylo nie podpinac i nie grzebac w x-boxie :pP Szukales przygod to znalazles :)

21. biskent00

biskent00 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Czerniejewo/Gniezno
    A był przerabiany ?

Wczytywanie...

Poleć forum