1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zabezpieczenie przed kurzem/brudem

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez puszekokruszek, Listopad 19, 2010.

1. puszekokruszek

puszekokruszek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Siemka.
    Jestem posiadaczem Xbox slim od około tygodnia, chcialbym zabezpieczyc konsole przed wciaganiem kurzu, siersci, pylu, dymu itp.
    Z odswiadczenia wiem ze w kompie wiatrak i radiator moga sie strasznie zasyfic przez co ograniczone jest odprowadzanie ciepla,i ciezko to wyczyscic gdy sie troche przypiecze. Jednak co do konsoli to jest wiekszy problem gdyz jest zaplombowana. Producent przestrzega przed tego typu czynnikami a boje sie ze w przyszlosci moga mi na podstawie brudnych bebechów nie uznac gwarancji.
    Myslalem nad zalozeniem jakiegos materialu na bok konsoli gdzie zasysa powietrze. Material nie powinien zbytnio ograniczac przeplywu powietrza i jednoczesnie wylapywac kurz i inne zanieczyszczenia. Mysle ze warto by bylo zalozyc podstawke chłodzaca (patrz foto niżej) by wspomoc cyrkulacje powietrza.
    Czekam na wasze opinie i porady, Pozdrawiam.

PS. Tylko nie piszcie txtów typu : rzuc palenie, sprzataj pokój co godzine, wyrzuc psa za okno itp.

2. Lotnik421 Xbox One

3. mixyr

mixyr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Chłopie, jak chcesz zatroszczyc się o swojego xboxa 360 to musisz zadbać o świeże potwietrze z pokoju, nie palić w nim, x-pudlo ustawiać tak żeby mogło swobodnie "oddychać" i czego chcesz więcej, nic na nim nie klasc, bo to pomaga przegrzaniu, ustawić na wypranej i wysuszonej tkaninie, jesli masz na szafce to nie duz przy scianie tylko na srodku i szafkę oczyscic z kurzu i git i juz mozesz grac

4. MaciekPRO

MaciekPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włocławek
    Konsola to dziecko że oddycha, żyje i się rusza?
    Zadbaj o czystość pokoju nie tylko ze względu na konsole lecz dla samego siebie...

5. Dzokej

Dzokej Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Namysłów
    mixyr ma racje. Mozesz tez po prostu powycierac kurzez z xboxa i gitara gra:p

6. puszekokruszek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Widzę że niektórzy mają problem dotyczący czytania ze zrozumieniem.
    Temat do zamknięcia/usunięcia.
    Poszukam info gdzieś indziej, zniesmaczyłem się.

7. AlCapone1

AlCapone1 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    sprzataj w domu takim urzadeni odkurzaczem ci polecam
    ja swego czarnego x wycieram raz na 1 miesiąc i nawet nie ma kurzu

8. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    Dla posiadaczy konsoli starszych niż Slim zalecam nie stawianie konsoli a położenie jej na płasko, a temu to bo największym otworem do zasysania powietrza jest właśnie spód stojącej konsoli, zwróćcie uwagę że jest cała z kratki. Fakt - przy dłuższym graniu na konsoli postawionej konsola w moim przypadku roczna zawiesiła mi się 2 razy w przy konsoli położonej na płasko nie zauważyłem zwieszenia...

9. RainbowX

RainbowX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Żary
    Też mam slima i strasznie przyciąga kurz :p Ale wystarczy czysta, sucha szmatka od telewizora i już kurzu nie ma ;d

10. puszekokruszek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mi chodzi o wnętrzności konsoli a tego szmatką nie wyczyszczę.

11. MaverickPL

MaverickPL Guest

Nie pal w pokoju. Sprzataj codziennie. Na psa nic nie poradzisz.
    A zatykanie wlotow powietrza czymkolwiek moim zdaniem moglo by byc wieksza podstawa do odmowienia naprawy gwarancyjnej niz zakurzona konsola. Zwlaszcza ze nie ma jak jej czyscic bo nie wolno jej rozebrac.
    Poza tym wszystkie wynalazki typu podstawki chlodzace to jakis pic na wode i tyle. Masz gwarancje to co sie przejmujesz. Jesli sie zepsuje oddasz na gwarancje i MS bedzie sie martwil czy zrobil odpowiednie odprowadzanie ciepla czy nie.
    Moim zdaniem nie ma co przesadzac.

Jesli jednak koniecznie upierasz sie przy tym zeby usmarzyc konsole zatykajac wloty powietrza jakimis "cudownymi filtrami" to do glowy przychodzi mi albo filtr taki jak masz w odkurzaczach (dodaja je do wiekszosci workow papierowych do odkurzaczy, tak... tych ktorych nie uzywasz do sprzatania syfu w pokoju ;) ewentualnie agrowloknine ktora mozesz kupic w kazdym obi, castoramie. Ma w sobie na tyle dziurek ze powietrze powinno sie przedostawac, a wieksze syfy nie.

12. WinnetouApacz

WinnetouApacz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Puławy
    Co jakiś czas przejedź po konsoli prontem. Powinno pomóc

13. Rider112

Rider112 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dobra ty się już nie wypowiadaj, bo się tylko ośmieszasz... Spójrz na swoje posty (klik). Haha. Wracając do tematu mam konsolę już 1,5 roku, trzymała się zawsze i trzymać się będzie. Nie latam codziennie ze szmatką i nie czyszczę dokładnie jakoś.

14. Swirus

Swirus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chicago
    Wystarczy czasem przewietrzyć pokój, przetrzeć konsolę jakąś szmatką i oczywiście pod konsolą. No i aby stała w jakimś miejscu z odpowiednią cyrkulacja powietrza. Nic w sumie więcej nie trzeba, i konsola powinna śmigać przez kilka lat i jeszcze trochę :D

15. yamall

yamall Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Przetrzeć co jakiś czas, zeby dostep powietrza byl dobry i tyle, tak jak pisales, jak z kompem, złotego srodka nie ma, musialbys ja zamknac w hermetycznym pokoju

Wczytywanie...

Poleć forum