1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zagadka: Która seria sprzedała się w 125 milionach egzemplarzy?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Mnih, Listopad 29, 2012.

1. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Podpowiedzi: trzyczłonowa nazwa, kradnie się w niej samochody, niedługo wyjdzie odsłona z numerem V.

Odpowiedź to oczywiście Grand Theft Auto. Gratuluję wszystkim, którzy zgadli. Potępiam tych, którzy oszukiwali i znaleźli odpowiedź w tagach. Nie umiecie się bawić.

Ale wracając do sedna. 125.000.000, 125 mln., sto dwadzieścia pięć milionów - właśnie tyle gier z serii GTA sprzedano po dziś dzień. We wrześniu zeszłego roku Rockstar chwaliło się wynikiem 114 milionów. W 14 miesięcy sprzedano zatem 11 milionów sztuk. Nie wydając żadnej nowej gry (nie licząc GTA III na komórki i tablety).

Szef Take Two Strauss Zelnick nie podał liczb dla poszczególnych tytułów, ale zdradził, że GTA IV zeszło z półek w 25 milionach egzemplarzy. Ciekawe, o ile pobije ten wynik GTA V. Bo w to, że pobije chyba nikt nie wątpi, prawda?

Zelnick porównał GTA do filmów z Bondem. Podobnie jak produkcje z 007, gry z serii mają swój własny kalendarz. Nie ukazują się co rok czy dwa, dzięki czemu klienci nigdy nie mają ich dosyć. Według Zelnicka wydawanie nowej cześci rok po roku to najprostszy sposób na zrażenie do siebie ludzi.

Nie da się nie pomyśleć o Call of Duty. Zelnick jako przykład "przejadania się" podaje Black Ops 2, które zanotowało gorsze wyniki niż Modern Warfare 3. W przeciwieństwie do GTA, której każda kolejna część deklasuje poprzednią.

źródło: Zagadka: Która seria sprzedała się w 125 milionach egzemplarzy?

2 użytkowników lubi ten post.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Bez przesady.
    Hmm.. a może...

...myślicie, że R* da radę? :D

4. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jedna z najlepszych serii w tej branży, więc czemu się dziwić? Ale tym wynikiem Rockstar zbyt długo się nie nacieszy... Bo już na wiosnę 2013 sprzedadzą 250 mln egzemplarzy GTA ;)

5. PokerFacowaty

PokerFacowaty Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Ja szczerze myślałem że to CoD. Ale to normalne że jest ta dużo. Nie ma chyba człowieka, który nazywa się pełnoprawnym graczem, i nie grał w żadne GTA. 125 Milionów sprzedanych kopii.... Ja przynajmniej zawsze grałem na piracie na kompie kolegi w San Andreas. Mam wrażenie że na PC większość ludzi piraciła tą grę. Jeśli spytałbym każdego chłopaka w mojej podstawówce z klas 4 - 6, na pewno nie byłoby nikogo kto nie zna serii GTA, a przynajmniej San Andreas.

6. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Mi od razu przyszło na myśl GTA, jest to jedna z najlepszy serii gier na rynku bez dwóch zdań :)

7. koozka

koozka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Oni znają "Sa Nandras" :D

8. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Bez dwóch zdań, zasłużyli na to. Drugie tyle pewnie będzie samych sprzedanych kopii GTA V:)

9. czaaki

czaaki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A na konsolach większość grała na oryginałach? No raczej nie.

Jeżeli seria zawsze będzie trzymała poziom to zawsze będzie się dobrze sprzedawała, chociaż sa osoby, które zakupiłyby lipę spod szyldu GTA tylko i wyłącznie dlatego, że to GTA. I uprzedzę tych spuszczających hektolitry nasienia przy marce GTA - każdemu może zdarzyć się wypuścić jakąś lipę.

10. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    nie każdemu. predzej CoD będzie znów skillowy, niż R* wypuści lipne GTA ;)

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Wypowiedź coś mi przypomina.. AAAA Call of Duty (kojarzy się z "zakupili lipę")

Co do sprzedaży to wiadomo.. Przecież gierka była wypaśna począwszy od GTA 1, GTA London, GTA 2.. W te gry grało się miesiącami.. I nie tylko po to by robić misje ale już wtedy miały kozacki sandbox jak na gry w tamtych czasach.
    GTA to seria legenda. Coś do czego Mafia i Ojciec Chrzestny(o ile pokaże się jeszcze jakaś produkcja) dążą.

Wczytywanie...