1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zagubienie telefonu szansa na znalezienie

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez harrymason88, Maj 21, 2012.

1. harrymason88

harrymason88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    BDG
    Witam otóż jak w temacie w piatek zaczynajac weekend zgubiłem moja niezawodna Nokie N8 na drugi dzien zgłosiłem to na Policje koles na dyzurce powiedział mi ze Policja sie tym nie zajmuje i ze mam zadzwonic do operatora.Zadzwoniłem do operatora który pomógł mi tylko zablokowac karte(telefon był na karte i nie był kupiony u operatora)po czym doradził mi ze mam to zgłosic na policje powiedziałem mu jaka sytuacja ze policja odesłała mnie do nich,kosultant wysmiał i powiedział ze to oni maja obowiazek zablokowac tel.lub cos w tym stylu.Ten nie przyjemny pan na dyzurce powiedział ze znalazca ma obowiazek oddania telefonu w ciagu 14stu dni a pozniej jest to przywlaszczenie mienia tak ze nic konkretnego sie nie dowiedziałem i telefon jest w obcych łapach:/
    Moze ktos był w podobnej sytuacji i wie cos na ten temat?

2. Lotnik421 Xbox One

3. przeo_91

przeo_91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Olkusz
    Zapomnij żeby te darmozjady cokolwiek zrobiły, 3 lata temu ukradli mi nowiuśkiego iPhona 3g, zgłosiłem sprawę i do dzisiaj go nie znaleźli. Niestety ale zacznij zbierać kase na nowy telefon :(

4. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    No co, stracileś telefon. Pewne, jest ze go juz nie zobaczysz. Udaj sie do sklepu po nowy

5. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Blokada karty leży w obowiązku operatora, a nie policji. Po drugie policja może tylko przyjąć zgłoszenie, ale nie będą szukać Twojego telefonu, bo faktycznie takimi pierdołami się nie zajmują. Gdyby to była kradzież, napad itp. to policja poczyniłaby jakieś kroki ku temu. A tak no cóż... miałeś N8 i pogódź się z tym. Ja rok temu zgubiłem Galaxy S po pijaku jak spałem w busie :D Policja zgłoszenie przyjęła, ale po 2 tygodniach umorzyła.

Możesz próbować na portalach gdzie podaje się rzeczy znalezione i zagubione, ludzie sobie pomagają czasami. Szanse jednak na odzyskanie telefonu masz równe 0.

6. sephiforever

sephiforever Banned

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jest szansa chyba wiekszosc z was nie wie jak to wszystko dziala, jak jest to nowy tel to szansa jest wieksza mialem ostatnio cieply telefon koleszka wlozyl do niego swoja karte mial z mix'a to na drugi dzien wzieli go na przesluchanie bo wiedzieli ze ta karta byla w tel gorzej jak ma sie zwykla karte, a druga opcja kiedy policja bedzie kogos spisywac zazwyszaj beda sprawdzac telefony wiec jak go zglosiles to przy odrobinie szczescia jak goscia zlapia z twoim telefonem to sprawdza imei i odrazu wyskoczy im ze telefon kradziony szansa jest zalezy kto go znalazl.

7. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nawet wskazyjac sprawcę, nie odzyskasz go już.

8. harrymason88

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    BDG
    No tak myslalem dam sobie juz z tym spokój ale cóż...szkoda mojego fona pierwszy raz w zyciu cos zgubiłem od dzisiaj nie pije:)Dzieki wszystkim za odp pozdro

9. D4Ru73K

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Jeśli zgubiłeś po pijanemu (tak jak ja) to policja nie ma żadnego obowiązku w ogóle z Tobą rozmawiać w sprawie zaginięcia. Najciekawsze jest jednak to, że policja współpracując z operatorami jest w stanie w ciągu 5 minut namierzyć każdy telefon, w ciągu 10 kolejnych minut ma go już w ręku. Niestety aby policja chciała ruszyć **** i poszukać taki telefon musi być dowodem w przestępstwie. W każdej innej sytuacji takie sprawy są olewane. Niestety takie mamy prawo i tak działa policja.

10. harrymason88

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    BDG
    No zgadza sie dlatego nie powiedziałem ze byłem nagrzany i zadzwoniłem na 2 dzien jesli chodzi o namierzenie to tak tez myslalem ze jesli by chcieli to by namierzyli ale takich jak ja i ty jest tysiace a szkoda ze to tak sprawnie nie działa:/

11. harrymason88

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    BDG
    Witam odswiezam temat poco zakladac nowy interesuje mnie program lub telefon z programem który nawet po zmianie karty sim lub wylaczeniu bedzie mozna w kazdej chwili namierzyc osobiscie lub operator oczywiscie za rozsadna cene?(1200-500zł max)widziałem na allegro cos takiego Galaxy s2+spyphone ale czy niema nic tanszego bo ta cena mnie przeraziła wogóle nie wchodzi w gre 4600zł:D chce jakis dobry telefonik ale bez obaw ze mi zaje....lub wypadnie gdzies z kieszeni.

12. TeHaCek

TeHaCek Banned Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    KRK
    Podaj na psach nr IMEI telefonu
    Gdyby psy kogoś przeszukiwali/sprawdzali telefony to wtedy go odzyskasz

13. harrymason88

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    BDG
    Jak te k...... nawet nie chca ze mna gadac bo go zgubilem zobaczymy po 14dniach jak powiedzial jest przywłaszczenie mienia jak nie beda chcieli ze mna gadac i nie wklepia w baze num imei to nie wiem co im tam zrobie:mad:

14. zetrov

zetrov Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lodz, Poland, Poland
    nic im nie zrobisz, nie wiem po co takie pisanie. jak bedziesz mial np telefon z andkiem to masz programy ktore wysylaja Ci lokalizacje na maila lub smsem. mysle ze na kazdy system cos takiego sie znajdzie

15. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1682
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Co im tam zrobisz... nic. Bo co miałbyś zrobić.

Szanse odzyskania telefonu wg. mnie równe 0, niestety.

Taka już jest Nasza kóhana Policja..

16. D4Ru73K

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Policja niby powinna przyjąć zgłoszenie o zagubieniu. Ważne, aby im trochę ściemnić, a nie walić od razu z tekstem, że zachlałem ryja i wypadł :D Ja zgubiłem po pijaku, ale na komisariacie powiedziałem, że mi ukradli w autobusie z kieszeni. Zgłoszenie przyjęli, IMEI spisali, pokwitowanie do operatora wystawili. Jedyną szansą na odzyskanie jest chwila kiedy będą kogoś trzepać i znajdą go. Wtedy sprawdzą IMEI i wtedy się odezwą do właściciela.

Co do oprogramowania to na Androida, OSX czy WM są programy do lokalizacji telefonu po GPS nawet jeśli telefon jest wyłączony. Skuteczność jest dość duża, a soft można wygooglować. Policja nie zajmuje się takimi ****relami, bo rocznie ginie kilkaset tysięcy telefonów. Jakoś nie wyobrażam sobie, że na każdym komisariacie siedzą i szukają telefonów. Później ludzie chodziliby z każdą zagubioną rzeczą, aby policja szukała. Oni nie są od tego, kradzież to co innego.

17. Dante41k

Dante41k Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gorzów Wlkp.
    Ja ogólnie nie bardzo rozumiem, co policja ma z tym wspólnego? . Chłopak po pijaku zgubił telefon, nikt go nie napadł, nie ukradł mu tego telefonu. Po prostu go zgubił. Policja to nie biuro rzeczy znalezionych. Tak tak, obywatelu, wysyłamy helikopter, psy tropiące, płetwonurków, trzy zastępy ochotniczej straży pożarnej i na wszelki wypadek ambulans na sygnale. Jak zgłosisz, że ktoś ci z wózka buchnął w środku miasta to może zaczną szukać. :D

Na przyszłość lepiej pilnować swoich rzeczy i tyle. Odczekaj 14 dni, znalazcy nie będzie, napisz stosowne pismo do operatora z żądaniem zablokowania karty, wydania duplikatu o ile będzie taka możliwość. To chyba tyle.

18. harrymason88

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    BDG
    no oczywiscie ze nic im nie zrobie ale chociaz lekko sie wyładuje i zostawie na dyzurce na pamiatke papiery i kartonik hehe:D
    zetrov o to mi własnie chodziło przeczytaj 5postów wyzej pisałem czy jest jakis program itp chce kupic galaxy s2 i chciałbym jakies zabezpieczenie w razie kradziezy-zagubienia o którym piszesz
    Koledzy nie zrozumielismy sie nie chodzi mi o to zeby go szukali czy cos ale niech bedzie w bazie moze nóz widelec kiedys sie znajdzie,chodzi o moje czyste sumienie:)

19. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Dowolny telefon z androidem i zainstalować avast z dodatkiem anti-theft. Nawet jak zmieni kartę SIM to wyślę Ci SMS z nr telefonu i pozycja według GPS :p dodatkowo możesz wysyłając na niego smsa zablokować go lub usunąć wszystkie dane.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

20. zetrov

zetrov Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lodz, Poland, Poland
    To jak już kupisz ten telefon to odezwij się na pw i Ci pomogę

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

21. harrymason88

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    BDG
    o to mi chodzilo dziekuje za pomoc to jest bajer:)nie wczesniej niz za 1-1.5 miesiaca chce kupic galaxy s2 wiec na pewno ze bedziemy w kontakcie.
    pozdro

Wczytywanie...

Poleć forum