1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zainstalowane GRY na dysku nie działają

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Pablo1886, Grudzień 16, 2012.

1. Pablo1886

Pablo1886 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

mam nieprzerobioną konsole fat jasper z 2009, problem z dyskiem wygląda następująco:
    Pół roku temu zdecydowałem się kupić dysk 120 gb. Jako, że gram tylko i wyłącznie w gry serii fifa, zdecydowałem ze zainstaluje ją na dysku. Około miesiąca wszystko było ok, zainstalowana gra na dysku odpalała się normalnie ale nagle zaczęło się coś nie tak bo gra zaczęła odpalać nagle z komunikatem wyczyść płytkę miekką ściereczką jak już nastąpił rozruch z płyty i byłem w menu gry. Żeby wkońcu zadziałało za którymś razem z dysku, to formatowanie na zmiane z usunięciem pamięci podręcznej robiłem i liczyłem na szczęście. Dodam, że jak nie miałem cierpliwości żeby to uruchomić z dysku to poprostu gry nie instalowałem na HDD i odpalałem ją z poziomu napędu i gra działała zawsze bez zarzutu, ale wkońcu za którymś razem udało mi się ją opisanym wyżej sposobem uruchomić i tak sobie grałem w tą jedyną grę, na więcej nie miałem czasu. Dopiero 2 tygodnie temu zdecydowałem się na zakupienie kinecta z dwoma grami i w między czasie pożyczyłem grę Max Payne 3 od kolegi. Początkowo grałem z cd (wszystko działało) ale po paru dniach zainstalowałem je wszystkie na dysku i wynik taki jak kiedyś z fifą. Wszystkie gry działają z cd, a po zainstalowaniu ich na dysk tylko fifa nie robi problemów (pomimo tych wcześniejszych z przed pół roku) a reszta gier z kinecta + max payne z dysku nie odpalają się, wyskakuje odrazu lub wejdzie w menu gry, maksymalnie zacznie ładować autoave i znowu pojawia się komunikat wyczyść płytkę ... Dodatkowo wczoraj zakupiłem z allegro gre dance central 2 do pobrania kodem z marketplace xboxa i pobrał i także nie działa, ale w tym przypadku wyskakuje inny komunikat Nie mozna uruchomic gry. Pobierz ja ponownie. Bardzo Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić, gry z cd działają normalnie demka gier pobrane z xbox live zazwyczaj chodzą, fife udało mi się uruchomić i jakoś działa a te nowe gry cały czas problemy.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Top Secret:)
    Sprawdz dysk pod katem bad sektorow na gogle takie prog znajdziesz

1 osoba to lubi.
  4. Dante41k

Dante41k Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gorzów Wlkp.
    Z tego co piszesz można wnioskować, że HDD po prostu pada. Moim zdaniem powinieneś formatować dysk z poziomu PC, przebadać go narzędziami dyskowymi i wtedy będziesz miał pewność co do jego stanu.

1 osoba to lubi.
  5. Pablo1886

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Możecie mnie bardziej nakierować co i w jaki sposób zrobić (sprawdzić), sama nazwa Świeżak wszystko za mnie mówi :)

6. Dante41k

Dante41k Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gorzów Wlkp.
    Wyjmujesz z obudowy, podłączasz do PC. Jest to normalny dysk Sata więc nie będzie problemów. Formatujesz dowolnie jak tam sobie chcesz i testujesz programami diagnostycznymi. Polecam osobiście HD Tune Pro. Jest wiele programów do testowania/sprawdzania stanu dysku.

1 osoba to lubi.
  7. Pablo1886

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki spróbuje.

Wczytywanie...

Poleć forum