1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

zakup gry na Xbox One w wersji elektronicznej

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez kasumi, Marzec 4, 2016.

1. kasumi

kasumi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    od razu przepraszam jeżeli Ktoś, gdzieś już o to pytał (nie znalazłem ;) )
    zakupiłem córce konsolę Xbox One. wiem, że jest do kupienia i działa na niej gra Rayman 3 HD.
    jest to gra, która może być obsługiwana przez wsteczną kompatybilność na konsoli Xbox One.
    mam zakupione karty przedpłatowe i po zakupieniu innej gry zostało mi co najmniej 60zł. gra w zakupie kosztuje 34,99zł.
    mając na koncie kasę w sklepie na http://marketplace.xbox.com/pl-pl/Product/Rayman-3-HD próbując zakupić wersję elektroniczną tej gry,
    nakazuje mi po kliknięciu na opcję "kup grę" "zmienić opcje płatności" gdzie mam podać dane karty kredytowej (czego nie chcę robić bo i po co skoro zakupiłem i wklepałem kody z kart przedpłaconych?):( dodam iż inną grę zakupiłem bez problemu (The Peanuts Movie: Snoopy's Grand Adventure)
    jak próbuję zakupić przez konsolę bezpośrednio to zamiast ikonki "kup" mam "tylko pakiet"

Moje pytania:
    1. jak zakupić i uruchomić tą grę, czy mam jakiś błąd? (błagam pomocy, moja 5-letnia córka w miesiąc przeszła Rayman Legends i w 5 dni snoope'go, ma fioła na punkcie platformówek i zręcznościówek i nie daje mi spokoju :play:)
    2. chętnie zadzwonię do kogoś, kto totalnemu laikowi z dziedziny konsol wytłumaczy zasady zakupu gier , ich wyszukiwania, poruszania się po stronie xbox com. będę także wdzięczny za wszelkie informacje na temat zakupu gier zręcznościowych, logicznych i edukacyjnych na Xbox One dla dzieci. w tym przypadku proszę na PM :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie zakupisz gier z x360 bez dodania karty na stronie, tego wymaga MS. Jedyne co to zakupić przez konsolę xbox 360, bo tam nie woła o kartę. Dla MS to jest bez różnicy czy masz kartę przedpłaconą czy też nie. A tak swoją drogą uzupełniałeś dane rozliczeniowe (dane adresowe)? Ale wydaje mi się, że chyba tak skoro inną grę kupiłeś.

Co do gier dla dzieci: http://xboxforum.pl/threads/gry-dla-dzieci.152493/

Ostatnia edycja: Marzec 4, 2016
  4. kasumi

kasumi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co oznacza dodanie karty na stronie? możesz mnie poprowadzić po kolei jak tą grę zainstalować/zdobyć aby działała pod xbox one?

a podpowiesz gdzie dokładnie na stronie MS znajdę stan posiadanej kasy/punktów z zakupu i zarejestrowania kart przedpłatowych? nie mogę tego odnaleźć

5. kuleczka91

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Spróbuj dodać sobie grę z golda z xboxa 360 to Ci wyskoczy, że musisz dodać kartę np. płatniczą/debetową/kredytową. Klikniesz w odnośnik, będziesz musiał dodać kartę i powinno przejść. Wejdź na xbox.com i zakładka Xbox Live - Games with Gold.

6. kasumi

kasumi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dziękuję za odpowiedź, niestety piszesz do strasznego laika :)
    1. po pierwsze chciałem uniknąć podawania numeru karty. dlatego kupuję karty przedpłatowe aby nie udostępniać w internecie mojej karty (choćby jej numeru)
    2. nie jestem zarejestrowany na xbox gold (o ile wymaga to rejestracji bez dodatkowej opłaty, bo jak próbowałem to nawet kasę woła przy niby pierwszej próbnej rejestracji, prosi o numer karty kredytowej i znów wracamy do punktu 1)
    bez problemu kupiłem grę dla dzieciaka na Xbox One (wydana w wersji elektronicznej pod tą konsolę) mając zarejestrowaną kartę przedpłatową (wbiłem kod, dodało mi kasę na konto, kupiłem grę i zainstalowałem)
    3. mam na koncie Microsoft'u mam 61,01 zł a gra kosztuje 34,90zł, niestety każde kliknięcie na "kup grę" czy "wypróbuj wersję demonstracyjną - gratis" przenosi mnie do znów omawianej rejestracji karty kredytowej.
    4. nie posiadam konsoli/konta xbox 360, konta xbox gold :( jest jakiś inny sposób aby zakupić grę w wersji elektronicznej która rzekomo działa na xbox one, jest na stronie do zakupienia jako gra działająca kompatybilnie wstecznie na xbox one, a zrobiona jest na xbox 360:
    http://marketplace.xbox.com/pl-PL/Product/Rayman-3-HD/66acd000-77fe-1000-9115-d8025841123f
    myślałem że można po prostu zakupić wersję elektroniczną na Xbox360 z mojego konta na xbox.com zarejestrowanego po zakupie xboxone, a następnie zainstalowanie jej na platformie :(
    (tak samo mam próbując kupić np. "Sonic" grę)

7. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Musisz zakupić tą grę na konsoli Xbox 360 z konta które masz na Xbox one lub dodać kartę kredytową. Po zakupie gra będzie w zakładce Gry do instalacji

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka

8. kuleczka91

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak chcesz to ja Ci mogę podpiąć gry z golda na koncie na mojej 360tce, tak samo mogę Ci spróbować sfinalizować zakup tej gry, którą chcesz, bo powinno przejść bez problemu na 360tce. Z Xbox One jest ten problem, że bez przypisania karty do konta nie dasz rady nic kupić i nieważne czy gra jest wstecznie kompatybilna czy też nie. MS tego wymaga i nie obejdziesz tego, oprócz w wyżej zaznaczony sposób czyli zakup tych gier przez Xboxa 360. Konto Xbox 360 to jest dokładnie te same konto co na Xbox One. Możesz się logować tym kontem na obu konsolach. Jeżeli udało Ci się kupić grę na XO z karty przedpłaconej to jest to jak najbardziej normalne, bo tak się da, ale z grami z x360 sam widzisz jak jest. Jakby co to pisz pw, to Ci gry przypiszę i zrobię zakup tej gry :)

9. kasumi

kasumi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    hej
    dziękuję ślicznie za odpowiedzi, już troszkę więcej mi się wyjaśniło.
    Kolega zakupił tą grę na Xbox 360 i ma ją na swoim koncie MS.
    co mam zrobić aby ściągnąć i zainstalować tą grę pod swoją konsolą ONE? mogę dostać hasło do jego konta tylko potrzebuję instrukcji

10. kuleczka91

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Musisz pobrać jego profil na swojego XO. W głównym menu dajesz na lewej gałce w lewo, na samiutkiej górze masz swój profil, a po lewej stronie masz opcję Dodaj i zarządzaj -> Dodaj nową osobę -> Podajesz adres e-mail do konta znajomego -> Podajesz hasło do konta znajomego -> Konto się pobierze. Następnie wchodzisz w Gry i Aplikacje -> Całą bibliotekę zainstalowanych gier przejeżdżasz w prawo, aż dojedziesz do listy gier do zainstalowania -> Na liście musi być ta gra, dajesz zainstaluj i będzie się pobierała. Tylko teraz nie wiem czy przypadkiem do odpalenia tej gry nie będziesz musiał mieć zalogowanego konta kolegi w tle. Nie wiem czy w ten sposób to w ogóle odpalisz. Czemu nie podałeś znajomemu swoich danych do konta i żeby zakupił tą grę Twoim kontem na jego konsoli xbox 360? Wtedy bez kombinacji by Ci to działało.

11. kasumi

kasumi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    no to problem powstał na opcji:4
    "-> Konto się pobierze." ... powiedziało mi że wysłali na maila hasło aby sprawdzić czy to mój (jego) mail.
    ale do tej pory nie uzyskałem jego hasła do potwierdzenia maila podczas logowania, mimo odświeżania jego maila na outloock.com przez 2h
    możemy się zdzwonić na Skype czy coś? plz. ewentualnie fon.. ja zaraz się załamię... kompy rozumiem. te konsole nie

btw. nie podałem mu hasła do konta aby kupił bezpośrednio grę na moje konto dlatego że nie wiedziałem że tak można w sumie i zrobić, ja go wcześniej poprosiłem aby zakupił grę w wersji płytowej na ebay'u czy cosik takiego ale nic nie znalazł. to poprosił aby z kolei jego znajomy zakupił to z neta w stanach bo sam z juropy zakupić nie dał rady

Ostatnia edycja: Marzec 11, 2016
Wczytywanie...

Poleć forum