1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zakup konsoli dla dziecka z kinectem

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez TFX2, Październik 14, 2014.

1. TFX2

TFX2 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam !

Chciałbym zakupić dziecku 6 lat Xboxa z kinectem. Czy brać 360 cz One ? Z tego co wiem One ma ponoć dużo lepszy kinect (brak opóźnień) ale nie widzie praktycznie gier na niego ? Druga sprawa, jeżeli 360'ka to przerobiona RGH czy oryginał ? Gry na kinecta nie są takie drogie z tego co widzę i mogę sobie na nie pozwolić. Gra po sieci raczej nie wchodzi w grę. Dużo tracę biorąc przerobioną ? Czy z XboxLive dziecko coś skorzysta ? Są tam jakieś ciekawe "rzeczy" pod kinecta ? Jak rozumie na przerobionej nie można korzystać z XboxLive ? Będę wdzięczny za wskazówki.

2. Lotnik421 Xbox One

3. nollo

nollo Użytkownik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Hmmm Kinect i LIVE mało kogo widziałem jak grałem , szczerze raz na mc fundniesz dziexiakowi grę lub dwie i mu wystsrcxt,

4. baton

baton Moderator Członek Załogi Moderator Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    879
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Miasto:
    SZ/OST
    Wypowiem się tylko na temat kinecta + małe dzieci. Podejmowałem w gościne kiedyś znajomych z córkami 6 i 4 lat i był to nie wypał dzieciaki nie radziły sobie z kontrolą kinecta. Wiadomo jak by miały go dłużej raczej by opanowały, ale jest też opcja słomianego zapału= kinecta do pudła.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

5. marcin-25

marcin-25 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Moja 5-letnia córka, raczej słabo ogarnia kinecta, chociaż próbowała zaledwie kilka razy :) Myślę, że 6-latek już trochę pogra, jeśli oczywiście kinecta polubi. Na twoim miejscu kupiłbym xboxa z rgh.

6. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Moja 6'cio letnia cora gra w tańce tylko i to max 2x/miecha po pół godz... jakoś jej się nie chce..ja już wgl nie gram na tym.
    Sprzedał bym kinkieta ,ale dziś już się nie opłaca sprzedawać ani sensora ani x360.

Taa..również polecam x'a z rgh...jest qpe dobrych gier do obrania.

7. Kizo

Kizo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    146
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Zary, Poland
    Ja sie wypowiem jeżeli chodzi o Kinect ma 4,5 letniego syna gre w kineta opanował do perfekcji ( już od 3,5roku zaczoł sobie grać) na poczatku oczywiście ze mą , teraz sam obsługuje konsole i gry no kinecta , i to na dodatek radzi sobie ze wszystkimi tylułami nie bede ich wymieniał bo nie ma sensu . Od kilu miesiecy radzi sobie bardzo dobrze też w gry na padzie , i nie zeby ciągle tylko grał jest to normalnie dziecko, zabawy w ogrodzie ,rower, ma tez psa którym sie zajmuje , mam konsole z przeróbką RGH i mogę polecic z czystym sumieniem RGH .Na długie jesienne i zimowe dni Polecam dla rodziny kupno konsoli z kinectem pozdrawiam

1 osoba to lubi.
  8. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    6 latki kiepsko sobie radzą szybkimi ruchami więc taka zabawka to raczej pieniądze w błoto.
    8-10 lat to ok, dzieci są sprawniejsze motorycznie i bardziej potrafią się skupić na tym co się dzieje na ekranie ale uważam że dla 6 latka taka zabawka jest nietrafionym pomysłem

9. Kizo

Kizo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    146
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Zary, Poland

I tu bym sie z tobą kolego nie zgodził . Jak chodze na sale zabaw z dzieckiem aby sie wyszalało i patrze na te dzieciaki(4/5/6 lat
    ) jak grają w kineta bo po to tylko chodzą na sale to masakra (oczywiście mój syn na sali zajmuje sie czymś innym) ale są dzieciaki co na co dzień nie mają kineta a wymiataja :)

10. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    spoko.
    każde dziecko jest inne, jedno jest mistrzem jazdy na rowerze a drugie w rozpierdzielaniu gierek na kinekcie.
    w każdym razie jeśli ktoś śpi na pieniądzach to co mu szkodzi, niech kupuje. jeśli dziecko oleje zabawkę to albo do szafy albo z powrotem na giełdę.
    jednak cały czas uważam że 6 lat to jeszcze 'o ten jeden rok za mało'.

11. Sae

Sae Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    70
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dzieci szybko łapią. Także to kwestia czasu jeśli chodzi o sterowanie. Chodzi tylko o to czy dziecko będzie zainteresowane takim sposobem zabawy. Mój 4letni siostrzeniec ma mase zabawy przy kinect party z dlc, adventures i sports. Wiadomo... płytę trzeba zmienić, grę włączyć, ale później tylko jest tylko radocha i uśmiech. Ostatnio kupiłem specjalnie dla niego just dance kids i tez daje rade. Wieczorem trochę się porusza, zmęczy się i śpi jak suseł. Odnośnie 360 v XO... na chwile obecną krucho z grami dla dzieci pod kinecta xo.

12. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Powiem Ci szczerze, że ciężko ocenić, bo jak już wyżej wspomnieli każde dziecko jest inne. Kuzynka jak u mnie była to średnio sobie radziła z kinektem (6l.) natomiast kuzyn rok starszy już sobie radził o wiele lepiej. Co do cen gier na kinecta to właśnie nie są wcale drogie. A co do xbox live to Ci powiem, że dziecku jest XBL niepotrzebny. No, ale gdybyś Ty chciał pograć na konsoli przez neta to już nie pograsz przy rgh. A też na grach z kinecta nie ma za wielu ludzi do pogrania na multi. Z drugiej strony masę gier możesz ograć bez XBL co jest dużym plusem i nie musisz się użerać z płytami. Co do konsoli to lepiej x360, bo na X1 póki co nie ma w co grać. Tam jest chyba tylko Dance Central Spotlight i Sport Rivals.

13. DuelosXX

DuelosXX Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    okolice Krakowa
    Tak jak mówią koledzy każde dziecko jest inne, jedno w wieku 6 lat jakoś ogarnie kinecta a drugie nie.

Co do małej ilości gier na Xbox ONE, to dopiero początek tej generacji więc gry zaczną się pojawiać :)

14. miaucoon

miaucoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Stałem przed podobną decyzją jakiś czas temu, rozważałem wszystkie za i przeciw i doszedłem do wniosku, że jeśli kupować, to nową generację. Nie jest to najtańszy zakup i kupuje się go z myślą o kolejnych przynajmniej kilku latach, zatem nie ma się co zastanawiać co jest teraz, tylko co będzie za rok, dwa, pięć. XOne będzie wspierana dużo dłużej, jest nowsza, lepsza i ma BR, co w moim przypadku powoduje że mam dwie pieczenie przy jednym ogniu i nie muszę kupować dodatkowego odtwarzacza. Gier już trochę jest, a przybywa ich z miesiąca na miesiąc coraz więcej. Dodatkowo ma dużo lepiej rozwiązany XBL. Generalnie w moim przypadku praktycznie same plusy ;)

15. CozzY

CozzY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    Zamiast Xboksa kup dzieciakowi Wii z softmodem i wiilotami (najlepiej z MotionPlus). Wydasz 2 stówki (no i jakiś dysk, ale przy RGH też musisz mieć), a zabawę i gry masz dużo lepsze niż pod Kinect. No i nieporównywalnie więcej. Może nie są już wydawane wielkie tytuły, ale starych jest całą masa. A obsługę wiilota i gruchy opanuje lepiej niż ty, zobaczysz. Mam na to dowody :) A jak się nie spodoba to strata nieduża.

16. kuleczka91

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Gry lepsze na Wii niż pod kinektem? Mnie jakoś te gry nie zainteresowały zbytnio tak jak i nie bawi mnie machanie pilocikami w ręce żeby grać na ruch. Wg mnie jest lepszy kinect i nie tylko dziecko się na tym zabawi, ale dorośli także szczególnie przy Sportach 1 i 2, na zwykłe pady również są gry dla dzieciaków i nie są one byle jakie.

17. CozzY

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    1. Gry mają się podobać dzieciakom a nie dorosłym
    2. Precyzja ruchu Kinect na się nijak do precyzji Motion Plus. Niestety ograniczone jest to do ruchów ręki, ale gry takie jak tenis czy golf na Wii to super sprawa.
    3. Wiilot był integralną częścią zestawu Wii więc nie była to jakaś nisza jak w przypadku Xboksa, stąd kontroler taki obsługiwały w mniejszym lub większym stopniu wszystkie gry.

18. kuleczka91

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Powiem tak u mnie kuzyni (8l. i 10l.) mają kupione Wii i im to leży, a jak byli u mnie to ciągle grali na kinekcie, bo im się gry podobały. Im Wii nie przypadło do gustu, a mieli przesiadkę ze zwykłego PS2. Gry na ruch z czasem się znudzą, a to że kinect ma mniej gier związanych z ruchem wcale nie oznacza, że te gry są gorsze. No, ale koniec offtopu, autor sam zdecyduje co dla jego dziecka będzie lepszym rozwiązaniem, jak poprzegląda wszystkie 3 propozycje czyli X1, X360 i Wii. Wszystko i tak zależy od dziecka, bo każde jest inne. Jednemu się będzie podobało to, innemu tamto...:)

19. CozzY

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    To że gry "ruchowe" się szybko nudzą to prawda. Mój dzisiaj też woli wziąć pada do łapy grać normalnie, ale tutaj mówiliśmy konkretnie o tego typu rozrywce. Najlepiej się to sprawdza co jakiś czas i jak jest grupa dzieciaków/znajomych.

1 osoba to lubi.
  20. kuleczka91

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tutaj się z Tobą w 100% zgodzę, bo jak jest więcej osób do gry to o wiele jest raźniej, nieraz to nawet się "biją" o to kto będzie następny grał, albo z kim jak są konkurencje, że każdy gra pokolei bądź wspólnie.
    A patrząc po sobie to ja kupiłam głównie xboxa dla kinecta i to było oblegane przez pierwszy miesiąc (jak pewnie w przypadku każdej nowej konsoli w domu), a teraz to się kinecta uruchomi jak przyjdą znajomi, bo zabawa przednia, a tak to raz na ruski rok się włączy jakąś grę na pada. Ostatnio miałam okazję zagrać na Wii i jakoś mnie ona nie przekonała, możliwe przez to, że miałam styczność z czymś nowszym, dla mnie lepszym. A kuzynom kiedyś wystarczyło zwykłe PS2 i nałogowo na nim grali, ale ja się im nie dziwię, bo ja mając za dziecka PSX'a robiłam to samo, każdy miał określony czas na grę i to się nie nudziło bo bitwa o konsolę była codziennie :D

21. miaucoon

miaucoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Nie zapominajmy że kinect to nie tylko gry w dosłownym tego słowa znaczeniu, to także fitness. Jak ktoś nie ma czasu na siłownię czy inne zajęcia poza domem, to 10 czy 20 minut przed kinectem z fitnesem też potrafi nieźle dać w kość.

Wczytywanie...

Poleć forum