1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zakup konsoli+nie przerabiam

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Arhaix, Marzec 17, 2011.

1. Arhaix

Arhaix Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Jakiś czas temu posiadałem konsole, przerobioną, ale któregoś dnia przywitał mnie Rrod (serwis nie pomógł) i od tego czasu jestem bez xa.
    Obecnie planuje zakup konsoli, z tym, że tym razem mam zamiar jej nie przerabiać, czyli normalnie kupować gry oraz grać online.
    Jako, że jest to dla mnie nowość i nie mam informacji w tym temacie proszę o parę odpowiedzi.

1) Planuje zakup "Slima 250GB" w proline.pl - w przypadku takiego sprzętu nie mam zamiaru kupować via allegro, bo potem różnie ze sprzedawcami bywa - poza tym w razie reklamacji mam pod nosem, żadnego wysyłania. Mam tylko wątpliwość, ponieważ na stronie proline.pl jest informacja o gwarancji 12 miesięcy. Wydawało mi się, że gwarancja producenta na xa jest na 24 miesiące, w czym 36 na Rrod. Jak to jest?

2) Do kupowania gier typu castle crashers czy innych z xbla potrzebne są punkty MS - do kupienia najtaniej zapewne na allegro, ale tu też widze rozbieżność - są aukcje gdzie za 4000 pkt zapłacimy ~30 zł, a są takie gdzie zapłacimy 150zł. Z tego co widzę, to 1 opcja to jakieś machlojki z kontami, druga opcja to normalny kod do zdrapki. Ktoś się może wypowiedzieć o tym 1 sposobie, czy to działa i nie ma z tym problemów(także od Microsoftu/bany), czy trzymać się od tego z daleka i płacić wiecej.
    Dodatkowo kupowanie live gold - trzeba kupując na allegro na coś uważać czy może lepiej kupować gdzie indziej (ew namiary www)

3) Mając kupioną oryginalną grę i któregoś dnia stwierdzając, że np rysy nie pozwalają odczytać tej płyty da się coś zrobić? Jakaś reklamacja/wymiana nośnika?

4) Ostatnia rzecz dotyczy używanych gier. Jak to traktuje MS? Czy np kupując używaną grę narażam się na jakieś nieprzyjemności ze strony MS?
    A jeśli nie, to czy funkcjonuje coś takiego jak wymiana (nie sprzedaż) oryginalnych gier na inne oryginały (najlepiej Katowice i okolice jeśli ktoś zna namiary)

5) Jest coś, o czym powinienem wiedzieć, a czego na ogół się nie wie, bo jest "małym druczkiem" ?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje

2. Lotnik421 Xbox One

3. adi139

adi139 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1) Te 12 miesięcy to będzie raczej gwarancja od Proline, od MS masz te 36 miesięcy na RROD i tak ;)
    2) Nie banują za te pkt, wszystko jest w porządku (jak na razie =p)
    Co do golda, jeżeli masz polskie live to najtaniej jest kartą kredytową - 29 zł od miesiąca, a jak nie masz polskiego live, to chyba pozostaje tylko allegro
    3) Przez pierwsze 30 albo 90 dni, nie pamiętam =p (ofc musisz mieć paragon)
    4) MS się nie czepia gier używanych, ewentualnie będziesz musiał kupować online passy albo vip code albo cośtam, jak masz grę od EA czy tam innych wydawców.
    Co do wymiany to polecam serwis gametrade.pl - teraz zjadła go komercja, poza tym zamieniłem ps3 na xbox'a i nie potrzebuję już wymieniać (^^), ale dokonałem 50 wymian i wszystko było ok. Tak w skrócie polega to na tym, że oby dwie strony wysyłają gry pocztą i wystawiają sobie komentarze po odebraniu - masz policję za plecami, a mi się nie zdarzyło, żeby ktoś mnie oszukał (raz, jak robiłem zrzutki na pss, ale nie dopilnowałem i zaufałem :( )

Pozdrawiam :)

4. bigosPL

bigosPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    1) Gwarancja to 2 lata od daty zakupu u MS, w proline może dają 12 miesięcy, ale generalnie jak konsola padnie rejestrujesz na stronie MS, dzwonisz, w razie potrzeby podajesz dowód zakupu (skan właściwie) i podbija kurier, zabiera paczkę i tyle. Za tydzień-dwa dostajesz naprawioną konsolę. I taka gwarancja trwa 2 lata i chyba 3 lata na RRod i e74

2) To 'działa', nikt nie banuje, Twoja decyzja co Ci bardziej pasuje.

3) nie ma takiej opcji, ba, nawet jak konsola zepsuje Ci płyty nie oddadza za nie pieniedzy

4) Twoja sprawa gdzie kupujesz gre i od kogo. jednak sporo gier które teraz wychodzą mają 'online pass', czyli kod, który umożliwia granie online. Wiadomo pierwszy kupujący będzie go miał, ale jak już odsprzedaje kolejnemu, to ten musi sobie online pass kupić (zazwyczaj 800 msp kosztuje).

Do wymian gametrade.pl jak najbardziej spoko, chociaż dawno tam nie zaglądam bo jak widzę jakieś opłaty na tego typu serwisach to mnie odstrasza. Na początku istnienia serwisu było bardzo fajnie tam pamiętam ;)

5. Kser

Kser Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Biała Piska
    1.Gwarancje masz u ms
    2.Te punkty z allegro to konta doladowywane z kart nie ma za to banow kupilem juz sporo takich kont i nie dostalem zadnego bana
    3.Regeneracja plyt
    4.Ms nic ci nie zrobi za uzywane gry...(gametrade jest darmowy placi sie za weryfikacje konta ktora jest kompletnie nie potrzebna)
    5

6. adi139

adi139 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co do tych płyt to jeżeli uszkodzenie było fabryczne to możesz wymienić tam, gdzie kupiłeś płytę w ciągu 30/90 dni - nie pamiętam, ale rysy się raczej pod to nie zaliczają.

7. Arhaix

Arhaix Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dodatkowe pytanie do pkt.2 (wersja tańsza)- Czy po pobraniu na tamtym koncie (które otrzymamy od sprzedawcy) interesujących nas gier, musimy tamten profil miec dalej na dysku i uruchamiać gry przez niego, czy służy on tylko do pobrania gier, a w momencie, gdy są one na dysku a punkty zostały wyczerpane możemy ten profil skasować

8. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Po pobraniu gier możesz ten profil skasować. Gry będą chodzić na twoim profilu :)

9. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Mozesz tez przeniesc licencje na swoje konto. Mozna to zrobic raz na 12 miesiecy.

Wczytywanie...

Poleć forum