1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zakup konsoli + TV + kilka pytan i liczenie na życzliwość userów

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Emyl, Lipiec 23, 2010.

1. Emyl

Emyl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, jestem tutaj nowy i mam parę pytań dotyczących konsoli jak i przeróbki.
    Chcę kupić konsolę x360 w wersji Elite, z 2 grami, ale to nie ważne. Potrzebny mi będzie także TV najlepiej 32 cale, gdyż chcę go także wykorzystać jako monitor do PC, a większy się raczej nie nadaje. TV oczywiście FULL HD, HDMI 2x, najlepiej jakby miał usb - mp3, filmy, zdjęcia z pendrivów. TV kupię teraz albo w grudniu - wiadomo świeta, promocje itp. Najpewniej będzie to LCD, ze względu na cenę LCD LED.
    I mam tutaj kilka pytań jest jakaś szansa że kupię konsolę nową elite, produkcja z przed czerwca 2009, żeby dało się zrobić JTag. JTag wiem, wymaga lutowania więc tracę gwarancję, ale gdyby przylutować to "cienko" i w razie problemów odlutować może a nuż nikt się nie skapnie. Mam głośniki 5.1 creativa niestety posiadają tylko 3 kable analogowe, mógłby mi ktoś dać schemat jak to podłączyć, wiem że będzie to kopiowanie tego samego na 5 kanałach i subwooferze. Proszę albo o schemat albo o link. Zakupu planuję dokonać w sklepie Vobis w Łomży jako iż jest to w mojej okolicy, nawet jeśli nie JTag, to konsola będzie i tak miała xtreme 1.6 wgrane gdyż nie mam tyle kasy by płacić po 100-200zł za grę. No i jesli ktoś dałby mi artykuł o JTag`u, lub instrukcję może być po angielsku do wersji Jasper byłbym wdzięczny.
    Za odpowiedzi i życzliwość użytkowników z góry dziękuje.
    Edit: Do czasu zakupienia TV, będę grał w salonie na LG 32 Cale HD READY

2. Lotnik421 Xbox One

3. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    1. Bardzo małe szanse. Ciężko trafić Jaspera pod JTAG. Ktoś na forum sprzedaje już z JTAGIEM za 800zł, ale chyba Arcade.
    2. Może nikt się nie skapnie, a może jednak? Nie wiesz czy trafisz na specjaliste czy na jołopa który tylko wymienia części :)
    3. Nie masz przypadkiem tam wejścia Cyfrowego? DD (takie zasłonięte jakby czopkiem :p) bo Xbox 360 obsługuje 5.1, ale tylko na cyfrowym.
    4. Instrukcja do JTAG : How to JTAG your Xbox 360 and run homebrew
    Gdzieś kiedyś widziałem lepszą może koledzy pomogą.

4. yoshipl

yoshipl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Po kolei:
    1. Szanse, że uda Ci się kupić x360 wyprodukowanego sprzed czerwca 2009 masz zawsze. Serio. To jeśli chodzi o Allegro, zawsze ktoś może mieć parę sztuk ze starszą datą produkcji, będziesz musiał po prostu przeszukać te 500 aukcji i może znajdziesz.
    2. M$ na pewno jest w stanie sprawdzić czy konsola miała Jtaga i pewnie "lekko przylutowane kabelki" nie będą w stanie wiele zmienić.
    Co roku banują setki konsol bez ich oglądanie z bliska .
    3. Apropo głośników 5.1, to (pewnie nawet na allegro) powinny być przejściówki z 3 kabli na 2 chinche i wtedy to będzie 2.1, a nie stereo na 5.1
    Jakie to głośniki?

Jtag tutorial
    http://docs.google.com/View?id=dnfmv5h_186pp2zddm

5. Emyl

Emyl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tanie Creativy T6100 dostałem za free sub był do naprawy naprawiłem i hulają. A ile mogą kosztować najtańsze głośniki 5.1 z wejściem cyfrowym, nowe oczywiście. Może i na arcade bym się skusił jakby był z dyskiem, zresztą z jtagiem można dysk na usb podpiąć bez problemu.

6. yoshipl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Same głośniki nic nie zdziałają, musisz mieć dekoder (amplituner) DD/DTS.

7. Emyl

Emyl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Najtańszy nowy amplituner 5.1 kosztuje 320 zł więc w tej cenie lepiej kupić głośniki lub trochę dołożyć i kupić lepsze głośniki.
    A co sądzisz o słuchawkach Sennheiser HD 201 bo mam zamiar je kupić, będą dobre do x`a?? Ofc podepne je pod telewizor nie pod konsole, chyba że będę miał odpowiednia przelotke 2+1 pod głośniki to i słuchawki można podpiąć.
    A co z telewizorkiem ktoś pomoże w wyborze?

8. yoshipl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    W kwestii słuchawek HD201 to odsyłam na inne forum (PW).

9. Joker.96

Joker.96 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Sosnowiec
    "Męczę ten temat już od jakiegoś czasu, kiedyś Creative produkował bardzo fajny kawałek sprzętu - mianowicie DDTS-100. Był to zewnętrzny dekoder Dolby/DTS z wejściami coax i optycznymi, wyjściami analogowymi - full serwis po prostu Niestety - teraz praktycznie nie do dostania, a jak już ktoś sprzedaje to po kosmicznej cenie.

Ostatnio wywaliłem nawet 500zl na kartę dźwiękową z wejściem optycznym... i okazało się po fakcie, że dekodera nie ma w sterownikach tylko enkoder

Tak czy inaczej masz teraz opcje takie:

- kupić kartę dźwiękową z wejściami optycznymi i dekoderem softwarowym, czyli serie Platinum Audigy i X-Fi (z panelami). Tylko mogą znowu być jaja ze sterownikami pod Viste na przykład, czy z opóźnieniami w dekodowaniu (nie potwierdzone, ale gdzieś się natknąłem na takie info)

- kupić głośniki z dekoderem i mieć spokój, tylko to wydatek circa 1000zł (Logitech Z5500 na przykład, mam zamiar się w takie zaopatrzyć w najbliższym czasie)"

Napisane przez użytkownika Yogi
    17-03-2008 22:43

Na forum http://www.frazpc.pl/

Pozwoliłem sobie przytoczyć tą odpowiedz z innego forum oto link: http://www.frazpc.pl/b/211216

Mam nadzieję że w jakiś sposób to ci pomogło :)

10. Emyl

Emyl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Właściwie też mam zamiar zaopatrzyć się w te logi wydatek rzędu 1000 zł.
    Tylko że przyszły rok czerwiec lub wcześniej zależy jak się będzie biznes kręcił - projekty stron www, skrypty php itd.
    Poza tym używam win xp, a jak będę miał konsolkę to też gentoo, którego mam na pc, tylko że w wersji live na xklocku, więc piecyk tylko do nagrywania płytek będzie mi potrzebny. Ze słuchawkami naprawdę pomogłeś wielkie dzięki, już znalazłem coś dużo lepszego w podobnej cenie ale dalej szukam wielkie dzieki Joker.
    Nadal szukam TV.
    Edit: Spdif mam w integrze w pc ciekawe czy to by niezdalo rezultatu, ale to też rozwiazanie tymczasowe, bo koszty - prad i jednoczesnie wlaczony pc i xklocek wiec sie nie oplaca, no i trzeba miec kodek softwerowy DTS.

11. Joker.96

Joker.96 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Sosnowiec
  12. Emyl

Emyl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki joker, ale ja jednak wolę coś większego. No pisać pisać co polecacie 32 cale full hd, 6 osób przegląda temat i co brak pomysłów??

13. Joker.96

Joker.96 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Sosnowiec
    Dlaczego PC włączony ?? Ja gdy gram na XBOX piec wyłączam mam ten monitorek Acerka + głośniki Creative 5.1 wszystko śmiga jak się patrzy :p Tylko jak oglądam tv to piec mam włączony trochę zżera ale daje rade ;D

Nawet nie gram pod HD bo kabla brak ;D (trzeba zainwestować te 50zł)

A jeśli chcesz coś większego na 32 cal no i pod tv fajne są samsungi i w miarę tanie ale muszą mieć 2 wejścia DVI-D

14. Emyl

Emyl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chodzi mi o to jakbym chciał używać pc jako dekodera DDS, czyli dźwięk 5.1

15. Joker.96

Joker.96 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Sosnowiec
    No to z mojej strony brak pomysłów soory.

Nie znam się na tym tak dobrze a nie chcę cię skłamać i wprowadzić w błąd : )

16. Emyl

Emyl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Spokojnie poczekam, w końcu ktoś obeznany się wypowie.

17. yoshipl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    W kwestii dekodera DD 5.1, znalazłem na Allegro jeszcze coś takiego
    CREATIVE SOUND BLASTER Extigy 5.1 USB DEKODER 5.1 (1155231388) - Aukcje internetowe Allegro
    W opisie jest dekoder DD 5.1 i nawet na zdjęciu jest konsola do gier podłączona przez SPDIF, ale nic poza tym nie jestem w stanie stwierdzić np. czy może funkcjonować niezależnie od PC i jak to ogólnie wygląda. Sprawdź testy tego sprzętu, więcej pewnie się z anglojęzycznych stron.

18. Emyl

Emyl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cytuję opis
    To ja już wolę poczekać do czerwca, ew. wcześniej i kupić Logitech Z-5500 chyba najlepszy obecnie zestaw 5.1 do kompa.
    Tv z samsunga zainteresował mnie jeden 32 calowy Telewizor LCD SAMSUNG LE32C530 - opis, informacje, dane techniczne produktu 3 złącza HDMI i 1 USB - nawet jeśli serwisowe to się odblokuje i będzie można z niego muzykę, zdjęcia i filmy puszczać.
    Telewizor LCD Samsung LE32C650 - opis, informacje, dane techniczne produktu ten też jest ciekawy ale droższy i powie mi ktoś może czy te 100 Hz coś w grach na X360 daje?? W końcu oko ludzkie ma bezwładność a to nie jest CRT.

Wczytywanie...

Poleć forum