1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zakup nowego TV

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez kamil90, Sierpień 4, 2014.

1. kamil90

kamil90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zawoja
    Hej, jak wiadomo Polska premiera Xbox One zbliża się wielkimi krokami. Obecnie do X360 używam 22 calowego Oriona i nie jest najgorzej ale czy wystarczy mi on do XONE ?
    Myślę nad zakupem czegoś większego do max. 1200 zł. Co możecie polecić ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. jakris77

jakris77 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrołęka
    osobiscie mam xone i gram na lg 37 cali led jest dobrze choc to 3 letni telewizor zakupiłem równiez thomsona 48 cali miesiac temu i jest super (widac ze jakosc nowych telewizorów sie poprawiła) myśle że w tej kasie kupisz 37 a nawet 40 cali bez problemu .dodam ze moja plasma samsunga 50 cali przy graniu kilka godzin dziennie padła 3 miesiace po gwarancji stad moje uprzedzenie do plasmy

4. Alfi8710

Alfi8710 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    - Samsung UE32F5000
    - Sharp LC-39LD145V

W podanym przedziale cenowym prezentują się najciekawiej.

5. Ginterinho

Ginterinho Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jesli granie przy 22 calowym Orionie w zupelnosci Ci wystarcza bierz najwiekszy no-name jaki znajdziesz.
    Bedziesz Pan zadowolony ;-)

1 osoba to lubi.
  6. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Widziałem philipsy 39" 3d w dość niskich cenach.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

7. kamil90

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zawoja
    Nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie. W Orionie po 2 latach zaczyna mi coś szwankować złącze HDMI więc raczej bym coś porządniejszego wolał.

8. Ginterinho

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie sprecyzowales do czego tak do konca jest Ci potrzebny nowy tv. Szukasz czegos wiekszego do 1200. Wiec za ta kase kupisz juz dobrego 32 calaka ze Smart Tv od Samsunga.
    Ja uzywam 46" Samsunga UE46F6320 i na obu konsolach daje rade jak na moj pokoj 3/2,5 m2. Tylko ze to inny przedzial cenowy.
    Poza tym gwarancja na 2 lata spokojnie pozwoli Ci sie nacieszyc nowa zabawka.

9. kamil90

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zawoja
    Mój pokój ma wymiary 2.6 x 3m więc szukam czegoś co ma min. 32 cale + Full HD. Przeznaczony głównie dla XONE.

10. MegatonPL

MegatonPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    A czy telewizor 32 cale hd ready da radę pod Xbox One? Posiadam takowego Panasonica Viera, i przy X360 sprawuje się dobrze, ale mam mały dylemat jak to będzie w przypadku Xbox One.
    Czy Full HD jest odczuwalne? Czy warto zainwestować w jakiś 42 calowy ledowy full hd Tv, czy ten który posiadam wystarczy?

11. Ginterinho

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    @kamil90
    No to pozostaje czekac na dobra promocje w markecie :)
    @MegatonPL
    Roznica miedzy HD Ready a Full HD jest dosyc spora :
    HD Ready 1024×768
    Full HD 1920 x 1080

Te druga obsluguje wlasnie X1

12. MegatonPL

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Jest to widoczne na ekranie tv-ka? Nie chciałbym wpakować sporo kasy w tv, oraz konsolę i zobaczyć, że nie było warto...

13. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Widać bardzo dużą różnicę

14. MegatonPL

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
  15. Alfi8710

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    MegatonPL - po pierwsze musisz zadać sobie pytania ile gotówki jesteś w stanie wydać, do czego ma służyć i przez jak długi okres chcesz go użytkować. Podany telewizor w tej cenie jest niezły ale tylko do gier i jest konstrukcją mocno budżetowa ze wzgledu na bardzo niski współczynnik płynności wyrażony w Hz i nie posiada 3d co zaś zazwyczaj sie wiąże z gorsza jakością zastosowanej matrycy w TV.

16. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    HD ready – Wikipedia, wolna encyklopedia
    A co do szajsunga do grania nie polecam już w ogóle plazmy - no chyba ze chcesz grac w ciemni bo przy normalnym swietle jest kaszana (szklo matryca wszystko odbija do tego jasnosc w dzien jest tragiczna)

a co ma 3D do jakości matrycy? Hz hm prawdziwe matryce 100Hz sa cos warte ale sztuczne podnoszenie odswieżania w tv to nieporozumienie- do tego wplywa niekorzystnie na input lag! do grania najlepiej wylaczyc wszystkie wspomagacze i cieszyc sie plynną rozgrywka

17. Alfi8710

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Po pierwsze Plazma zawsze była uważana jako najlepsza do gier ze wzgledu na wspomniany niski input lag, z którym nawet najwyższe modele LCD i LED-y nie mogly sie nigdy równać. Samsung tworzył całkiem niezłe plazmy, sam miałem kiedyś jedna, ale w tej technologii to Panasonic był wiodącym graczem na rynku. Obecnie plazm już nie produkują, mozna spotkać ostatnie sztuki w sklepach, po okazyjnych cenach. Technologia ta przegrała nie ze wzgledu na jakość wyświetlania, która była bardzo dobra, ale ze wzgledu na niesamowicie wysoki pobór energii oraz wydzielane ciepło, co w konsekwencji wpływało na żywotność układów w tych telewizorach zastosowanych.

Druga kwestia - trzeba zadać sobie pytanie do czego chcemy telewizor czy wyłącznie do gier czy tez do oglądania filmów/tv.

Jeżeli do gier to zwracać uwagę czy dany telewizor posiada tryb gry, to pokazuje, ze producent widział dla niego takie zastosowanie oraz tak jak po części pisał Maxankazuya tryb ten powoduje wyłączenie wszystkich wspomagaczy i zoptymalizowanie telewizora do bezpośredniego wyświetlania gier.

Jeżeli wchodzi w grę druga opcja czyli także wyświetlanie tv i filmów to zwracać uwagę na Hz ale tylko porównując je w obrębie jednego producenta telewizorów, bo to pozycjonuje ten tv w jego ofercie nadając mu klasy budzetowosci bądź klasy premium. Dlaczego w obrębie jednego producenta ? - z prostej przyczyny, bo każda marka inaczej je liczy wiec to, ze Panasonic ma 2500 Hz, a Sony 400 Hz to nie znaczy, ze Panasonic jest telewizorem dużo lepszym.

Co do 3D matryce posiadające ta technologie zazwyczaj maja 100 Hz, bo inaczej nie sa w stanie wyświetlić takiego materiału, poza tym musza być lepszej jakości niż te, które wyświetlają obraz 2d. Producenci TV z uwagi na masowe cięcie kosztów produkcji wykorzystują wspomniany fakt, oferując Telewizory bez 3d ale nie z powodu tego, ze uważają ze ta technologia jest nie warta inwestycji i chcą zaoferować w dobrej cenie swoj produkt ale próbują znaleźć dodatkowe zyski kupując słabe matryce i tylko opatrując je w swoje logo. Dla przykładu tegoroczne modele Sony i Samsunga. Sony wydał telewizor bez 3d w bardzo okazyjnej cenie, wskazując ze dzięki rezygnacji z tej technologii mozna było ja uzyskać, co oczywiście było nie prawda. Cena niższa wynikała przede wszystkim z zastosowania innej matrycy, prosto z Chin, matrycy tzw. "No name", a wszystkie inne tegoroczne tv Sony posiadające 3d maja matryce w przypadku technologii pasywnej - LG, w przypadku technologii aktywnej - Samsunga. Oczywiście, moze bedzie wszystko okej i duzej różnicy w wyświetlaniu obrazu nie bedzie, ale czy warto.

18. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    z tym niskim input lagiem plazm to jedna wielka bujda, wypadaja nieco lepiej ale z 80% plazm jak nie wiecej ze wzgledu na wysoki input lag sie nie nadaje :p Co do jakosci obrazu tak przyznaje jest super ale nie w dzien czy w naslonecznionym pokoju bo w takim nie da sie grac w gry! (dochodza jeszcze powidoki i wypalenia- jesli ktos sie zapiera ze nie ma z tym problemu to klamie albo na wzrok mu padlo) A technologia 3D to jedno wielkie g...! bajer dla szpanerów i tyle
    no chyba oczywiste ze tryb gry jest do gier co nie oznacza ze kazdy tv majacy taki tryb nadaje sie do grania (normalny tryb input lag 100ms, tryb gry np 50ms - na moje i tak niegrywalnie gdyz do grania calkiem po sieci to max 20ms) :p w samsungu masz tzw tryb PC i ten wypada znacznie lepiej jak tryb gry (przynajmniej w plazmie)
    sie znasz ziom .

19. Alfi8710

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Co do plazm to nie żadna bujda tylko prawda, która została potwierdzona przez wiele fachowych magazynów i wielu recenzentów. Jakość dobrej plazmy w normalnym pokoju nie jest dużo gorsza od led-ów, natomiast w pełnym słońcu to nie pograsz ani na plazmie ani na Ledzie :p . Błyszczące matryce sa nie tylko w plazmie ale obecnie sa montowane w 90 % LED-ów. Powidoki i wypalenia to zgadzam sie, ze były przypadłościami starych modeli plazm i przede wszystkim tych niskobudzetowych, jednak te ostatnie które wchodziły na rynek, z wyższych serii, miały ograniczone to zjawisko do minimum.
    Technologia 3D jest super, tylko trzeba miec do tego odpowiedni sprzęt o dużej przekątnej i i właściwa technologie, co nie zmienia postaci rzeczy ze 3D sie nie przyjęło bo główne jej zastosowanie w domu to wieczorne seanse filmowe. Tryb gry nie oznacza zawsze, ze telewizor nadaje sie do gier, ale jak ktoś nie jest zaznajomiony z wszystkimi czynnikami to od tego moze zacząć, zeby wybrać swoj optymalny telewizor. Co do ostatniej kwestii telewizor do konsoli podłączą sie przez hdmi i wtedy masz dostępny tryb gry, a Twój tryb PC nie działa w takim połączeniu.

20. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    To Ty plazmy chyba na oczy nie widziales- grac sie da ale nie jest to komfortowe i mowie tu o normalnych warunkach! na multi trzeba byc w pelni skupionym a odbicia nawet lekkie to uniemozliwiaja... zreszta problem nie tkwi jedynie w odbiciach a podswietleniu - w dzien plazma daje za malo swiatla do komfortowego grania (im mniejsza tym slabiej swieci)- ze komus sie gra dobrze nie oznbacza ze na LED'zie nie gralo by sie lepiej :p co do input lagu chyba mylisz czas reakcji matrycy wlasnie z input lagiem - tak plazmy wypadaja lepiej co nie oznacza ze dobrze
    TRYB PC- jak nie dziala jak dziala - konsole podlaczasz do tv po hdmi i zmieniasz nazwe zlacza na PC no i masz kolory full 4:4:4 i najniższy z możliwy input lag - jak nie wiesz o czym mowa to radze nie komentować :D (oczywiscie mowa o tv Samsunga do tego tryb ten najlepiej sprawdza sie na plazmach Samsunga, takie LG ma jedynie albo aż tryb GRY który sprawuje sie wysmienicie jesli chodzi o kolory .... input lag zaleznie od modelu)

21. Alfi8710

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miałem plazmę Samsunga 63 cale i akurat w trakcie dnia nie narzekałem na jakość obrazu, a opcja trybu "gra" wystarczająco dobrze działała. Co do trybu "PC" opcja była nieaktywna, bo docelowo służy innym zastosowaniom, chętnie bym to sprawdził czy taka zmiana jest możliwa i czy rzeczywiście jest lepiej ale niestety już nie mam jak to przetestować, wiec pozostaje mi Ci wierzyć na słowo Maxankazuyo :p
    Pzdr :)

Wczytywanie...

Poleć forum