1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zakup Tableta.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Emcio, Kwiecień 22, 2012.

1. Emcio

Emcio Użytkownik Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lębork
    Witam.
    Tak jak w temacie.
    Zamierzam kupić w niedługim czasie Tablet.
    Chciałbym na niego wydać max. 2000zł.
    Jest duży wybór i nie wiem którego wybrać.
    Do wyboru mam:
    ASUS Eee Transformer TF201 oraz TF101
    ACER ICONIA A500
    Apple iPad 2 oraz 3 (nowy iPad)
    Zależy mi na wyraźnym ekranie, możliwością oglądania filmików na YT (iPad odpada, brak Flasha), czytania E-Book'ów oraz grania w rózne gierki z Marketów, oglądania filmów, przeglądania stron i słuchania muzyki.
    Chodzi o to, żeby był jak najwydajniejszy.
    Prosiłbym o pomoc w wyborze.
    Chciałbym, żeby wypowiadały się osoby, które posiadają te Tablety.
    Nie chciałbym widzieć odpowiedzi w stylu "Bierz iPada, bo jest najlepszy, reszta to g**no" itp.

Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Jak tablet to tylko IPOD v2 jak masz kasę to v3...odsadza konkurencje i to dość konkretnie, ewentualnie Samsung galaxy TAB

4. President

President Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    Jezeli bardzo zależy ci na ekranie to iPad 3. Ale iPad 2 w zupełności ci też wystarczy ;]

5. freeq_

freeq_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kędzierzyn-Koźle
    Miałem styczność z Transformerem i Ipadem 2. Mimo to, ze Asus dolacza fizyczna klawiature, sam wybiore Ipada 2 badz 3. A za co? Za to, ze jego oprogramowanie (jest to tylko i wyłącznie moja opinia w oparciu o egzemplarze z Którymi miałem styczność) jest świetnie zoptymalizowane i działa świetnie, a z transformerem bywało różnie.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

6. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    więc samsung galaxy tab nie bardzo?? bo tez sie przymierzam do jego zakupu....

7. Emcio

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lębork
    Ogólnie iPad u mnie traci w oczach poprzez braku slotu na karty pamięci lub złącza USB oraz braku Flasha bez Jailbreake.

8. ptrq

ptrq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    jezeli chodzi o youtube na ipadzie to on smiga w htmlu 5 wiec problemu nie ma. zreszta wiekszocs popularnych stron z wideo, ma swoje wersje mobilne dzialajace na iOSie. tym bardziej, jezeli szukasz tableta z wyraznym ekranem to nic innego niz iPad 3. przejdz sie do jakies galerii i wlacz sobie na nim jakakolwiek strone, ostrosc cie powali

9. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Znajomy ma iPAD'a 2 i jest po prostu wypasik ;-) ekran jest niesamowicie czuły i ma dużą rozdzielczość. Apple jak na razie robi najbardziej dynamiczne tablety.

10. 1904

1904 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Braeslau ;)
    Galaxy tab, iconia a 500, motorolka xoom i transformer to jeden c.. sprzęt :) [wersja z tergra 2].
    Różnią się delikatnie ekranem, któryś tam ma ips, ale różnica nieistotna dla normalnego użytkownika.

Co do wyboru to pytanie dotyczy tego jak chcesz taba użytkować i czy potrzebujesz do tego internet 3g
    (zawsze mozna zrobić sobie hotspota z telefonu)
    wg mnie wifi w zupełności wystarcza. Do niektórych modeli można podłączyć ewentualnie modem na usb, więc warto sobie policzyć co się bardziej opłaca czy kupić wersję z 3g czy z większym dyskiem np. :) i z czasem dokupić modem usb lub nie.

Z rzeczy na które warto zwrócić uwagę:
    1. transformer ma fajny dock z klawiaturą i dodatkową baterią (ale doc kosztuje pewnie teraz koło 400pln)
    2. A 500 ma pełnowymiarowy port USB
    3. warto też zwrócić uwagę na wagę samego urządzenia (moja a500 jest nieco ciężka)

Tablety to zupełnie inne doznanie korzystania z netu, moim zdaniem dużo fajniejsze niż standardowy komp; ALE co ważne służą raczej do biernego odbierania treści niż jej tworzenia. Modele które wymieniłem na początku oparte o procesor tegra2 zapewniają absolutny komfort i wydajność pracy, więc nie ma się co zastanawiać nad wydajnością.
    Najbardziej wymagające gry z marketu (jak gta3) pociągnie tab z biedronki za 350 pln ;) (pomijając te robione pod tegrę)

Poza tym sądzę, że zapewniają niezły stosunek jakości do ceny ja za a500 32 gb+karta 16 gb + firmowy pokrowiec dałem 1500 pln rok temu i bardzo jestem zadowolony.
    Co do wydajności to Nie jestem na bieżąco, ale wydaje mi się że na rynek weszły już tablety oparte na procesorze tegra 3 i wśród nich szukałbym teraz czegoś, jeśli rzeczywiście miałbym się nastawiać na wydajność, ale nie widzę takiej konieczności. T2 wystarcza.

IPAD - no cóż pobawiłem się w sklepie i u znajomych, urzeka intuicyjnością (nawet bardziej niż android, który od wersji 3 zupełnie przyjazny jest). Niestety mnie odrzuciła polityka producenta [co roku nowa wersja? i nic się nie zmienia - no halo]. Wybrałem a500 ze względu na usb; teraz zastanawiałbym się nad transformerem, choć design nie powala to dock pozwalający na 16 h pracy to jest coś :)

11. Emcio

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lębork
    Moduł 3G jest mi zbędny. Dokładnie tak jak napisałeś, tworzyć Hotspot Wi-Fi z telefonu wystarczy.
    A500 właśnie przyciągnęło moją uwagę poprzez pełnowymiarowe USB, wyjście HDMI(także w Asusie) oraz slot na karty(także w Asusie).
    Asusa nie brałbym tylko ze względu na dock z klawiaturą(ew. później dokupić), ponieważ właśnie piszę z Notebooka Asus'a...
    @1904
    Piszesz, że masz A500. Z tego co czytałem, ten model jest awaryjny (jak podobno każdy produkt Acera, nie miałem nigdy doczynienia z tą firmą). Czy to jest prawda?
    Czy port USB jest na prawdę tak przydatny? Ile wytrzymuje bateria przy normalnym użytkowaniu(wyłączone Wi-Fi, oglądanie filmu lub granie w gry z włączoną muzyką w tle)

Ogólnie Tablet ma mi służyć jako rozrywka podczas jazdy samochodem. Oglądanie filmów, słuchanie muzyki, granie w gry, czytanie E-Book'ów itp.
    Waga jest bez różnicy (waga A500 nie przeszkadza).

12. druteron

druteron Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Otwock
    Nowy iPad (iPad 3). Nie będziesz zawiedziony. Brakiem flasha się nie przejmuj, w niczym on nie przeszkadza. Obecnie konkurencja, nie ma startu do tego sprzętu.

13. ojciecmoderator

ojciecmoderator Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jeżeli chodzi o płynność i aplikacje to polecam nowego iPada. Dodatkowo wyświetlacz retina daje na prawdę rady. Oficjalna nazwa to " nowy iPad" teoretycznie iPad 3 to błędna nazwa ale nie ważne. Mam wersje drugą I to jest już kozak. Jak kolega już wspominał to to Flash nie bedzie ci potrzebny większość stron działa w html 5. Jeżeli szukasz dobrego tabletu z bardzo mocna grafiką i ogromnym zapasem mocy to jak najbardziej nowy iPad.

Wysłane z iPhone przez program Tapatalk

14. Daniel Kidaj

Daniel Kidaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    A, A
    Hej, w tym samymczasie mialem samsung galaxy tab i ipada2, ....ten drugi wymiata i mam go do dzis. Samsung wieszal sie, nie byl plynny, a co do 3g, ipady tez sa w niego wyposazone, lepiej wiec wydac wiecej niz kupic shit na windowsie lub androidzie...

15. Emcio

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lębork
    Znam ceny w jakich mogę kupić tablety:
    iPad2 16gb Only Wi-Fi: 1699zł
    Nowy iPad(3) 16gb Only Wi-Fi: 2099zł (przy zakupie na firmę 1706zł[muszę porozmawiać z rodzicami])
    Acer Iconia A500: 1599zł
    Asus Transformer TF101: 1499zł
    Niestety, ale Asus TF201 z Tegra 3 wypadł z listy wyboru.

Jeżeli nie wyjdzie akcja z iPad'em3 na firmę, wypadnie z listy tak jak TF201 (budżet nieco skurczony).

16. 1904

1904 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Braeslau ;)
    1. waga ma znaczenie :)
    2. mam netbooka acer (2 albo 2 lata) i a 500 (od roku) żadnych awarii nie doświadczyłem
    3. bateria około 7-8h
    4. wyjście hdmi to raczej standard podobnie jak slot na kartę
    5. co do płynności działania to android 3.0 miał pewne problemy niezależnie od sprzętu, od 3.2 jest już bezproblemowy
    6. port usb ułatwia życie :) niby można do pozostałych podłączyć urządzenia przez jakąś przejściówkę, ale trzeba pamiętać żeby ją ze sobą nosić - dla mnie całkiem potrzebna rzecz, ale to zależy od użytkownika :p
    7. zerknąłem na specyfikacje Asus TF201 i moim zdaniem na chwilę obecną to optymalny wybór dla kogoś kto nie celuje w apple (z różnych względów)

w razie dodatkowych pytań o a 500 chętnie odpowiem

17. koli84

koli84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jako użytkownik Asusa Tf 101g mogę ci go z pełna odpowiedzialnością za słowa polecić. Pomimo wielu wad, nie znajdziesz nic co by się z nim mogło równać w porównaniu cena/jakość/wydajność. Ja osobiście dokupiłem sobie docka i jestem mega zadowolony - ponad 15 godzin na baterii. Wszyscy piszą ze na ICS ciągle sa jakieś bootloopy - ja tego nie uswiadczylem. Oczywiście są konstrukcje wydajniejsze, ale i odpowiednio droższe. Ja za 1500 zł mam tablet którego wydajność na dzień dzisiejszy jest dla mnie wystarczajaca, posiada 3g (+ Aero2), mój egzemplarz jest bezawaryjny ( ale to wiadomo - jak się trafi). Za tą cenę chyba konkurencji nie ma.
    Pamiętam jak kupowałem go w styczniu, to w tej samej cenie mogłem kupić A500, ale bez 3g. A to było dla mnie priorytetem.

Reasumując, jeżeli znasz wady tego tabletu, jesteś w stanie z nimi żyć, ew. poczekać na ich naprawienie w updatach firmware, to ci go polecam.

Jeżeli jednak wady te sa dla ciebie barierą nie doprzejscia, wybierz produkt odpowiednio droższy, ale spełniający twoje oczekiwania w 100%.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

18. Daniel Kidaj

Daniel Kidaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    A, A
    iPad nie ma nic lepszego....

Sent from my iPad using Tapatalk

19. Herobrain

Herobrain Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    PsychoFan? Tablet od Samsunga bije go na głowę, a jeśli zależy ci na niskiej cenie poszukaj Tableta Nexus od Asusa chyba.

20. YouLoose

YouLoose Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zdecydowanie Nexus 7.
    Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry.
    A na przyszłość. Nie tableta tylko tabletu.

21. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Pytanie czy on wam potrzebny jest?
    Swego czasu też chciałem ale mi znajomy doradził że to tylko zabawka na jakiś czas a potem leży nie używany.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Wczytywanie...

Poleć forum