1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zakup telewizora pod konsolę - LG 42PJ350

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Herdalis, Czerwiec 12, 2011.

1. Herdalis

Herdalis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Witajcie!

Piszę do Was aby poradzić się przy zakupie telewizora, który planuje zrobić w okolicy września 2011. Nie ukrywam, że w dużej mierze kieruję się ceną i rozmiarem (42 calowy). Do pewnego czasu byłem sprecyzowany, że chcę kupić LCD lecz przyjrzałem się także telewizorom plazmowym. Jak się okazało, znalazłem bardzo ciekawy obiekt - LG 42PJ350. Przeglądałem opinię na internecie i praktycznie każdy bardzo chwali ten telewizor. Niski pobór prądu (80/90 wat przy ciemnych scenach, 140 przy nieekonomicznych ustawieniach i 200wat przy dużej ilości bieli) - nie ukrywam, że znaczy to dla mnie wiele gdyż jestem studentem i sam płacę rachunki za prąd :p W dodatku olbrzymi kontrast (3mln), niski czas reakcji, 600hz odświeżanie. Minusem może być brak fullHD (ale powiedzcie sami, czy tak naprawdę przy naszych standardach i standardach obecnych gier jest to aż taka ogromna różnica ?). Filmów z USB nie zamierzam oglądać więc brak takiego odtwarzania również mnie nie odrzuca. Odbiór telewizji - kablówka z UPC :) Też więc nie mam co do tego wymagań :)

Powiedzcie mi jednak (jeśli posiadacie ten telewizor lub jeśli nie posiadacie a na podstawie parametrów jesteście w stanie ocenić) jak może się on spisywać w grać ?
    1. Czy odczuje brak FullHD ?
    2. Czy rozdzielczość którą oferuję ta plazma pogorszy jakość w porównaniu do standardu LCD ?
    3. Czy może to być dobry wybór pod Xboxa ? (innej konsoli nie posiadam czy odtwarzacza poza DVD również)

Nie ukrywam, że co do jakości obrazu z Xboxa to mam jakieś tam wymagania. Sądząc po kontraście, czasie reakcji, odświeżaniu i ogólnie polecaniu plazm pod gry (subiektywna opinia oczywiście) to chyba będzie to dobry wybór ?

Co o tym sądzicie ? Proszę o konstruktywne opinię. Serio, kasy na Panasonica, Pioneera (w zakresie plazm) czy Sony (w zakresie LCD) nie mam. 1400zł jak za telewizor 42 calowy to cena naprawdę okazyjna. W dodatku brak jakiś szczególnych wad które mogły by spowodować gorszy obraz niż w innych wyjątkowo reklamowanych modelach. Również proszę zachować argumenty w stylu: "LCD rulezzzz plazmy do śmieci" czy "plazmy się szybko wypalają".

Z góry za wszystko dziękuje!

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. Grom

Grom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szczecin
    Kontrast nie jest az tak wart jak rozdzielczosc, ja pod monitor lcd z hd ready zwyklym i w assasin creed 2 twarz ezia byla rozmyta jakas, a ostatnio na raty jak wciagnalem tv ktory ma juz full hd to jest wsztstko ladnie, twoj tv ma miec 42cale wiec jezeli bedzie mial rozdzielczosc 1024x7xx to na grach lipa, dobry do telewizji zwyklej lub cyfrowej ale nie do grania.

gdzies w carrefour widzialem zarabisty telewizor LG, nie pamietam modelu ale mial moze i 32cale tylko, ale parametry mial bardzo duze, mozesz na allegro poszukac i kosztowal 1000zl za nowke ze sklepu.

4. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Patrz na kontrast ale staly, nie dynamiczny, co do full hd to juz przy takim rozmiarze warto miec fullhd choc zalezy w jakiej odleglosci od tv masz zamiar grac

Co do wypowiedzi kolegi Grom no sorry ale "zarabisty" telewizor nie kosztuje 1000zl i wbrem pozorom im wieksze cyferki nie znaczy ze lepszy tv

5. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Dokładnie ten sam model LG 42 PJ 350 posiadam od lutego br. i jeśli chodzi o ten przedział cenowy to jak najbardziej mogę Ci go polecić. Zarówno pod ps3 jak i X boxa (o starszych konsolach nie wspomnę bo to plazma i dość dobrze radzi sobie z technologiami wymagającymi kabla Euro/Scraft) Tylko uważaj i nie ustawiaj od razu kontrastu dynamicznego bo trwale wypali ci stałe elementy, najlepiej graj na ustawieniach standardowych.

@GROM, z tą lipą w grach to zdecydowanie przesadzasz. Gry robione są przeważnie w technologii 720i a nawet jeśli już jest to full HD czyli 1080, to jest to niemalże niezauważalna różnica, tym bardziej z odległości jaką powinno się zachować przy tej przekątnej. Nie strasz człowieka.

6. DamianProgramista

DamianProgramista Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    fullhd robi wielka roznice

Sent from X10 2.2.1 DT

7. sielak2

sielak2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    1.Full HD-przydaje się ale nie do konsoli czy kablówki SD
    2.Raczej nie na konsoli tylko dopiero na czymś co oferuje większą rozdzielczość.
    3.Pod Xboxa raczej tak ale plazma jest bardzo mało uniwersalna i dla tego bym jej nie brał.

ps.do września ten tv będzie już przeszłością jeśli obecny trend wypuszczania dziesięciu modeli telewizorów na tydzień się utrzyma

8. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    na xboxa 360 nie prawie w ogole gier ktore dzialaja w fullhd. 1080p obsluguje menu konosli wiec jesli chcesz glownie grac to nie sugeruj sie rozdzielczoscia bo 720p to jest standard
    gdyby tak patrzec to nikt niegdy by nic nie kupil "bo za meisiac bedzie taniej", a za miesiac wyjdzie nowy model i bedziesz czekac kolejny miesiac az ten nowy stanieje...

9. ToXiC1964

ToXiC1964 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Katowice
    telewizory plazmowe to się może wypalały ale kiedyś, panasonic ma fajna opcję dopasowania obrazu do ekranu, tz. jak leci jakiś film, i jest w nim obraz "ucięty" on go od razu dopasuje do ekranu, sam posiadam telewizor plazmowy z hd "ready" panasonic, i jestem z niego zachwycony, i tak naprawdę to nie odczułem różnicy w kieszeni.
    A poza tym grałem kiedyś na telewizorze LCD i powiem ci tak, denerwował mnie efekt "smużenia" jak grałem np. w fife, to piłka leciała a za nią jakby ślad się ciągnął, i obraz, był dosyć ciemny, nie było widać gracza w GTA 4, pomimo prób ustawienia, dalej to występowało.
    aha i jeszcze jedno telewizor LCD + 1024x768 = pixele
    minusy plazmy: nie dawaj go w miejscu w którym bezpośrednio pada światło dzienne, ponieważ będziesz na nim gó**o widział, i bardzo ciężko jest wytrzeć ekran bez pozostawienia śladów, ja ostatnio czyściłem swój telewizor z 6 miesięcy temu ^^

10. kajoj53

kajoj53 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  11. ToXiC1964

ToXiC1964 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Katowice
    Hmm z tego co wiem to gry w full hd na xbox'a da się policzyć na 1 ręce, tak przynajmniej obiło mi się o uszy.

12. Herdalis

Herdalis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Dziękuje wszystkim ! Gdyby ktoś chciał coś jeszcze dodać to będę wdzięczny :)

13. maximus86

maximus86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    również uważam że Full HD do Xbox360 nie jest potrzebny i nie ma co narazie przepłacać za modele oferujące je, lepiej kupić porządną plazmę Panasonica HD Ready i cieszyć się dobrym obrazem w stosunkowo niskiej cenie ;-)

Wczytywanie...

Poleć forum