Zakup XBOX ONE, a jego głośna praca (?)

aanndrzej

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Hej mam pytanie nt. Xbox ONE. Jestem już przed kupnem dwóch sztuk (jedna dla mnie, druga na prezent). Tylko słyszałem, że jest podobno jakiś problem, że X1 chodzi tak jakby chrabąszcz był w środku. Też tak macie? Czy to tylko wina pierwszy edycji?
Zależy mi na tym, aby sprzęt był cichy (żadne chrabąszcze, suszarki, odrzutowce nie wchodzą w grę) i nie wiem czy kupować. Wcześniej miałem PS4, który podczas grania chodził jak suszarka i boję się, że znów kasę w błoto wyrzucę.
 

Boll

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Moge sie wypowiedzić bo mam One i akurat mnie ten problem nie dotyczył i nie dotyczy. Wiele osób sie skarżyło na tego "chrabaszcza" nawet tutaj na forum w temacie zbiorczym. Jest to ogólnie wina łozysk w wentylatorze. Niektórzy piszą że to wystepowało w pierwszych wersjach, ale mi sie wydaje że to poprostu przewrażliwienie na punkcie ciszy...
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mam od wielu miechów i nie odnotowałem efektu "chrabąszcza" :)
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Ja mam chrabaszcza,pierwsza wersja konsoli z Francji.
To nie tyle co łożyska tylko bardziej coś z dyskiem,aczkolwiek dźwięki z łożyska wentylatora też występowały.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 

Boll

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Co do dysku to tez racja. Ja jak rozebrałem swoją kosnole i zobaczyłem dysk WD to do razu pogodziłem sie z tym. Wiadomo jak jest z dyskami WD...
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
mam konsole pare miechów i nie mam żadnych dźwięków wentylatora badz dysków
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Co do dysku to tez racja. Ja jak rozebrałem swoją kosnole i zobaczyłem dysk WD to do razu pogodziłem sie z tym. Wiadomo jak jest z dyskami WD...
Dokładnie.
Dysk WD mam i w lapku i w PC i tak samo chodzi

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 

warone

Banned
Użytkownik
Na forum jak 3 osoby i to nie wiem sie skarżyły na jakiegoś chrabąszcza to max . Ja mam konsole od premiery (pierwszy wypust ) i chrabąszcza goryla a nawet yeti w konsoli nie mam :)
 

Dresov

Świeżak
Świeżak
Zarówno na moim xone, jak też u wszystkich znajomych, posiadających klocka, opisany problem nigdy się nie pojawił. Co więcej, każda z tych konsol pochodzi z różnych okresów po wejściu na rynek.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Moja (produkcja 2015 początek roku) tylko raz zaczęła piszczeć (łożysko wentylator) jak były okropne upały dałem jej wtedy spokój i nigdy się to nie powtórzyło. Co do dysku to jak jest super cisza to słychać jak chrapie ale to jest norma i nie ważne czy to taki czy inny każdy chrapie.
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Chrapanie dysku jest normalne bo dysk zapisuje i odczytuje chyba tylko dyski ssd tego dźwięku nie wydają.
Ja teraz czekam na powrót konsoli z seriwsu,mam nadzieję że będzie tak cicha i sprawna jak wasze...i przedewszystkim bez zacinania się gier.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Żaden SSD nie chrapie gdyż nie posiada mechaniki.
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
No w tym sęk właśnie.
O to mi chodziło.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 

exitcosmo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
U mnie bardziej słychać lodówkę z kuchni która jest połączona z pokojem dziennym niż Xboxa. Takie opinie wydają tylko przeciwnicy tej konsoli.
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Nie koniecznie.
Temat zbiorczy jest naprawdę obszerny i nie zauważyłem aby np TOKI albo BLEST byli przeciwnikami konsoli.
Temat głośno pracującej konsoli jest znany Microsoft od samego poczatku i poruszany także na zagranicznych forach,napisz na czacie do konsultanta Microsoft że twoja konsola wydobywa dziwne dźwięki a on sam się Ciebie zapyta czy ten dźwięk nie przypomina chrabaszca także i takie konsole trafiają się pechowcom:)
Nie wiadomo czym to jest do końca spowodowane,ale niestety występuje.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 

warone

Banned
Użytkownik
Występowa może występuje ale jest to 1-2% konsol nie jest to temat rozpowszechniany na Polskich czy tez zagranicznych forach jak kiedyś rrod lub ylod czy jak to bylo w przypadku x360,czy tez ps3
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
No napewno nie tak jak RRoD albo YLoD ale znany jest.
Może wiele osób do tego nie przykłada wagi,ale filmików na yt trochę jest,zaraz po premierze xbox był artykuł na stronach typu pclab no i na zagranicznych forach są wpisy z zapytaniami co to jest.
Tu na forum w zbiorczym też paredziesiąt osób to miało/ma tak więc temat jest z tym ,że tak jak piszesz nie w tak dużym stopniu jak RRoD

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja mam konsolę od września nic nie buczy, nie chrapie, nie drapie. Wszystko jest okej ;) Teraz to XO chodzi ciszej niż moja Slimka 360tka. A slimka tak chodzi od początku jak ją kupiłam więc no...różnicę odczuć :D
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
U mnie to samo nic się nie dzieję nic nie stuka nie puka
Wysłane z sześćset trzydziestki piątki za pomocą TapaTalk'a
 

warone

Banned
Użytkownik
No napewno nie tak jak RRoD albo YLoD ale znany jest.
Może wiele osób do tego nie przykłada wagi,ale filmików na yt trochę jest,zaraz po premierze xbox był artykuł na stronach typu pclab no i na zagranicznych forach są wpisy z zapytaniami co to jest.
Tu na forum w zbiorczym też paredziesiąt osób to miało/ma tak więc temat jest z tym ,że tak jak piszesz nie w tak dużym stopniu jak RRoD

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
Po za twoimi tematami i ze dwóch osób (nie liczyłem) nie widziałem . Na forach zagranicznych tez malo sie pisze teraz forów jest wiele ale jak nie piszą wszędzie to mowa o 1-2%
 

Do góry Bottom