1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zakup Xbox One

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Tomek958, Czerwiec 19, 2016.

1. Tomek958

Tomek958 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Chciałbym zebrać trochę wiadomości odnośnie zakupu, jestem zdecydowany, zakupić konsolę.

Mam jednak kilka pytań / wątpliwości.

1. XO czy XO S ? Patrzyłem na stronie Microsoftu i cena 2TB SLIM - 1799 zł, całkiem przyjazna i zastanawiam się czy czekać czy lepiej kupić wersję która jest, dodam, że wielkość konsoli nie ma znaczenia.
    2. Jeśli XO "zwykłe", że tak nazwę, to czy warto poczekać miesiąc, dwa - czy model potanieje w związku z pojawieniem się wersji SLIM?

Co byście doradzali, ja jestem świezakiem, a chciałbym zakupić konsolę i w wolnych chwilach sobie pykać ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Kup PS4 :D

A już tak na poważnie to jeśli Ci się nie pali to poczekaj na slima.

4. galaretka007

galaretka007 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jestem za, jak masz pieca to ograsz w to co jest na xo, a na ps4 masz do ogrania też inne gry.

5. h3ritage

h3ritage Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ja właśnie stoję przed tym samym problemem. W stanach pojawiła się chyba wczoraj promocja po E3, gdzie oficjalny sklep Microsoftu sprzedaje standardowe Xbox One z dodatkowym kontrolerem gratis i grą Ubisoft gratis (czyli chcą je wyprzedać zanim wejdzie One S). Microsoft dał zielone światło na uruchomienie takich programów zniżkowych na całym świecie u każdego partnera, ale każdy sklep sam decyduje czy w to wchodzi i od kiedy. Pewnie i u nas takie kombinacje się pojawią wkrótce.

Oczywiście mogę się mylić, ale zakładam, że u nas te promocje pojawią się dopiero w okolicach lipca, bo teraz jeszcze trwają promocje zniżek za gamerscore. Bez sensu by było w trakcie trwania tej promocji dorzucić lepszą promocję na oficjalnym sklepie, więc trzeba zaczekać jeszcze trochę na zakończenie aktualnych programów promocyjnych.

Xbox One czy Xbox One S - jeżeli różnica w cenie będzie dla Ciebie bez znaczenia to bierz Xbox One S, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach:
    - nowa konstrukcja - cholera wie czy nie zrobili jakiegoś błędu upychając części w mniejsze pudełko, może lepiej zaczekać jak konsola przejdzie okres niemowlęcy?
    - różnice tylko w rozdzielczości 4K - jak nie masz takiego telewizora to nie zakładam kolosalnej różnicy w 1080p :)
    - w grudniu przyszłego roku wyjdzie Project Scorpio - to on będzie dopiero robił różnicę, bo będzie faktycznie sporo mocniejszy. One S to będzie normalny Xbox z trochę ładniejszą grafiką

Ja podjąłem decyzję, że wstrzymam się z kupnem Xbox One jeszcze moment (do lipca) i najprawdopodobniej pójdę w standardowego Xbox One (daje niewiele mniej za niższą cenę i boję się okresu niemowlęcego One S).

Podkreślę, że to jest tylko moja skromna opinia i nie musicie się z nią zgadzać :)

6. Tomek958

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Witaj, dziękuję za podzielenie się opinią jest w tym wiele racji.
    Zastanawiam się właśnie jak bardzo mogą polecieć ceny XO w lipcu czy sierpniu. Ale wydaje Mi się, ze wlasnie sierpien , koniec lipca , będzie najlepszym czasem na kupno XO. zgadzacie się? ;)

7. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja właśnie w okresie letnim w tamtym roku wyrwałam XO w ładnej cenie jak na tamten rok, bo nigdzie taniej nie było. Podejrzewam, że w te lato będzie podobnie, ponieważ w lato człowieki mało grają na konsolach, bo więcej czasu spędzają na basenach itd :D

8. Tomek958

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    A pamiętasz w jakim miesiącu i jakim sklepie? ;)

9. kuleczka91

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Auchan, ostatni dzień sierpnia. Ogólnie to wtedy wszędzie stały XO po 1350 w sklepach gołe 500tki, u mnie były za 1300 to już chciałam brać, a w dzień zakupu były za 1200 to tym bardziej brałam :D NA dzień dzisiejszy to za drogo wychodzi, ale rok temu to była super promocja i nikt mi nie chciał wierzyć, że w takiej cenie wyrwałam konsolkę :)

10. Tomek958

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    No to bardzo fajna okazja, ja też myślę, że poczekam do sierpnia i wtedy kupię :D, chyba, że coś mnie natchnie szybciej, ale wątpie ;)

11. Tomek958

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Tylko jeszcze mam dylemat między 500 GB , a 1TB :p, ale chyba tą większą opcję wezmę.

12. kuleczka91

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Czy weźmiesz 500tkę czy 1TB to prędzej czy później i tak dokupisz dysk zewnętrzny :D Ja z góry wiedziałam, że po czasie dysk i tak dokupię, więc wzięłam 500tkę i dokupiłam dysk zewnętrzny 2tb. Wyszło mnie to taniej niż konsola z dyskiem 1tb :) Na XO te lepsze gry zajmują średnio z 20-50gb więc szybko dysk z konsoli zapchacie grami. W wersji 1tb do użytkownika zostaje ok. 750gb dysku, a w 500tce dokładnie 364gb.

13. Tomek958

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Dziękuję za odpowiedź :), jeszcze jedno pytanie odnośnie Ładowarki + akumulatorów, które są najlepsze? co polecacie. Czy może lepsze jest stacja dokująca?

14. kuleczka91

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie miałam nigdy stacji dokującej więc się nie wypowiem, ale mogę śmiało powiedzieć, że możesz brać w ciemno Eneloopy + Ładowarka albo ta z Eneloopów, albo procesorowa najlepiej. Stacje dokujące ładnie wyglądają, ale jakoś nie mam przekonania do nich. Z aku mam białe Eneloopki 2000 mAh (lub oznaczone 1900 to te same) i Czarne 2550 mAh. Obie opcje polecam, pograsz sobie bez problemu ok ~30h :)

Ładowarkę mam procesorową, ponieważ ona nie przeładowuje akumulatorków tylko odcina ładowanie po pełnym naładowaniu, więc aku się nie niszczy. Ja mam dokładnie taką Technoline BC-250, ale jeśli nie masz ograniczonego budżetu to kup sobie co najmniej model BC-700, bo ta moja długo ładuje, średnio ok 10h (zostawiam zawsze na noc), a taka 700tka na pewno szybciej naładuje. W sumie ta 250tka mi nie przeszkadza, aż tak bardzo, bo zanim mi sie rozładuje kolejna para aku w padzie to te są już dawno naładowane :)

Tomek958 lubi to.
  15. Tomek958

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Rozumiem, właśnie też nie jestem przekonany do tych stacji, wydaje mi się to kolejny bajer dzięki któremu wyciągają kasę, a tak to ladowarka sie przyda zawsze ;).
    Myślałem wlasnie nad eneloop pro te czarne na allegro zestawy po około 90 zł myślę, że fajna opcja.
    Sa mocniejsze. Czy te białe myślisz będą wystarczające? Duża różnica jest między nimi?

16. kuleczka91

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Szczerze mówiąc ja nie widzę żadnej różnicy między tymi białymi i czarnymi :D Musiałabym stać z zegarkiem w ręku, żeby dostrzec różnicę. Korzystam i z białych i z czarnych i mogę obie pary aku śmiało polecić. Najpierw miałam tylko białe i już z nich byłam zadowolona, ale chciałam z ciekawości dokupić te mocniejsze, ale nie dostrzegam różnicy w długości działania. Na pewno nie utopisz kasy jeśli wybierzesz, któreś z nich. Pamiętaj, żeby nie kupować byle jakiej ładowarki, odkąd mam procesorową to już bym nie kupiła takiej zwykłej z lampkami, choć ta z Eneloopa pewnie też będzie dobra skoro jest dedykowana pod te aku :)

Tomek958 lubi to.
  17. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    Zależy jakim prądem ładujesz:)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

18. Tomek958

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    I już ostatnie pytanie ;). Lepiej kupić konsolę w sklepie typu Saturn Media Markt itd czy np na allegro to też dobra opcja?
    I jak szukać na allegro, albo kogo byście polecali, bo są naprawdę fajne ceny już nawet 1100 zł za nową 500 gb

19. kuleczka91

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Bez różnicy gdzie kupisz. Ważne żebyś miał paragon zakupu, bo na tej podstawie takie MS może Ci przedłużyć gwarancję na pełne 2 lata jeśli się okaże, że po zarejestrowaniu konsoli masz mniej niż 2 lata gwarancji na stronie www. Jakby tfu tfu się coś zepsuło to konsolę czy tam inne urządzenia wysyła się prosto do MS za darmo, a nie przez sklep, bo to dłużej trwa. Nie ma znaczenia tak na prawdę gdzie kupisz sprzęt, jak się ma coś zepsuć to i tak się zepsuje :p

20. Tomek958

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
  21. kuleczka91

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tą czarną etykietką na górze pudełka. A teraz bez obrazy, ale nie bądź frajer i nie kupuj używanej odnowionej konsoli (bo to jest te refurbished). Dołóż trochę i kup sobie funkiel nówkę sztukę :)

Edit: Za taką cenę to ja kupiłam nową 500tkę rok temu...dokładnie tyle samo ;)

Ostatnia edycja: Czerwiec 26, 2016
Wczytywanie...

Poleć forum