1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zakup XBOXa - w nowej obudowie czy w starej? - przerobiony czy nie...

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez djmarco, Grudzień 13, 2013.

1. djmarco

djmarco Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam

Chce zakupić XBOXa. Miałem wcześniej PS3 ale move to nie jest to co powinno być jako kontroler do gier ruchowych. Najczęściej będą używane właśnie takie gry i dlatego chce przesiąść się na XBOXa bo kinect zdecydowanie lepiej działa. Jestem zielony w tym temacie i dlatego piszę do was w sprawie pomocy. Zauważyłem, że są dwa rodzaje konsol. W starej obudowie i nowej. Te nowe o oznaczeniu "N" z tego co zdążyłem się już dowiedzieć są produkowane w tym roku więc są świeże ;) te stare to 2011-2012r. Tylko nie wiem czy oprócz daty produkcji są jeszcze jakieś różnice?

Zastanawiam się nad XBOXem przerobionym ale... Nie wiem jakie są wady a jakie zalety takiej modyfikacji. Zależy mi najbardziej na stabilności i niezawodności konsoli jak i na możliwości oglądania na nim filmów prosto z dysku podłączonego pod USB w formacie MKV, AVI itp.

Co do dysku, zastanawiam się czy jest taka opcja by kupić konsole w wersji 4GB i czy była by możliwość aby dysk podłączony pod port USB służył mi do zapisywania save. Ogólnie chodzi mi o czy dysk podłaczony pod USB działał by tak samo jak dysk wbudowany w XBOXa. Mam luzem dysk 640GB który nie jest używany a przy zakupie konsoli bez dysku, zaoszczędził bym parę PLNów.

Bardzo proszę o rzetelne odpowiedzi.

Z góry dziękuję.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Krzysztof PL

Krzysztof PL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    masz na myśli "XBOX 360 E " a nie jest to "N" ten nowy xbox jest gorszy od poprzedniego slima , brakuje chyba paru gniazd itp ale w tym to się wypowie ktoś doświadczony . Największą zaletą przerobionego xboxa jest to że gry masz 10 razy tańsze . A wady są takie że nie możesz grać na xbl , ale ponoć jak masz dobrą przeróbkę ( lt 3.0 i dash 2.0.16178.0) i dobrze nagrane gry to szansę że dostaniesz bana są nikłe (ja grałem na xbl a mam tą przeróbkę) . Uprzedzając pytanie Ban na xboxie blokuje możliwość grania online na amen . Do nieprzerobionej konsoli można podpiąć dysk tylko od M$ (nie wiem kto to produkuje) czyli 250 gb i 320 gb . A jeżeli chcesz podpiąć dysk swój od kompa to musisz mieć przeróbkę RGH . Jeżeli źle napisałem niech ktoś mnie poprawi ;)

4. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Xbox 360 "E" nie posiada wyjścia optycznego, A/V, ma o jeden port USB mniej niż zwykła slimka i nie posiada diod wokół przycisku do włączania konsoli.
    Kupując tą najnowszą wersję wydasz więcej kasy na przeróbkę, niż w przypadku normalnej slimki (Najlepiej kupić konsolę z MFR Date przed 08.2011).
    Mając RGH możesz podłączyć sobie ten cały dysk 640GB i ci wykryje cały (możesz równie dobrze podzielić sobie na partycje np. 300 GB do użytku własnego a 300 GB do xboxa). W przypadku oryg / LT po podpięciu dysku i skonfigurowaniu, konsola wykryje tylko 32 GB.

5. djmarco

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jednak będę brał bez przeróbki i nie będę jej przerabiał bo czytając opinie o awaryjności to wolę mieć gwarancję.

6. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    No jak tam wolisz, to zależy od Ciebie. Ale i tak lepiej kup tą normalną slimkę "S", gdyż tak jak pisałem w poprzednim poście - wersja "E" jest delikatnie okrojona, a poza tym to się niczym nie różni od poprzedniej wersji.

7. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Czym późniejszy model tym mniej awaryjny za to droższy do odblokowania. Konsole można otworzyć bez śladów tylko trzeba trochę wiedzy, pseudo spece biorą metalowy wkrętak albo twardy plastik i są potem skutki na obudowie, to samo plomby można je odkleić więc z tym niema problemu. Jak nie chcesz tracić gwarancji to najlepszy jest LT bo można cofnąć do stanu pierwotnego. Z drugiej strony droga nagrywarka i płyty a używane oryginały nie są już takie drogie ~50zł

8. djmarco

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ok. Wiec tak. Jedni piszą żeby brać nowsza a inni starsza :) heh. Wiedziałem że tak będzie.

Tez myślałem ze jak kupie nowszy model to będzie mniej awaryjny bo więcej usterek usunęli na podstawie błędów ze wcześniejszej wersji.

9. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1122
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Kup normalną wersję xbox slim s, awaryność prawie zerowa.
    Chcąc używać tego dysku przerób na rgh.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

10. Krzysztof PL

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    ta nowa wersja jest tylko po to żeby wyciągnąć od ludzi kase ...

11. fox3331

fox3331 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Moim zdaniem w tym momencie nie oplaca kupowac sie nowego x360. Na forum mozna dostac xa z rgh za ok 700 zl koszt nagrywarki i plyt + przerobienie do lt to ok 200 zl + i dodatkowe koszta za plyty verbatimy ok 7 zl jeszcze moze ci sie cos rozwalic podczas nagrywania. Rgh ma ta zalete ze mozesz wgrac kazda gre na dysk moim zdanie freestyle dash jest duzo ciekawszy od standardu dodatkowo mam cala serie gier do kinecta i z narzeczona mozemy przebierac w ogromnie piosenek do tanczenia utwory zgirer pllus mozesz wgrywac piosenki z marketplace. Jesli kupiszz nowego xboxa to na starcie troche przeplacasz za gwarancje kupujesz powieddzmy 5 orginalow z gornej polki i masz koszt ok 1400 zl czyli 2 xboxy z rgh plus bez pierdzielenia sie z zamowieniami gier dokupowaniem dodatkow i tak dalej. Jesli konsola ma sluzyc domownika a nie zapalenica multiplayera po sieici to tylko rgh

Wysyłane z mojego HTC ChaCha A810e za pomocą Tapatalk 2

12. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    480
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Kup konsolę przerobioną , zainwestuj w nagrywarkę i po sprawie :)

13. djmarco

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    @up, nie lubię piracic i staram się tego nie robić. Bardziej zależało mi na mkv i na podłączeniu dysku do konsoli. Ale brak grania online i utrata gwarancji zmusza mnie do kupienia nie przerobionej

1 osoba to lubi.
  14. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Mając LT możesz grać online, tylko jest jakaś tam szansa na otrzymanie bana. (przy poprawnym wypalaniu kopii 1:1 i nie graniu w gry przed premierą jest ona znikoma). Dysk możesz równie podłączyć, tylko będziesz mógł użyć max. 32 GB. W przypadku RGH masz mkv no i podłączenie dysku zewnętrznego z pojemnością do 2TB.

15. djmarco

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ok. A macie jakiegoś zaufanego sprzedawcę co sprzedaje nowe konsole przerobione na rgh?

16. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    480
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Tutaj na forum znajdziesz chyba w ogłoszeniach. A po 2 allegro :)

17. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
  18. Krzysztof PL

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    DH Wanda W krakowie . Mi tam gościu przerabiał na lt 3.0 nie wiem czy przerabia na rgh . W każdym razie sprzedaje nowe konsole już przerobione do lt 3.0 . Gościu jest spk . Jak masz blisko do krakowa to możesz podjechać i się spytać :)

19. djmarco

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Napisałem do nich i maja. Czy na tej przeróbce da się odpalić grę z ISO z dysku?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

20. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Najpierw musisz przerobić to ISO do XEX lub GOD i dopiero potem odpalić.

21. djmarco

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A co powiecie na taki zestaw?

MS XBOX 360 Stingray 4GB X360 + Kinect + 2 Gry (3770586161) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Microsoft Dysk Twardy 320GB Xbox 360 6EK-00010 (3773667197) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Pad XBOX 360 Wireless Controller X360 15 MIAST (3770554455) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wczytywanie...

Poleć forum