1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zalany i zabrudzony XBOX 360

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Ingvar, Grudzień 29, 2009.

1. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    Witam wszystkich forumowiczów. Wczoraj nabyłem XBOXa 360 (Falcon produkcji 08.2008) po rzekomym zalaniu i 3RRoD za cenę 80 zł (+ pad i zasilacz). W domu po podpięciu i sprawdzeniu sprzętu rzeczywiście konsolka łapie 3RRoD. Nie mając zbyt wiele do stracenia rozebrałem konsolę i ku mojemu zaskoczeniu okazało się iż oba radiatory pokryte są grubą warstwą kurzu i zanieczyszczeń. Po dokładnym wyczyszczeniu wszystkiego sprężonym powietrzem i alkoholem konsola po podpięciu do sieci z 3RRoD przeszłna na 2RRoD (Nie owijałem go w żaden ręcznik). Postanowiłem zdemontować radiatory po demontażu okazuje się iż pasta na GPU jak i CPU jest mocno rozlana i zaschnięta. I tu moje pytanie czym najlepiej usunąć taką pastę ? Możecie coś polecić ? A może w zupełności wystarczą domowe sposoby w postaci patyczka kosmetycznego ?

Ma ktoś może sugestie w jaki sposób oba radiatory mogły zostać tak mocno zabrudzone ? W obudowie nie ma żadnych niepotrzebnych szczelin ani wycięć.

Swoją drogą jestem ciekawy czy Xbox po takich przejściach ma jeszcze szanse zadziałać ?

Dziękuje za wszystkie rady i odpowiedzi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. mck82

mck82 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ....Tu i teraz....
    usun stara paste i naloz nowa tylko z umiarem.co za duzo to tez niezdrowo.

4. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    Wiem że należy ją usunąć, chcę poznać jakiś sprawdzony sposób na zrobienie tego (być może wystarczy tylko patyczek kosmetyczny) Widziałem na allegro jakieś zestawy do usuwania past jednak nie wiem na ile są one skuteczne.

5. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    Jesli byl zalany...To czemu od razu podlaczyles do sieci?Trzeba najpierw sprawdzic czy w srodku nie ma jeszcze cieczy,czy nic sie nie odkleilo,czy rdza nie bierze,czy nic nie popalone

Paste usun wacikami do uszu,a jak jest zaschnieta to rozpuszczalnik i jazda:p

6. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    @UP

Dużo do stracenia nie miałem - sam sprzedający stwierdził że podczas zalania klocek był podłączony do sieci i po 1 dniowym schnięciu ponownie używany jeszcze 3 dni do złapania RRoD'a. Biorę się za czyszczenie zobaczymy czy wstanie.

7. Gruchi

Gruchi Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    jak uda ci sie postawic go na nozki to zrobiles swietny biznes kupujac go za 80 zl ;)

8. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    I jeszcze jedna sprawa - przy pierwszym podłączeniu zauważyłem a raczej usłyszałem iż wentylatory znajdujące się z tyłu okropnie hałasują (Wiem że Falcony są głośniejsze ale ten hałasuje jak cała serwerownia) Sprawdzałem nic tam nie ma, czy może to być zwykłe zużycie ? I czy podłączenie wentylatorów od Zephyra nic nie uszkodzi ?

@EDIT

Konsola ożyła po wymianie pasty. Pozostaje kwestia wiatraczków.

Wczytywanie...