1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zalany pad.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez tomaszek124, Listopad 18, 2013.

1. tomaszek124

tomaszek124 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Siemka.
    Ostatnio wylałem dość dużą ilość kakao na pada. Zignorowałem to i odczepiłem tylko na jakiś czas baterie. Dzisiaj kiedy chciałem pograć, okazała się, że większością przycisków ledwo mogę ruszać. Jak to naprawić. Zalać wodą, czy rozkręcić?

2. Lotnik421 Xbox One

3. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Taa zalać wodą... pomyśl czasem człowieku. Rozkręcić i dokładnie wyczyścić.

1 osoba to lubi.
  4. tomaszek124

tomaszek124 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No pierwsze co mi przyszło do głowy to było to, żeby zalać wodą :D
    A wyczytałem gdzieś coś o izopropanolu. Czy jak tym to zaleje i po tym osusze, to będzie działać?

5. Net5kY

Net5kY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak jak z klawiaturą w kompie. Rozkręcić wszystko do części pierwszych przyciski dokładnie wyczyścić a elektronikę delikatnie przetrzeć zwilżoną szmatką etc., i zostawić w ciepłym miejscu (pod lampą, na kaloryferze) na co najmniej paręnaście godzin lub nawet parę dni tak żeby mieć pewność że wszystko przeschnie.

Powiem z własnego doświadczenia że nawet zalanie colą da się odratować jeśli odpowiednio szybko się zareagowało (szybko wszystko wyłączyć, jak najszybciej rozcieńczyć kwasy z coli), no ale to zależy też od szczęścia czy coś zostało uszkodzone czy nie.

6. jaholden

jaholden Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    rozkrec, dokladnie wyczysc i zloz do kupy. Jesli elektronika nie siadla i chodzi tylko o to, ze wszystko jest uklejone, to bedzie dzialac

7. Tonik

Tonik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie śmiejcie się z chłopaka. Może dostało się tam kakao w proszku i chciał zalać wrzątkiem?

A tak na poważnie to każdą elektronikę po zalaniu od razu odłączyć od zasilania, jak można to rozkręcić i przeczekać najlepiej dłuższy czas aż będziemy pewni, że wszystko wyschło i dopiero próbować uruchamiać. Mi kiedyś (2 lata temu) do wody wpadł telefon, szybko wyjąłem baterie, poczekałem 2 dni, włożyłem baterię i telefon działa do dziś :)

Wczytywanie...