1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

zalany slim

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Tomek 84, Sierpień 23, 2014.

1. Tomek 84

Tomek 84 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Karlino
    Witam konsola po zalaniu xbox 360 slim świeci tylko czerwona dioda i nic więcej czy jest do uratowania czy śmietnik ? dzięki za odpowiedzi :eek:nthego:

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Nikt nie ma szklanej kuli. Trzeba zobaczyć do środka jak to wygląda, posprawdzac elementy i wtedy będzie można coś powiedzieć

4. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Takiego sprzetu zalanego sie nie podoacza do sieci hihi. Tylko czyści teraz masz szans na ladny smietnik

1 osoba to lubi.
  5. Tomek 84

Tomek 84 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Karlino
    konsole dostałem w rozliczeniu i mi powiedzieli,że była zalana i tyle może dać konsole do naprawy i zobaczymy co to będzie

6. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tak jak Akir powiedzial, jak byla zalana i ja podlaczyles do pradu bez czyszczenia to nie licz na to ze konsola jest jeszcze do naprawienia.

Czy wanienka ultradzwiekowa cos w tym przypadku da, tak jak przy telefonach po zalaniu sie to robi ?

7. lolekw660i

lolekw660i Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
    Weź jakiś alkohol o dużym stężeniu np denaturat następnie nalej go do dużej miski aby się zmieścił xbox i wrzuć go aby sie zanurzył cały na godzine lub dwie to powinno pomóc wyczyszczeniu go dokładnie potem go wyciągnij odczekaj aż dobrze obeschnie pooglądaj go czy korozji nigdzie nie ma lub przepalonych układów i potem sprawdź :p

8. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Denaturat ?? Dobrze sie czujesz? W zyciu bym denaturatu nie nalal do sprzetu elektronicznego, jak juz to benzyne ekstrakcyjna. Zawsze mi dobrze styki czysci jak cos nie dziala ;)

9. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    W oleju silnikowym najlepiej....jeden przegania drugiego. Użyj izopropanolu, spirytusu w ostateczności, btw benzyna rozpuszcza soldermaske więc do czyszczenia pcb się nie nadaje.

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

10. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    No najlepiej izopropanol. Benzyna ekstrakcyjna wiem ze czysci, bo juz nie raz PCB czyscilem nia, tylko ze ja nie moczylem PCB w niej tak jak polecacie, najlepiej brac na penzelek benzyny i smarowac po PCB, a potem to osuszyc suszarka lub zostawic do odparowania (szybko odparowywuje)

11. lolekw660i

lolekw660i Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
    Robiłem mnóstwo telefonów zalanych i pomagał zawsze denaturat, no chyba że coś sie spaliło. Denaturat jest dobrym tanim zestawem do naprawiania zalanych pcb jak nie wierzysz to poczytaj na necie.

12. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Dobra przepychanki robicie..... pracuje w serwisie i wyglądać to powinno tak.

Po pierwsze przed myciem oględziny optyczne, czy widać jakieś upalenia układów, jakieś szczególne osmolenia, uszkodzenia i inne po to aby ocenić w którym rejonie płyty jest coś podejrzanego.
    Następny etap to mycie i przy wstępnym myciu nie używa się żadnych izopropanolów beznzyn, tylko wody destylowanej a dlaczego:

1) kwestia czym była konsola zalana, np jeśli sokiem to izopropanolem czy benzynami zmycie soku to MORDĘGA, ciężko zmyć, dlatego wstępnie najlepiej płyty wymyć wodą i destylowaną dlatego że nawet jeśli gdzieś osiągdzie to nie przewodzi prądu, a styki metalowe nie będą korodować, a sama zaś woda lepiej się integruje z sokiem, czy innymi cieczami.

2) płyty się nie zostawia na długo ponieważ laminat jest wielowarstwowy, dłuższe pozostawienie spowodować może że laminat się napije cieczy

3) krótko mówiąc wkładasz całą samą płytę główna bez radiatora do miski z wodą destylowaną, możesz dolać płynu do naczyń, wymywasz zalanie, plamy soku, wymiociny (bo też taka konsola była na forum opisywana) zależy co tam masz używać można pendzelka, szczoteczki do zębów lub mycia rąk, wszystko robisz z wyczuciem, aby nie pouszkadzać drobnych elementów SMD.

4) po wymyciu w wodzie destylowanej używasz izopropanolu dobrze by było mieć wanienkę ultradzwiękową, ale wiem że to jest dla kolalskiego nie możliwe ponieważ żeby taką płytę zmieścić do wanny to na wanienkę trzeba wydać 2 tys. zł, serwisy sobie na to mogą pozwolić, i nie używamy żadnej benzyny ekstrakcyjne bo są za mocne, uszkodzisz soldermaskę, denaturat nie wiem, ale już lepszy niż benzyna ekstrakcyjna, wymywasz całą płytę izopropanolem po to aby połączyła się z pozostałą ilością wody destylowanej, a w efekcie odparowało.

5) Suszenie zostawiasz na grzejniku na 2 dni, albo jeśli masz kompresor używasz kompresora + i wygrzewasz suszarką do włosów, farelką minimum 20-30 min po to aby izopropanol odparował

6) potem robisz ponownie oględziny optyczne czy nie ma upaleń układów, czy się gdzieś nie upaliły ścieżki, czy cyna na ukłądach przetwornic się nie utleniła, dobrze mieć mikroskop, ale jak nie masz to choć lupę.

7) jeśli nic nie wskazuje na upalenia podejrzenia uszkodzeń zewn. dobrze mieć miernik i pomierzyć kilka miejsc, szczególnie tych gdzie są podstawowe napięciu czy nie ma na nich zwarć, jeśli nie ma podjerzeń wtedy dopiero podłączamy zasilacz i włączamy, oczywiście bez dysków, bez napędu... goła płyta z wentylatorem i radiatorem.

8) Jeśli działa no to super, jeśli nie działa to odczytujesz kod błędu (jeśli się da)

2 użytkowników lubi ten post.
Wczytywanie...