Zamach na rosyjskim lotnisku, a 'No Russian' z Modern Warfare 2

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Nikolai

Banned


Tego można się było spodziewać. Finansowana przez rosyjski rząd telewizja Russia Today wyemitowała raport dotyczący wczorajszego zamachu bombowego na lotnisku Domodiedowo w Moskwie, w wyniku którego zginęło 35 osób. Redaktorzy dopatrzyli się analogii między tragicznym wydarzeniem a słynną misją "No Russian" w Call of Duty: Modern Warfare 2.

W sprawie wypowiedział się Walid Phares z telewizji Fox News:

Myślę, że ludzie, którzy stali się radykalni - mam na myśli wojowników dżihadu, Al-Kaidę czy innych - patrzą na gry i uznają, że przydadzą się im do ćwiczeń.
Z kolei w raporcie Russia Today możemy przeczytać:

Krwawe sceny ataku na Moskwę przypominają jedną ze scen z gry sprzed roku, czyli kontrowersyjny scenariusz, który przedstawia postać zmuszoną do zabijania cywilów na fikcyjnym lotnisku w Moskwie. [...] W misji pod tytułem "No Russian" gracz posuwa się do terrorystycznego szału [...] Mogło się to wydawać zbyt brutalne, by mogło być prawdziwe.
źródło : Gry to zło: Tragedia na rosyjskim lotnisku a misja z Modern Warfare 2 / CD-Action - Ciekawostki [+Materiał Video]
 

barrrtek

Użytkownik
Użytkownik
Tiaa...jak usłyszałem o tym zamachu na rosyjskim lotnisku,odrazu przed oczami miałem misję 'No Russian' i Call of Duty Modern Warfare 2:)
 

Takenishi

Użytkownik
Użytkownik
Co by się nie stało, gry zawsze obrywają...
 

Zdzich981

Użytkownik
Użytkownik
Tego można się było spodziewać. Finansowana przez rosyjski rząd telewizja Russia Today wyemitowała raport dotyczący wczorajszego zamachu bombowego na lotnisku Domodiedowo w Moskwie, w wyniku którego zginęło 35 osób. Redaktorzy dopatrzyli się analogii między tragicznym wydarzeniem a słynną misją "No Russian" w Call of Duty: Modern Warfare 2.

hahaha jeszcze czego najlepiej twórcy MW 2 zrobili ten zamach na lontnisku ? bez przesady !! niech nie mieszają gier z zamachem Gra nie jest niczemu winna kto by się spodziewał że jakaś tam AL_Kaida zrobi zamach ? nie ma na kogo zgonić to na twórców MW ?
 

Szpaner94

Banned
Wg. scenariusza to teraz ruscy zaatakują USA...
 

mihcal5

Banned
Ruscy nie mają już innych tematów to muszą jakieś nowe wymyślać. Po za tym tu wybuchła bomba a nie była strzelanina.
 

czesiofan

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie, wg mnie między zamachem bombowym a wybiciem ludzi przy pomocy kilku lkmów jest różnica.
 

Perzon

Użytkownik
Użytkownik
Żałosne się to robi... Może zacznę obstawiać mecze wg. wyników z PES 2011 ? Rosja to dziwny kraj, ale żeby z czymś takim wyjechać, ehh przesadzają jak zawsze
 

T0Mmy

Banned
Dlaczego każdy temat news w internecie musi być tutaj kopiowany . Dla mnie temat okropnie głupi .
 

AnarchyMen

Użytkownik
Użytkownik
Czego oni się doszukują w sumie nam graczą pierwsza myśl jaka się rzuciła to COD ;D jeszcze graliśmy z Jarkiem w COD BO a on do mnie ,że zamach w Moskwie na lotnisku to myślałem ,że sobie jaja robi :p
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
I tak to jest najlepszy tekst :D
Myślę, że ludzie, którzy stali się radykalni - mam na myśli wojowników dżihadu, Al-Kaidę czy innych - patrzą na gry i uznają, że przydadzą się im do ćwiczeń.
Arabusy grają w MW2 bo to ich treningi do zamachów :D
 

Bazajaytee

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Akurat MW2 to symulacja wojny... ^^

Gry to zUo!!
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Ehhh jak zwykle wszystkiemu winne są konsole, gry wideo i gracze - booorrrinng
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Szkoda wogóle to komentować.
Gracze wiedzą swoje , znafcy swoje...
Ale może rzeczywiście goście jak Bin Laden i inni separatyści zza Kaukazu , biorą przykłady z gier;) Mission Complete .
 

NonbankSpace

Użytkownik
Użytkownik
O kurde to już pewnie szykują się do nalotu USA
Przecież tam to Ruscy wybijali na tym lotnisku w MW2
A no i kto chciał to ominął tą misję :D
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
******aja mnie takie teksty zawsze.
Oczywiscie winne sa gry, bo ktos pogral w MW2 czy GTA 4, a nie mowi sie ze osoby ktore to zrobily mialy problemy w domu czy ze nie chodzily do szkoly.
Nie gracze zawsze beda uznawac takie zdarzenia, ze to wina gier, bo to jest jeden z ich argumentow za tym dlaczego nie grac w gry, a poza tym nie znaja sie, ale sadza ze wiedza lepiej.
 

kopciuch

Użytkownik
Użytkownik
O w mordę jakie te gry są niebezpieczne! Idący tym rozumowaniem można by stwierdzić, że seria Call od Duty i Medal of Honor powoduje 90% wojen na kuli ziemskiej... to proste żołnierze grają najpierw w domu, a potem lecą do Afganistanu robić rozpierduchę :) :) :) Przynajmniej Wormsy są pozytywne, bo inspirują człowieka do wyeliminowania robali w układzie pokarmowym :) :) :)
 

MartiiPL

Użytkownik
Użytkownik
No nieźle się narobiło .... ;/
 

kopciuch

Użytkownik
Użytkownik
A ja się dziwię, że jeszcze grze MS Flight Simulator X nie oberwało się za katastrofę smoleńską :)
 

Kuzarek

Użytkownik
Użytkownik
Musimy poczekać aż pokolenie tak myślące wyginie:p
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom