1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zamiana dysków USB (R-Jtag) problem z grami

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez michelin, Luty 17, 2014.

1. michelin

michelin Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam
    Po długim okresie przerwy wróciłem do starej zbanowanej konsoli i przerobiłem ją na R-Jatg i zmieniłem obudowę na HTPC.
    Konfiguracja początkowa była taka: Falcon + 120Gb HDD wewnętrzny z FSD 3.0 i dodatkowy dysk USB 500Gb na gry widziany jako USB0. Tu jedna uwaga co do sposobu podłączenia - ten dysk chodzi na porcie od starej karty pamięci. A konkretnie rozwaliłem starą kartę pamięci odcinając wszystko poza złączem do którego przylutowałem kabel USB (usb+ i usb -) a z +5V i GND wziąłem z kabla od DVD i wyprowadziłem gniazdko USB na śledziu od PC.
    Po ustawieniu ścieżek dostępu etc. na dysk wgrałem 11 gier i kilka homebrew i wszystko to było widziane w FSD w zakładkach Gry i Programy łącznie z okładkami. Działało to też bez żadnego problemu do momentu gdy chciałem zamienić zewnętrzny dysk USB na większy 2Tb. Nowy dysk sormatowałem na FAT32 jako jedna partycja i go widać w konsoli. Na PC skopiowałem ze starego dysku całą zawartość folderu GRY z grami i programami a potem wrzuciłem ten sam cały katalog na większy nowy dysk USB. Na konsoli w ustawieniach od nowa ustawiłem ścieżki i ręcznie przeskanowałem nowy dysk. Problem polega na tym że konsola nie widzi tych gier ani programów pomimo ustawionej ścieżki. Mogę zgrać nową grę do tego katalogu i ona się pokazuje w zakładce Gry ale starych gier pomimo że są w tym samym katalogu nie widzi.
    Natomiast ciekawe jest to że pomimo szybkiego przeformatowania starego dysku po podłączeniu do konsoli te już skasowane gry są widoczne tj same okładki z napisem "missing cover".
    Proszę o pomoc jak to zrobić, żeby te gry i programy z nowego dysku pokazały się na konsoli. Czy na wewnętrznym dysku jest gdzieś plik z zapisanymi danymi z FSD o tych dyskach ?
    Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. michelin

michelin Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Przenoszenie zawartości dysku USB na inny

Witam
    No więc sam sobie udzielam odpowiedzi bo rozwiązałem problem. :encouragement:
    Jeżeli ktoś z Was chciałby przenieść swój magazyn gier z jednego dysku zewnętrznego USB na inny np większy można to zrobić tak:
    1) odłączyć dysk USB od konsoli, podłączyć go do PC i skopiować folder z grami do PC
    2) podłączyć znowu dysk do konsoli i w zakładkach z "Gry XBOX", "Programy" i wszystkich innych w których coś jest wybrać po kolei "Y" dalej "Usuń" i pokasować całą zawartość, potem z dyskiem można zrobić co się chce poza konsolą
    3) do PC podłączyć nowy dysk USB i skopiować na niego katalog z zawartością uprzednio wrzucony na PC ta ze stareg0 USB najlepiej nie zmieniając jego nazwy
    4) podłączyć nowy dysk do konsoli, która powinna wykryć go tak jak poprzedni dając mu tę samą nazwę (u mnie USB0) wtedy nie trzeba nawet zmieniać ścieżek w Ustawieniach
    5) przeskanować nowy dysk poprzez Ustawienia, Ręczne wyszukiwanie i cała zawartość powinna się odmeldować w odpowiednich zakładkach

Jedna uwaga o ile przy włączonej opcji autowyszukiwania na starcie konsola dość szybko daje sobie radę z dyskiem 500Gb to przy 2 Tb to już zajmuję chwilę więc proponuje wyłączyć tę opcję i wyszukiwać sobie ręcznie nowe gry/programy po ich wrzuceniu na dysk.

Z innych obserwacji, po podłączeniu dwóch dysków zewnętrznych do konsoli przenoszenie w menadżerze plików idzie wolno, kopiowanie przez PC wydaje się być nieco szybsze.

Pozdrawiam

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum