1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zamienić 50hz na 60hz

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Aras64, Kwiecień 9, 2010.

1. Aras64

Aras64 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałcz
    Siemka, mam nagrywarke DVD i gdy nagrywam gameplay z 360 wszystko jest OK ale obraz jest czarno-biały. Jest to spowodowane tym, ze te 3 kabelki od Componenta (żółty[video], biały[lewy głośnik], czerwony[prawy głośnik]) przesyłają tylko obraz w 50hz a pozostałe 3 w 60hz. Jest to problem, ponieważ w nagrywarce są tylko wtyki na te 3 kabelk które przesyłają obraz w 50hz. Wiecie jak moge to rozwiązać i nagrać w kolorze? Za każdą pomoc będe wdzięczny.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ZigUS

ZigUS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ** Ciężki problem :( w konsoli w ustawieniach można zmienić na 50hz - ale nie wiadomo czy gra wtedy ruszy...
    ** Z tego co napisałeś zapewne posiadasz kabel component ( 6 czincz ) - wiec możesz spróbować na wtyczce przy Xsie zmienić przełącznik z HDTV na TV

4. Aras64

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałcz
    Pierwsze co zrobiłem to przełączyłem na TV, w HDTV nawet nie ruszy :)

Odświeżam, pomyślałem, że może gdy kupie przejściówke z component na scart to zadziała może ktoś potwierdzić albo zaprzeczyć?

Odświeżam, pomysł z przejściówką nie wypalił. Jakieś inne pomysły??

5. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Skoro masz 3 chinche podlaczone Dzwiek+Obraz to powinienes miec kolor na TV, wiec na nagrywarce tez - musi byc jakies ustawienie w nagrywarce, zobacz i daj znac.

6. Aras64

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałcz
    Niestety to nic z ustawieniami, spodziewam się, że to coś z nagrywarką dlatego moje pytanie czy istnieje jakakolwiek możliwość nagrania tego w kolorze (np włączenie gry w PAL 50 która powinna być w PAL 60) ewentualnie jakaś przejściówka, kabel albo coś innego :)

7. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Jak zmienisz w opcjach na 50hz, a gra bedzie wymagala 60hz to nic nie zrobisz. Ja nie kminie dlaczego ty nie masz koloru, powinines miec go tak czy owak.

8. Fynal

Fynal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    PAL 60 to tak zwany NTSC i dla zmyłki tylko tak nazwany o dziwo nasze (kupione w polsce) telewizory sobie z nim jako tako radzą (jako tako bo obraz potrafi mieć problemy z kolorystyką, migać co jakiś czas, o większych niedogodnościach nie wspominając) jeżeli nie masz nagrywarki która będzie w stanie odpalić NTSC to nic z tym nie zdziałasz, zostają Ci tylko gry które chodzą w PAL 50. Ujmując to prościej, jeżeli miałbyś film ściągnięty z ameryki na DVD w formacie NTSC, to miał byś podobny efekt co teraz przy grach i też byś nie mógł nic na to poradzić.

9. Aras64

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałcz
    chyba każda nagrywarka obsługuje NTSC (moja na pewno) nawet po zmianie nic to nie daje, pierwsze słyszę, że PAL 60 to NTSC, chyba to jednak jest związane coś z przesyłaniem danych (nie jestem ekspertem więc się nie kłócę)

10. Fynal

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Też mam nagrywarkę i efekt jest ten sam, tzn. oprócz tego że mam czarno-biały to obraz miga, i w tylko tych grach które wymagają PAL 60, w teorii PAL 60 to PAL tylko z rozdzielczością i częstotliwością NTSC, w teorii bo jak dla mnie to co trafia do nagrywarki to zwykłe NTSC, tak samo zachowuje się czytnik wideo który obsługuje tylko PAL gdy dostanie obraz NTSC, więc wnioski są dla mnie dosyć jasne. Tym bardziej że PAL 60 trzeba ustawiać z tego co zauważyłem na grach które są NTSC Region Free, ale to moje takowe spostrzeżenia, trochę szukałem o tym na necie bo mój TV średnio sobie radził z PAL 60 (ale i tak lepiej niż nagrywarka), i nie znalazłem jakoś rozwiązania na to jak sobie z tym poradzić, dla tego kupiłem monitor z HDMI ;)

11. Tuminure

Tuminure Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Pal 60 to nie NTSC. Mam starego triluxa, który Pal-50 wyświetla w kolorze, Pal-60 również w kolorze, a NTSC w skali szarości. Podobną sytuacje mam na jeszcze starszym sharpie, który to Pal-50 wyświetla w kolorze, Pal-60 w skali szarości, a NTSC po prostu miga (nie da się nic oglądać/grać). Mam takie szczęście, że wszystkie moje TV inaczej zachowują się z NTSC i Pal-60. Z tego co jednak słyszałem od znajomych + z tego co wyczytałem w necie, urządzenia bardzo często stawiają znak równości między ntsc a pal-60.

Nie ma koloru, bo jego nagrywarka prawdopodobnie nie obsługuje PAL-60.

Mogę Ci poradzić, abyś ustawił swoją konsolę na PAL-50 i spróbował nagrać filmik w menu/jakiejś grze która obsługuje ten tryb. Jeżeli będzie kolorowy - Twoja nagrywarka nie obsługuje PAL-60 i raczej nic z tym nie da się zrobić*. Jeżeli również będzie czarnobiały - nie mam pojęcia dlaczego tak jest..

*możesz jeszcze spróbować podłączyć czincza do Video Out w telewizorze z jednej strony i przypiąć go do nagrywarki z drugiej. Być może jakiś konwerter w TV czy coś zadziała i prześle sygnał w PAL-50... ale szczerze wątpie - zawsze jednak można spróbować.

12. Fynal

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dzięki za informacje ;) Dobrze wiedzieć że są urządzenia które inaczej reagują na PAL-60 i NTSC, jak wyżej napisałem wiem że PAL-60 to nie NTSC, to Pal z zapożyczoną rozdzielczością obrazu i częstotliwością od NTSC :> U mnie urządzenia w domu bardzo podobnie reagowały na jedno i drugie, i też wiele takich opinii wyczytałem stąd było moje stwierdzenie że urządzenia traktują to tak samo :)

Wczytywanie...

Poleć forum