1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zamieszanie wokół ocen Assassin’s Creed II

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Pavel, Listopad 9, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Pavel

Pavel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Zakrojona na szeroką skalę promocja drugiej odsłony Assassin’s Creed sięga być może dalej niż powinna. Tak wynika z przypadku niemieckiego czasopisma Computer Bild Spiele, o którym napisało kilka serwisów (między innymi wearetheinternetz, Kotaku i Gameinformer). Podobno magazyn nie otrzymał egzemplarza gry do recenzji, gdyż nie zgodził się na zaproponowany układ.

W nieco tabloidowym stylu na okładce magazynu pojawiła się informacja o skandalu związanym z Assassin’s Creedem II, którego wydawca, czyli Ubisoft, zażądał podobno gwarancji wysokiej oceny w zamian za możliwość otrzymania egzemplarza tytułu do recenzji. Okazuje się, że redakcja pisma nie zgodziła się na tę propozycję, więc w numerze nie opublikuje tekstu na temat gry.

Okładka grudniowego Computer Bild Spiele i informacja na powyższy temat znajduje się na oficjalnej stronie czasopisma (w języku niemieckim). Przedstawiciele redakcji zapewniają, że chętnie daliby grze wysoką ocenę, ale tylko i wyłącznie w uczciwy sposób. Tak stanie się zapewne z styczniowym numerze pisma, bo sama gra wydaje się spełniać oczekiwania graczy.

Wobec powyższych informacji pierwsze recenzje gry mogą być traktowane w sposób nieufny, bo jak widać rozpoczęła się walka o wysokie oceny, które w znacznym stopniu wpływają na sprzedaż. Na znaczeniu w ostatnich latach zyskały takie serwisy jak Metacritic, które stały się punktem odniesienia dla odbiorców. Z tego względu się one często źródłami różnych manipulacji.

Niestety nie jest to pierwszy przypadek próby wpływania na oceny w publikowanych recenzjach. W przeszłości podobne taktyki były zarzucane chociażby Eidosowi – ostatnio w przypadku Batman: Arkham Asylum. Na szczęście gra okazała się świetna, więc rzekome (i niepotwierdzone) „kupione” recenzje obciążyły w najgorszym przypadku sumienia redaktorów, a nie portfele graczy.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=49036

2. Lotnik421 Xbox One

3. trykosz

trykosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Białystok
    Nie ma co się dziwić. Jedna zła recenzja, pana w niehumorze i o x% spada premia pracowników. Myślę, że tego typu rzeczy mogą być na porządku dziennym. :d

4. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    zanim kupię tą grę to przeczytam 10000000 recenzji i zagram w Empiku/MM czy u kolegi.

5. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    ooo muka! mam nadzieje, że to nieprawda ;x

6. stanko111

stanko111 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A o ile wzrosła sprzedaż czasopisma po takim newsie:) Wiadomo że wiele recenzji jest płatnych ale nie można popadać w paranoje. Akurat tę grę ciężko będzie zepsuć.

7. borciuh

borciuh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Pabianice
    premiera jest 17 listopada, nie wiecie kiedy bedzie mozna "zakupic" przez ******** ? :D

8. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    @Up weź wogóle zedytuj tego posta bo już się wpieniam... takiej gry nie powinno się piracić tak jak MW2...

@Topic: Na moje to prawidłowo postępuje Ubi walcząc o sprzedaż ale ode mnie ta gra otrzymuje przed startem 10/10 bo to jest seria w którą zawsze chciałem zagrać :D

9. Kimo

Kimo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A ja się za to strasznie boję o ten tytuł. Jedynka stała się moją ulubioną grą ever, ale nie wiem czy nie przekombinowali z rozbudowywaniem rozgrywki (vide Far Cry 2- pierwsza część genialna, no a druga to jedne wielkie "z punktu A do punktu B"). Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą- niektóre tytuły po prostu zasłużyły sobie marką na szacunek graczy i tyle oszczędzamy rocznie na grach, że mogę raz wydać te złocisze.

10. PASSION

PASSION Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Naiwni jesteście, mogę się założyc, że każde ważniejsze pismo o grach bierze od producentów poważne sumy za dobrą ocenę i recenzje. Niestety ale takie czasy w którą stronę by nie spojrzeć to korupcja i łapówkarstwo. I możecie mi wierzyć albo i nie ale tak jest, to smutne ale takie są realia. Dlatego ja nie wierze żadnym recenzją, ocenom itd. tylko sam gram i stwierdzam czy gra jest dobra czy też nie. Poza tym każdy wie ze Assassin's Creed II to będzie SUPER gra i wątpie żeby Ubisoft ryzykował skandal z jakimś niemieckim czasopismem.

11. neo-kce

neo-kce Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Dla mnie recenzja coś wprowadza, ale nie jest wytyczną czy kupię grę czy nie. MW2 same pozytywy i w ogóle single jest krótkie. AC I była dla mnie rewelacyjna pewnie zaopatrzę się w ACII bez względu na recenzentów

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum