Zapasowe kopie sie wieszaja...

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

szlose napisał:
Ja zawsze starannie podchodze do nagrywania gier na płyty. Robie to w takich punktach mzoe glupich ale przynajmniej na 25~ gier kazda działa.
1.Sprawdzam dokladnie obraz gry programem XDVDMulleterBeta10.2 zeby byc pewnym ze obraz jest 100% good.
2.Dodatkowo sprawdzam plik .dvd czy wszystko napisane dobrze.
3.Wsadzam byle jaka płyte do napedu DVD zeby "rozruszac naped" (.) a potem dopiero wsadzam Verbatimke.
4.Nagrywam imgBurnem z predkoscia 2.4x i ustawiam "verify"
5.Nastepnie nie wyjmuje z napedu plyty przez jakies 3-5 minut (przezorny zawsze ubezpieczony wiec nie wazne czy to tylko plotki-5min mnie nie zbawi) a potem wsadzam do eleganckiego pudełka i mozna grac na xboxie :)
Postaram Ci sie zburzyc te poukładany system:)
1.Tu sie zgodze sprawdzam obraz chociaz brak ss zdarza sie jedynie w zabytkach.
2.Niesprawdzam pliku dvd bo jak bedzie pokrecony to imageburn i tak go nieodpali wiec płyty niezmarnuje.
3.Wkładam płytke .
4.Nagrywam Imageburnem z predkościa 4 x z wyłaczonym oczywiście "Verifity" ,konsola mi sprawdzi poprawnośc jesli cos bedzie zle to i tak to niepomoze tylko czas sie marnuje.
5.Punkt ten strasznie mnie rozbawił :) możesz czymś uzasadnic to lezakowanie plytki na napedzie kompa, wyjmuje płytke i pedze do konsoli.:)

No i coby pogłębic herezje w miedzyczasie kozystam normalnie z Pc (oczywiscie nie z jakiś mocno zasoboizernych spraw ) ale WWW czy muzyczka sobie działa.
 

pawelkrak

Banned
V.I.P
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

Weryfikacja to dobra sprawa , bo nagralem plytke w IMGBURN i co sie okazalo ?? ze w polowie jest zwalona. X otworzyl gre po czym za chwile sie zawiesilo wszystko. Plytka sie poprostu źle nagrala a ja jestem 4.80 w plecy :D

poza tym reszta ok. szkoda czekac, plyta wypalona = plyta do uzytku
 
P

Piri001

Guest
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

pawelkrak napisał:
Weryfikacja to dobra sprawa , bo nagralem plytke w IMGBURN i co sie okazalo ?? ze w polowie jest zwalona. X otworzyl gre po czym za chwile sie zawiesilo wszystko. Plytka sie poprostu źle nagrala a ja jestem 4.80 w plecy :D

poza tym reszta ok. szkoda czekac, plyta wypalona = plyta do uzytku
4.80 ? I ty sie dziwisz ze plytka zwalona?
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

Ja kupuje verbatimki po 4,5 zł:)
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

incubus napisał:
2.Niesprawdzam pliku dvd bo jak bedzie pokrecony to imageburn i tak go nieodpali wiec płyty niezmarnuje.
Masz gre Condemned 2 Blood Shot, plik iso to condemned2.iso, jak bedzie pisac Bone.iso zamiast condemned2.iso w pliku .dvd to plyty niezmarnujesz?
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

Niespotkałem sie jeszcze z takim celowym uszkadzaniem pliczku dvd jak wpadnie mi jakas omega albo inny wynalazek w łapi to sprawdze :) w przypadku samego błedu w nazwie pliku dvd image nieruszy zobacze co sie stanie w przypadku uszkodzenia wnetrza pliku.Choc w sumie prosta na to rada kożystac z pozadnych zródeł na tl.org czy revolution nikt se na takie cos niepozwoli.
 

KILPIO

Świeżak
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

witam

nagrywam płytki od grudnia 2007
zauważyłem że starsze gry jak np burnout paradise, GOW, itp wypalaly sie bez problemu nagrywarka samsung SH-S182D SB06 naped w X-ie banq dyski verbatima i philipsy .
potem przy nowszych grach jak kane & lynch, MTX vs ATV, assaisn creed zaczely sie problemy i to na roznych nagrywarka plextorze LG i w/w samsungu.
Niedawno wpadly mi w rece plytki BenQ z racji powinowactwa z nazwa napedu Xboza mysle sprobuje why not ?
no i ............. BIG succes !!!

nawet te ktore sie nie wypalily mimo 4 krotnych prob odpalily !!

wniosek wydaje mi sie ze napedy w xboxach sa na tyle kiepskie zeby maksymalnie utrudnic piracenie. dopiero optymalny zestaw plytka + nagrywarka sobie z tym poradzi.

ostatnio race grid na dwóch benkach sie wywalał ale na 3-ciej poszedł.

może to zalezec też od tego ze różne gry różnie sie doczytują, rozpakowanie, pamiec podreczna, itp.


pozdrawiam
 

wasik

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

KILPIO napisał:
...
wniosek wydaje mi sie ze napedy w xboxach sa na tyle kiepskie zeby maksymalnie utrudnic piracenie. dopiero optymalny zestaw plytka + nagrywarka sobie z tym poradzi.
Nie do konca poprawne sa te wnionski ale po trochu jest w tym racji. Ja tez posiadam x360 z benqu i niestety mamy szczescie w nieszczesciu. Mianowicie:
- szczescie, bo benqu sa uznawane za najlepsze napedy do x360
- nieszczescie, bo sflaszowane x360 z napedem benqu sprawuja sie okropnie, chodzi tutaj o czeste komunikaty ze szmatka i dluzsze czasy ladowania.
O dziwo nie przy kazdej grze sie to pojawia, ale zawsze przy takich pozycjach jak: Mass Effect, Halo 3, Assassin's Creed. No i tragedia przy GTA IV.

KILPIO napisał:
ostatnio race grid na dwóch benkach sie wywalał ale na 3-ciej poszedł.
Ja na verbie za pierwszym razem i wszystko dziala idealnie.

Pozdrawiam
 

calis

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

wasik napisał:
KILPIO napisał:
...
wniosek wydaje mi sie ze napedy w xboxach sa na tyle kiepskie zeby maksymalnie utrudnic piracenie. dopiero optymalny zestaw plytka + nagrywarka sobie z tym poradzi.
Nie do konca poprawne sa te wnionski ale po trochu jest w tym racji. Ja tez posiadam x360 z benqu i niestety mamy szczescie w nieszczesciu. Mianowicie:
- szczescie, bo benqu sa uznawane za najlepsze napedy do x360
- nieszczescie, bo sflaszowane x360 z napedem benqu sprawuja sie okropnie, chodzi tutaj o czeste komunikaty ze szmatka i dluzsze czasy ladowania.
O dziwo nie przy kazdej grze sie to pojawia, ale zawsze przy takich pozycjach jak: Mass Effect, Halo 3, Assassin's Creed. No i tragedia przy GTA IV.
Ja mam benqu w moim x360 i nie mam najmniejszych problemów z ładowaniem się gier, ani razu nie pojawił mi się napis "wyczyść płytę". Jeżeli chodzi o gubienie textur to jedynie w Mass Effect czasami doczytuje ale tylko w niektórych lokacjach. Assasin OK. Jedynym wyjątkiem jest GTA IV , gdzie konsola gubi textury i to w takim stopniu że nie da się grać komfortowo.
 

wasik

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

calis napisał:
Ja mam benqu w moim x360 i nie mam najmniejszych problemów z ładowaniem się gier, ani razu nie pojawił mi się napis "wyczyść płytę". Jeżeli chodzi o gubienie textur to jedynie w Mass Effect czasami doczytuje ale tylko w niektórych lokacjach. Assasin OK. Jedynym wyjątkiem jest GTA IV , gdzie konsola gubi textury i to w takim stopniu że nie da się grać komfortowo.
Oczywiscie masz x360 z "dopalaczem"? Jaka wersja ixtreme? Jaka predkosc? Dodatkowo wykonywales cos? (poza flashowaniem). W prawdzie mam od niedawna konsole, ale juz wczesniej sledzilem kwestie napedow i zgodnie ludzie twierdza, ze benq ma problemy z niektorymi grami (przewaznie wymienia sie wlasnie Assassin's i Mass Effect, teraz doszlo GTA 4). Niektorzy te same plyty sprawdzali na x360 z Samsungami i problemow nie bylo. Ja poki co nie moge jednoznacznie stwierdzic, bo wprawdzie wiekszosc nagranych gier chodzi (Assassin's, Forza 2, Ninja Gaiden 2, Grid, Kingdom of Fire) to z niektorymi sa problemy (Mass Effect - zawsze w tym samym miejscu blad o brudnej plycie, Halo 3 - wywala sie przy probie wczytania solo game, Assassin's i Ninja Gaiden 2 - dlugi start gry). Wszystkie te gry nagrywalem Xbox Backp Creator, a dzis Soul Calibura 4 nagralem ImgBurn i podczas weryfikacji dostalem bledy sektorow na 50%, pomimo to gra dziala na konsoli.

Niestety nagrywam na laptopie, a tutaj mam naped Optiarc, wiec moze to jego wina. Dzis sprobuje przetestowac na LG (niestety stary model jakis), wiec zobaczymy czego to jest wina...


Pozdrawiam
 

calis

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

wasik napisał:
calis napisał:
Ja mam benqu w moim x360 i nie mam najmniejszych problemów z ładowaniem się gier, ani razu nie pojawił mi się napis "wyczyść płytę". Jeżeli chodzi o gubienie textur to jedynie w Mass Effect czasami doczytuje ale tylko w niektórych lokacjach. Assasin OK. Jedynym wyjątkiem jest GTA IV , gdzie konsola gubi textury i to w takim stopniu że nie da się grać komfortowo.
Oczywiscie masz x360 z "dopalaczem"? Jaka wersja ixtreme? Jaka predkosc? Dodatkowo wykonywales cos? (poza flashowaniem). W prawdzie mam od niedawna konsole, ale juz wczesniej sledzilem kwestie napedow i zgodnie ludzie twierdza, ze benq ma problemy z niektorymi grami (przewaznie wymienia sie wlasnie Assassin's i Mass Effect, teraz doszlo GTA 4). Niektorzy te same plyty sprawdzali na x360 z Samsungami i problemow nie bylo. Ja poki co nie moge jednoznacznie stwierdzic, bo wprawdzie wiekszosc nagranych gier chodzi (Assassin's, Forza 2, Ninja Gaiden 2, Grid, Kingdom of Fire) to z niektorymi sa problemy (Mass Effect - zawsze w tym samym miejscu blad o brudnej plycie, Halo 3 - wywala sie przy probie wczytania solo game, Assassin's i Ninja Gaiden 2 - dlugi start gry). Wszystkie te gry nagrywalem Xbox Backp Creator, a dzis Soul Calibura 4 nagralem ImgBurn i podczas weryfikacji dostalem bledy sektorow na 50%, pomimo to gra dziala na konsoli.

Niestety nagrywam na laptopie, a tutaj mam naped Optiarc, wiec moze to jego wina. Dzis sprobuje przetestowac na LG (niestety stary model jakis), wiec zobaczymy czego to jest wina...


Pozdrawiam
Mam x360 z 10.2007 , iextreme 1.41, prędkość x12. Nie wykonywałem niczego dodatkowego, konsola leży w dobrze wentylowanym miejscu. Słyszałem że na benq Assasin odpala się kilka minut, u mnie jest start od razu po włożeniu płytki, zero złych textur czy cokolwiek. Jedyny problem jaki zaobserwowałem to GTA IV - jak się szybko jedzie to jest coraz mniej textur aż do efektu gołych ścian :) Kupiłem oryginała i problem zniknął.
 

wasik

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

calis napisał:
Mam x360 z 10.2007 , iextreme 1.41, prędkość x12. Nie wykonywałem niczego dodatkowego, konsola leży w dobrze wentylowanym miejscu. Słyszałem że na benq Assasin odpala się kilka minut, u mnie jest start od razu po włożeniu płytki, zero złych textur czy cokolwiek. Jedyny problem jaki zaobserwowałem to GTA IV - jak się szybko jedzie to jest coraz mniej textur aż do efektu gołych ścian :) Kupiłem oryginała i problem zniknął.
No to pogratulowac jedynie :) Jaka nagrywarka, jakie plyty, jaki program najczesciej uzywasz?
 

calis

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zapasowe kopie sie wieszaja...

wasik napisał:
No to pogratulowac jedynie :) Jaka nagrywarka, jakie plyty, jaki program najczesciej uzywasz?
Płyty Verbatim, biorę od kogoś więc nie wiem jaka nagrywarka ani jaki program.
 

Do góry Bottom