1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zapytanie o konsolę Xbox one

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez nacinek, Grudzień 23, 2015.

1. nacinek

nacinek Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Piła
    Witam

Jako posiadacz tylko PC od małego i takiego teraz. Nadszedł taki czas, aby pomyśleć nad zakupem konsoli do gier. Dużo czytałem na temat tych urządzeń (Bo ja jako posiadacz tylko komputera uważałem, że konsole są tylko do tego by trzepać kasę na grach i kontach premium). Ale jak trochę głębiej zainteresowałem się tym tematem, to konsole takie nie są złe. Wersje pudełko można pożyczać od kogoś lub komuś pożyczyć lub po prostu sprzedać komuś lub kupić używkę, Ale za to gry są drogie ponad 200 zł. na PC wersje pudełkowe, to każda gra, to już tylko jednorazówki, że po wklepaniu kodu steam,orgin oraz innej platformy. Zostaje wklepana do konta, a z pudełkiem tylko możemy sobie na półce położyć, bo sprzedać się tego nie da z użytym kluczem. Ale ostatnio gry pudełkowe na PC niewiele tańsze są od konsolowych. np nowe jakieś gry 160-180 zł chore. ( Fallout 4 PC od około 160 zł. Gdzie na xbox one można dostać za 219 zł lub nawet ciut taniej) Bo i tak gry głównie są robione na konsole, a potem portowane na PC gdzie są podbijane tekstury do lepszej jakości i lepsze wygładzanie krawędzi i ulepszacze (gameworks) np od nvidii gdzie karty topowe tej firmy nie dają rady. Ale dobra przejdę dalej. Jak wiadomo są dwie najbardziej popularne konsole ze stajni sony i microsoft. i trochę naczytałem się na temat obydwóch konsol i bardziej, jako dla mnie konsola xbox one bardziej wydaje się funkcjonalna i ma wiele zalet względem Playstation 4. Pomimo iż xbox one delikatnie ma słabszą kartę graficzną i to że PS 4 bardziej podbiło ten gatunek rynku. Po prostu jakoś xbox one mnie przekonał osobiście, ze względu na eko system windowsa, skype, kinect, akumulatorki w padzie, EA Access, tańszy abonament, Gry typu Halo(Grałem kiedyś w Halo 1 na pc i tyle frajdy ta gra mi przyniosła). Czyli xbox one to taki kombajn multimedialny i to mnie bardziej przekonywuje. Nie mówię, że PS 4 jest tym złym, bo jeszcze żadną z tych konsol nie obcowałem, ale mam zamiar wybrać się do jakiegoś marketu elektronicznego i przetestować obydwie, no i wtedy jeszcze zdecydują inne czynniki jak wygoda pada.
    Dobra koniec tego rzępolenia i teraz do sedna. Jak już bym się zdecydował na xbox one to:

1. Czy warto ze strony producenta (microsoft) kupić zestaw konsoli xbox one elite:
    http://www.microsoftstore.com/store...et-konsoli-Xbox-One-Elite/productID.326892500
    kosztuje 2199 zł bez kinecta, ale bym kupił go i dodatkowego pada z ładowarką i gwarancje przedłużoną od microsoftu na zestaw xbox one i wyjdzie gdzieś około 3000 zł. Konsola posiada dysk 1 TB sshd i pad elite i teraz takie pytanie czy się opłaca ten dysk sshd, czy dać sobie spokój z tym zestawem, bo chyba wersja elite nie ma nic więcej ulepszonego typu chłodzenie , czy tam płyta główna ?. A Jak ktoś ma zestaw elite niech się wypowie na temat dysku.
    2. Kiedy będzie w Polsce dostępny chatpad klawiatura dołączana do pada ?
    3. Czy dobrej jakości jest headset stereo słuchawki od microsoftu do xbox one ? czy darować sobie je ?
    4. Jak kupię używaną grę np call of duty ghosts to normalnie będę mógł grać w online i będę miał swoje konto nowe i statystyki puste:) czy jak to działa ?
    5. Czy do konsoli można podłączać huby do usb czyli rozdzielacze ?
    6. Czy Obudowa od konsoli xbox one jest łatwa do utrzymania w czystości przetrę od jakiegoś czasu szmatką i będzie spokój, czy jest bardzo widoczny kurz na niej ? Bo konsola będzie w salonie.

Na razie na tyle co chciałbym się dowiedzieć, bo zawsze mogę się dopytać więcej.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt !

Ostatnia edycja: Grudzień 23, 2015
  2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Nie wiem.
    2. Chatpada możesz sobie kupić na allegro. Są już zrobione specjalnie pod pady z Xboxa One. Po drugie zamiast chatpada możesz do konsoli podłączyć także każdą klawiaturę do smart tv ;)
    3. Jednego HSa dostajesz w zestawie z konsolą, jest to słuchawka na jedno ucho + mikrofon. Ogólnie to daje radę na początku, ale zdecydowanie lepiej jest kupić sobie jakieś słuchawki Turtle Beach. Słuchawki dedykowane z MSa są o kant dupy rozbić podobno.
    4. Tak, jak kupisz używkę możesz normalnie grać po sieci. Statystyki będą wpadać na Twoje konto xbl. To tak jakbyś kupił sobie nową grę tyle, że w dużo niższej cenie :D
    5. Nie wiem, nie próbowałam :p
    6. Obudowa konsoli ma wiele do życzenia :D Jak kupisz błyszczącą to od razu kup sobie folię na nią, chyba że nie ruszają Cię porysowane sprzęty. W błyszczącej obudowie XO wystarczy z 2x przetrzeć ścierką z mikrofibry i już się robią widoczne mikroryski. Z początku się śmiałam z ludzi, którzy naklejają folie, ale dziś wiem, że był to błąd. Ale reasumując tak...każdy czarny sprzęt czy mebel zbiera szybko kurz. Nieważne gdzie byś trzymał ;)

Cesash21 lubi to.
  4. sondej1213

sondej1213 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja tylko dodam że działa każda klawiatura na USB, nawet bezprzewodowa tylko nie bluetooth.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

5. kuleczka91

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Bluetooth też, przecież używam klawy do smart tv i ona ma nadajnik bluetooth.

6. sondej1213

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja mam klawiaturę pod bluetooth z logitech k480 i nadajnik z allegro i niestety nie działa :-\

7. kuleczka91

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja mam chińską klawę i chodzi :d Nadajnik był w komplecie.

8. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    1.Musisz zobaczyć po sklepach jakie są ceny + dłuższa gwarancja itp ( zorientuj się w terenie :)
    2.Klawiatury jak wyżej tobie piszą masz do wyboru do koloru
    3.Osobiście sam posiadam Hstereo od Microsoftu i ma on + jak i -
    Mianowicie jeżeli chodzi o jakość dźwięku itp względem ceny to jest ok , ale wykonanie samego HS mogło by być lepsze .
    Jeżeli chcesz HS w przestępnej cenie a dobry weź ten od MS w innym wypadku jak masz więcej gotówki poszukaj czegoś lepszego .
    4.Zakładasz jedno konto do konsoli.Konto jest czyste wiadomo i każdą grę którą zakupisz będziesz zaczynał od zera (czyste statystyki)Pamiętaj tylko ze potrzebujesz abonamentu gold dostępnego w sieci za 100 zl na rok by grac online
    5.Nie sprawdzałem, w XO masz kilka wejść nie wiem po co tobie ich więcej .
    6.Konsola jest taka sama jak każdy inny sprzęt kurzy się i rysuje z ta folia według mnie to głupota bo to jest sprzęt on ma się grzać ma się brudzić i ma się rysować teraz jak ktoś chce go zamknąć w szklanym pojemniku niech nie kupuje sprzętu .Komputerów nie okleja się a się tez kurza itp.Nie obawiaj się moja konsola tez w widocznym miejscu stoi i przetrę ja z kurzu i jest nadal ładnie wygląda.

9. nacinek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Piła
    Witam
    Dziękuję za udzielone odpowiedzi :). Tylko jeszcze nadal nie wiem jak to jest z tym Hubem (rozdzielacz usb), i w 2 pytaniu chodziło mi o chatpad od Microsoftu kiedy będzie dostępny. Ale jak mówiłem to nadal będę dopytywał się, bo jestem ciekaw więc mam do was kolejne pytania.
    7. Pady z nowej serii te ze złączem 3,5 mm audio, posiadają jakieś usprawnienia/poprawki wobec starej serii bez złącza tego ?
    8. Czy w xbox one można sprawdzić jakie poprawki/ulepszenia wprowadzili producenci w aktualizacji danej gry ? Nie wiem jak to nazwać stan aktualizacji ... czy coś ( Bo Szwagier w święta przywiózł do przetestowania PS 4 i tam jest taka funkcja)
    9. Aplikacja smartglass dla xboxa one czy np. posiada taką funkcję np. jak jest impreza dużo ludzi i na konsoli xbox one mam do wpisania jakieś hasło, to wtedy za pomocą tej aplikacji mogę wpisać hasło, że wyskakuje klawiatura stukam i git i nikt nie widział hasła :) ?
    10. Pytanie o zestaw Play & Charge od Microsoftu czyli akumulator.
    a) Jaką ma pojemność akumulator ?
    b) Ile wytrzymuje taki akumulator ? pytanie do osób które mają taki akumulator.

Na razie tyle mam pytań, jeśli coś będę chciał się dowiedzieć więcej to będę dalej pytał.
    Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku !

10. sondej1213

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    7. Poprawione są jeszcze bumpery tzn. Przyciski LB i RB. Mają teraz mniejszy skok.
    8. Chyba tylko u producenta gry, chyba że o czymś nie wiem.
    9. Jest taka opcja.
    10. 1400mAh. Wytrzymuje długo jakieś 30h chyba, ładowanie do pełna trwa 4h.

11. nacinek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Piła
    Witam

11
    . Zapytam się trochę inaczej o Zestaw Xbox One Elite. Bo tak naprawdę cały czas się zastanawiam nad tym zestawem i zapytam się tak czy jest różnica widoczna gołym okiem między dyskiem hdd 1 tb stosowanych w zwykłych wersjach, a tym dyskiem sshd stosowanym w elite. Chodzi o to czy proces przetwarzania danych: czytanie/wczytanie save'ów z gry, instalacja gry, instalacja aktualizacji gry i oprogramowania xbox, przechodzenie między jakieś zakładki sklep itp. jak i włączanie urządzenia całkowicie wyłączonego jak i z trybu spoczynkowe "instant on". Czy będzie w tych podanych przykładowo zastosowań różnica gdzie nie gdzie duża, czy tylko różnicą wynosząca np. 5.sek ? Czy może różnica jest większa. Czy może cały czas w aktualizacjach Microsoft udoskonala funkcjonalność jakoś by lepiej wykorzystać potencjał sshd ? Bo ja jako niewiadomy chciałbym wiedzieć czy pakować się w zestaw elite czy po prostu kupić np. tańszy zestaw Xbox One Limited Edition Forza motorsport 6 i pada elite kupić osobno z kinectem. Więc jak drodzy użytkownicy xboxów :) ?
    12. Jeszcze takie pytanie z ciekawości. Słyszałem że w starszych wersjach systemu xbox one długo się instalowały się gry nawet z płyty że gra się instalowała i jeszcze dodatkowo aktualizacje się ściągały i instalowały razem wszystko na raz i długo się czekało. A jak jest w nowym poprawiono ten czynnik czy taki urok jest :) ? Czy Szybciej się gra instaluję w nowym Xbox one experience (chyba dobrze nazywam)?

i Jak na razie dziękuję za wszystkie mi udzielone wcześniej odpowiedzi i jak i przyszłe.

Pozdrawiam !

12. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Co do dysków polecam obejrzeć ten film widoczną różnicę w wczytywaniu gier zobaczysz dopiero na dysku SSD

11. Mi gra średnio instaluje się tak 30 minut ale to zależy od gry

13. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Z dyskiem zapewne będzie różnica ale będzie ona jak sam obstawiałeś w granicach 5-7 sekund tu i tam bynajmniej ja z podłączonym zewnętrzny dyskiem maksymalnie takie +- różnice mam wiec sadze ze dopiero SSD dal by większe zmiany.

Co do instalacji ja mam premierowa konsole i nie narzekam na instalacje bo zazwyczaj podczas tej gram w inna grę. Nie mniej masz też instalacje aktualizacji jednocześnie a to juz zalezy od jej wielkości i prędkości twojego Internetu nie od konsoli.

14. Cesash21

Cesash21 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Irlandia
    Od siebie dodam jeszcze, że czytałem gdzieś o tym, że dysk ssd nie robi w X1 takiej samej różnicy jak w przypadku PC. Jest szybciej, ale nie przyśpiesza to tak bardzo, choć sam tego nie testowałem. Co do Twoich przemyśleń z pierwszego postu to sam to przechodziłem jakiś czas temu, założyłem sobie pc do gier, trochę pograłem, ale niestety to nie jest to samo. Gry się lubią ciąć, portowanie jest odczuwalne, w sieci więcej botów jak ludzi, a wyścigówki są takie "surowe". Dodatkowo kiedyś różnica w cenie gier była znaczna, teraz lipa. Jako, że posiadałem obie konsole poprzedniej generacji zdecydowałem się na produkt microsoftu i powiem krótko, zakup był trafny.

15. nacinek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Piła
    Witam

Zamówiłem Zestaw Xbox One Limited Edition Forza motorsport 6 bundle. Chciałem ze strony Microsoftu ze względu na to że tam można gwarancję wykupić i jest taniej, ale tam miałem problem żeby zapłacić za pomocą karty płatniczej jak i paypalu bo mam w banku pekao, a podobno z Microsoftem są problemy,więc musiałem szukać innego sklepu i na x-komie znalazłem ten zestaw limitowany. Dodatkowo zamówiłem kinecta i kontroler elite i od razu parę gierek, bo była promocja w sklepie ultima. Halo 5 Guardians limitowanej edycji, Sunset overdrive, Gears of war Ultimate Edition, Assassins creed unity edycja bastille, Killer Instict, Kinect Sport Rivals, Tomb Raider The Definitive Edition... i jeszcze używaną chce dorwać Halo Collection master chief. Takie tam gierki na początek różnego rodzaju żeby się zapoznać z konsolą i poznać exlusivy niektóre. No i jeszcze abonament gold na 12 miesięcy. Rozumiem że mogę się starać o rangę xbox one :) ? Bo głównie dzięki temu forum skłoniłem się na zakup konsoli. Czytałem tematy na tym forum i co nie znalazłem lub pytania nie typowe to się pytałem. Więc xboxforum.pl lepiej promuje produkty Microsoftu niż on sam hehe. ^^ Więc jak mówiłem wcześniej Xbox one, to będzie moja pierwsza konsola w życiu i mam nadzieje że się sprawdzi :play:

No i jeszcze parę pytań mam:
    13. Trochę boję się o miejsce na dysku i rozważam zakup jakiegoś dysku zewnętrznego bo jak jeszcze gry z EA Access dojdą to trzeba gdzieś to pomieścić :). Czy warto brać ten dysk zewnętrzny do konsoli http://www.ceneo.pl/40789623 Seagate Game Drive for Xbox One 2TB (STEA2000403) czy wystarczy popularny na tym forum HGST HITACHI Touro S 1TB 7200 rpm ?
    14. Jak miałem problem żeby z Microsoft store coś kupić, to również będę mieć problem żeby kupić coś na xbox store?. A zależy mi na EA Access.
    15. W zestawie xbox one forza 6 bundle jest abonament chyba na 3 miesiące i jeszcze jak wykupiłem na 12 miesięcy golda, to się to sumuję ? Czyli 12m + 3m = 15 miesięcy golda tak to działa ?

Pozdrawiam !

16. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    13.Jeden jest pojemny drugi szybszy wiec od ciebie zależy czego potrzebujesz .
    14. Nie koniecznie .
    15. Tak , będziesz miał 15 ms xbl

17. Przemek R.

Przemek R. Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Hannover DE
    Cześć . Do 12 miesięcznego Golda dostajesz 1 mc gratis , czyli razem 16 mcy . Ciekaw jestem do czego potrzebujesz chat pada ? Raczej bezużyteczny gadżet ( z mojego punktu widzenia ) , wygodniej chyba korzystać ze Smartglassa .

Wysłane z mojego SM-N915F przy użyciu Tapatalka

18. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Bierz bardziej pojemny dysk.
    Prędkość nie ma tu aż tak kolosalnego znaczenia abyś się zastanawial,zreszta piszesz ze sporo gier będziesz ściągał to prędzej przyda ci się miejsce.

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.

19. Tomtu

Tomtu Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Radom
    Ja kupiłem dysk WD my passport ultra 2tb, podłączyłem do Xboxa, schowany jest za konsolą i...chyba nawet nikt oprócz mnie i mojego syna nie wie o jego istnieniu. Zajęte mam już prawie 800 GB, tak że zakup dysku 1tb nie ma racji bytu, a gry kupuję raczej okazjonalnie...no powiedzmy 8-10 w roku, do tego pozycję z Golda i eaaccess.

20. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Ja mam osobiście i ten szybszy hitachi tauro S do singli itp jest mała różnica wczytywania gier i drugi ten sam co kolega wyżej WD my paszport ultra i z obydwu jestem zadowolony. Ale takim tempem jak się zapełniają te dyski to niebawem trzeba się rozejrzeć nad jakimś 4tb i wymienić któryś by nie zbierały się za konsola

21. nacinek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Piła
    Witam
    16. Mam pytanie jak mam tryb oszczędzania energii. I w opcjach zasilanie i uruchamianie -> wyłącz lub uruchom ponownie to jest tam taka opcja jak: Wyłącz później 1 godz. braku aktywności, to w tym trybie oszczędzania jak nie będę nic robił przez godzinę to mi przejdzie w tryb uśpienia czy wyłączy konsole i czy będzie mi pobierać gry ? Bo teraz forza motorsport 6 puściłem na noc do ściągania i nie chciałbym się zdziwić, że nic się nie pobrało załączam obrazek http://zapodaj.net/7df55d4d2b5ed.jpg.html

Pozdrawiam !

Ostatnia edycja: Styczeń 9, 2016
Wczytywanie...

Poleć forum