Zarysowana plyta, co nie tak?

g3mini

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich na forum ;P to moj pierwszy post

Przechodzac do sprawy : gralem dzis w Fight night 3 (gra oryginalna) , nagle uslyszalem jakby stukanie w konsoli (xbox360) i gra sie zaciela, wyciagnalem plyte i ponownie wlozylem. Gra zaczela sie ladowac i po krotkiej chwili znowu sie zaciela, wyjalem plyte z napedu i zobaczylem idealnie okragla ryse na plycie. Co to moglo spowodowac? Xbox do naprawy? (mam go tydzien czasu) Bo plyta raczej do wyrzucenia (?)

rysa na plycie wyglada tak : http://img405.imageshack.us/img405/1462/plytav.jpg
 

mehacz

Użytkownik
Użytkownik
a przekręcałeś konsolę w trakcie czytania płyty z pionu do poziomu tudzież odwrotnie?
 

g3mini

Świeżak
Świeżak
siostra jak przechodzila lekko szturchnela konsole noga, ale nie przewrocila sie tylko lekko zakolysala, czyli to jest przyczyna? (bede musial jej z portfela na gre pociagnac ^^ )
 

mehacz

Użytkownik
Użytkownik
No niestety... raczej nie należy "dotykać" tudzież jej kopać jak jest w trakcie odczytu:) Najprawdopodobniej pośliznął się laser i zrobił bubu twojej grze :)
 

Speed911

Użytkownik
Użytkownik
Ja kilka razy zmieniałem położenie konsoli, podczas gdy gra znajdowała się w środku i nic takiego nie miało miejsca. Płyta czyściutka (kopia)
 

adik1234

Użytkownik
Użytkownik
Na allegro wpisz "regeneracja płyt". Masz tam naprawę płyt za 6 zł. Działa.
 

mehacz

Użytkownik
Użytkownik
Ja kilka razy zmieniałem położenie konsoli, podczas gdy gra znajdowała się w środku i nic takiego nie miało miejsca. Płyta czyściutka (kopia)
Kwestia napędu i intensywności zmiany położenia konsoli. Kolega napisał że siostra "zasadziła buta" w ixia a to nie jest fajne nie tylko dla konsoli :rolleyes:
 

Konrad Mrok PL

Użytkownik
Użytkownik
Na allegro wpisz "regeneracja płyt". Masz tam naprawę płyt za 6 zł. Działa.
tu raczej regeneracja nie pomoże, chyba nie widziałeś płyty porysowanej przez napęd xboxa. Ale zawsze można się zapytać telefoniczne czy takie rysy też naprawią
 

Kaze

Użytkownik
Użytkownik
Woah, dokładnie dzisiaj rano miałem ten sam problem. Moje piękne DoA4 nie ma żadnej rysy. Ani jednej kropeczki oprócz tego cholernego koła! link do mojego temu:
http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/zniszczona-plyta-50568.html
A tutaj na aukcji pisze na niebiesko:
REGENERACJA PŁYT DVD, CD, PC, X-BOX, PlayStation (988518658) - Aukcje internetowe Allegro
Ja we wtorek sobie wyślę płytę do naprawy, właśnie na tą aukcję. =D
 

g3mini

Świeżak
Świeżak
dzieki za informajce o regeneracji plyt, na pewno skorzystam :)
 

bonzo

Użytkownik
Użytkownik
nie sadze zeby poruszenie konsoli bylo powodem takiej rysy. ja swoja konsola ruszalem nie raz i nigdy czegos takiego nie mialem
 

Piotrek ELO

Użytkownik
Użytkownik
Konsola mi już 3 gry porysowała na szczęście je zregenerowałem.
P.S
miałem podobny problem tylko że moja siostra zaczepiła noga o kabel konsola zaczęła się kiwać i po grze.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
nie sadze zeby poruszenie konsoli bylo powodem takiej rysy. ja swoja konsola ruszalem nie raz i nigdy czegos takiego nie mialem
To na pewno się mylisz, xbox czytający z płyty poruszeni konsolą równa się zniszczeniem gry. polecam zapoznać się z instrukcją obsługi później wypisywać teksty na forum
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Plyta kreci sie bardzo szybko, przechylajac konsole wypada lekko z obiegu i rysuje sie o tacke - to logiczne.
 

Potocky

Banned
Co do sprawnosci regenarcji plyt, w Katowicach na gieldzie oddalem od regenracji Gta IV ktore mialo dokladnie taka sama ryse, do konca nie zeszla, facet nie wzial nawet kasy bo powiedzial ze nie jest pewien czy bedzie dzialac, wrocilem do domu i wszystko smigalo, tylko ze musial ja czyscic jakies 6-7 razy... Watpie zeby ci z allegro sie chcieli tyle z tym babrac :p
 

Kaze

Użytkownik
Użytkownik
Doszedłem do wniosku, że już nie będę trzymał pionowo konsoli tylko poziomo, to rozłoży jej ciężar i nie będzie możliwe przypadkowe przechylenie jej.
 

szczurx

Użytkownik
Użytkownik
no to teraz coś nowego- xbox leży w pozycji poziomej na półce, nigdy nie ruszany podczas gry. napęd to najprawdopodobniej jakiś lite-on(nie wiem nie sprawdzałem) a data produkcji to czerwiec 2009. konsola ma 4 tygodnie i na każdej płycie robi idealną, cieniutką, okrągłą rysę, jakieś 3cm od środkowej osi płyty. dodam że cały czas gram z dysku, więc płyta zbyt długo nie kręci się w napędzie.Czy takie rysowanie płyt można podciągnąć pod naprawę gwarancyjną?
 

Do góry Bottom