zasilacz 203w a xbox 360 jasper

lukasso44

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Czy jest możliwość podłączenia zasilacza 203W do xboxa 360 w wersji Jasper?? Wiem, że korzysta on z innego, mniejszego napięcia (chyba 175W), ale na necie gdzieś wyczytałem, że nawet z taką konsolą będzie działać. Nie wiem czy to jest prawda, więc proszę was o pomoc.
Z góry dzięki

PS. A jeśli by ten zasilacz działał, to jest możliwe, aby działał także z falconem??
 

basket4rap

Użytkownik
Użytkownik
175w to jest falcon a 150w to jasper i zawsze zasilacz z większą mocną będzie działał na konsoli, która potrzebuje mniej mocy niż sam zasilacz posiada, ale nigdy w drugą stronę co chyba oczywiste...
 

lukasso44

Użytkownik
Użytkownik
aha dzięki za odp.
 

honor

Użytkownik
Użytkownik
Wtyczka i gniazdo są tak skonstruowane, że zasilacz mocniejszy pasuje do konsoli słabszej, ale nie na odwrót. Koniec i kropka.

 

PatrixOK

Banned
Użytkownik
Hmm ja posiadam zasilacz 175 w. i tez ta wyczke co pokazuje na falcona a konsola z 2 lutego 2009? Na naklecje pisze 12V 12,1A WTF??
EDIT: Ale wejscie mam od jaspera ake wtyczke od falcona... niezle pokrecone :D Konsola to premium z 2 grami w zetsawie Bornout paradise i triva pursunit Aha no i czy jezeli mam ten zasilacz 175 watt to czy on pobiera wiecej pradu??
 

mistrzmtb

Użytkownik
Użytkownik
nie pobiera on 150 jak masz jaspera
 

0rzel

Świeżak
Świeżak
Podłącze się do tematu, dzisiaj kupiłem swojego pierwszego xboxa i przy otwieraniu paczki mało nie dostałem ataku apopleksji pierwsza rzecz zasilacz z angielska wtyczka (mogę to przeboleć w aukcji ani słowa), druga sprawa miał to być jasper w wersji pro z dyskiem 20GB. Zasilacz 203W koło kodu kreskowego 14,2A a data produkcji 2009-09-12... ktoś rozumie coś z tego ?
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Czy jest możliwość podłączenia zasilacza 203W do xboxa 360 w wersji Jasper??
Wiem, że korzysta on z innego, mniejszego napięcia (chyba 175W)
W to jednostka mocy, a nie napiecia wiec to jest moc a nie napiecie.
ale na necie gdzieś wyczytałem, że nawet z taką konsolą będzie działać.
Bedzie dzialac
Nie wiem czy to jest prawda, więc proszę was o pomoc.
Z góry dzięki
Prawda

PS. A jeśli by ten zasilacz działał, to jest możliwe, aby działał także z falconem??
TAk
 

FireBall

Użytkownik
Użytkownik
Podłącze się do tematu, dzisiaj kupiłem swojego pierwszego xboxa i przy otwieraniu paczki mało nie dostałem ataku apopleksji pierwsza rzecz zasilacz z angielska wtyczka (mogę to przeboleć w aukcji ani słowa), druga sprawa miał to być jasper w wersji pro z dyskiem 20GB. Zasilacz 203W koło kodu kreskowego 14,2A a data produkcji 2009-09-12... ktoś rozumie coś z tego ?
co do zasilacza to tez sie wkurzylem, jak na aukcji ani slowa a zasilacz angielski z dolaczona przejsciowka

jasperow pro nie ma z dyskiem 20GB

sprawdz gniazdo na zasilaczu w konsoli

@topic
BYLO!
 

SNR

Użytkownik
Użytkownik
mi sie zdaje, ze ktos poprostu obudowe podmienil z jaspera (data prod) i sprzedaje starsze wersje xboxa...
 

jerro

Użytkownik
Użytkownik
nie pobiera on 150 jak masz jaspera
i tu się mylisz , jest coś takiego jak sprawność zasilacza, a w takich zasilaczach jest ona bardzo niska-więc ten zasilacz 175W pobiera więcej energii zwłaszcza ,że to starsza konstrukcja, konsola może potrzebować 150W, na zasilaczu jest podane 175W ale może on spokojnie pobierać z gniazda 200W i za tyle zapłacisz:)-resztę wydziela jako ciepło.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nikt obudowy nie podmienił;). Nie widząc tego to jasne;). Zacznijmy 2009-09-12 to nie data produkcji tylko data serwisowania zapewne dlatego pisze 14.2A Falcon. Zasilacz 203W wnioskuje że oryginalnie ktoś mógł mieć Xenona, Zephyra lub Falcona z wczesnej produkcji były wtedy jeszcze zasilacze 203W. Sprzedający a)Chciał oszukać, że po dacie produkcji większość pomyśli że to Jasper. b) Wróciła konsola z serwisu zobaczył taką datę pomyślał że ma Jasper:p. Sprawdź jakie gniazdo ma konsola ja obstawiam na falcona. Tak czy inaczej nie będziesz miał Jaspera, co do kabla zasilającego kup zwykły taki jak do zasilacza od komputera nie ma to żadnej różnicy
 

0rzel

Świeżak
Świeżak
dla przestrogi: NOWY XBOX 360 PREMIUM+ DYSK HDD + GRATISY 839`PLN (856384648) - Aukcje internetowe Allegro
tutaj kupiłem konsole, wiem że w aukcji pisze falcon/jasper ale pisałem wczesniej do sprzedajacego że chce jasper i napisał ze nie ma problemu bedzie, a w tyczka jest od falcona. Teraz sie zastanawiam co mam mu napisać :p
 

maxan

Banned
dla przestrogi: NOWY XBOX 360 PREMIUM+ DYSK HDD + GRATISY 839`PLN (856384648) - Aukcje internetowe Allegro
tutaj kupiłem konsole, wiem że w aukcji pisze falcon/jasper ale pisałem wczesniej do sprzedajacego że chce jasper i napisał ze nie ma problemu bedzie, a w tyczka jest od falcona. Teraz sie zastanawiam co mam mu napisać :p
Nie lepiej było trza kupić z empiku za 800zł dostajesz premium jaspera z dyskiem 60GB + 2 gry z serii halo .// A co do tematu to wpierw sprawdz co pisze z tyłu konsoli -ilość amper 12.1 to jasper lub jesli myslisz ze komus sie chcialo podmieniac obudowy . to sprawdz wejscie od zasilania w konsoli patrz rysunek i bedziesz wiedzial na pewno link: http://img85.imageshack.us/img85/6254/360portmb0.jpg
 

0rzel

Świeżak
Świeżak
nie dobijaj mnie :p sfrajerowałem się i tyle:) a koleś zrobił mnie w konia napisałem mu wczoraj dwa emaile zobaczymy co odpisze, a po wtyku ewidentnie Falcon. Wielkie dzięki za pomoc Panowie:)
 

pawelstryju

Użytkownik
Użytkownik
zaraz zaraz teraz jaspery są albo z dyskiem 120 albo wogóle bez bo premiumki juz niema
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jeszcze mozna dostac premium jaspery z dyskiem 60GB
 

Jonasz1994

Użytkownik
Użytkownik
tak ale 203 wat czy vol bo jest różnica sprawdz sobie pod zasilaczem ile ma a nie na worku
 

liqid

Użytkownik
Użytkownik
pierwsza niejasna sprawa to tekst typu NOWE KONSOLE PREMIUM wraz z dyskiem 20GB.
druga sprawa z doswiadczenia wiem ze zasilacz 203W pasuje do xenona/zephyra/opusa i falcona. do jaspera nie. 175W pasuje tylko do falcona i jaspera.

Wtyczki byly pokazane wczesniej wiec juz nei wklejam.

sprawa trzecia:----------------oryginalnie zasilacze----------proces GPU/CPU--------przyblizona produkcja-------HDMI
Xenon/Zephyr 16,5A----------------203W----------------------90nm/90nm-----------2005-2007----------- NIE/TAK
Opus/Falcon 14,2A------------------203W/175W----------------90nm/65nm----------2007-2008----------- NIE/TAK
Jasper 12,1A------------------------150W-----------------------65nm/65nm---------2008-2010---------------TAK

w tabelce ujalem xenona i zephyra jako 1 model gdyz nie o tym mowa dla scislosci sa ta 2 modele oba w 90nm oba 16,5A oba 203W dlatego wystepuja jako jeden..... tabelka by Liqid :)

Opus jest płyta poserwisowa (z 65nm CPU) czyli falcon bez HDMI montowany do gwarancyjnych xenonow ..

Tak wiec zmartwie cie Jasper to nie jest na pewno.
Byc moze pokusili sie o przeklejanie lub podrabianie naklejek. gdyz w z producji 2009 raczej falcona nie dostaniesz gdyz juz pod koniec 2008r dalo rade dostac jaspera.

cytuje tekst z aukcji:
"OFEROWANE KONSOLE SA TO NAJNOWSZE MODELE Z PROCESORAMI WYKONANYMI W TECHNOLOGII 65nm ( GPU i CPU), KTORE POSIADAJA NAJNOWSZE MODELE PLYT GLOWNYCH, JEDNOSTRONNE PAMIECI , PORT HDMI ORAZ POPRAWIONE I DODATKOWE CHLODZENIE CALEJ KONSOLI."
To naprzyklad tyczy sie tylko jaspera.(2x65nm)- Opis aukcji jest mylacy

zato fotka z aukcji przedstawia ZEPHYRA


tak wiec dzwon pytaj kluc sie walcz :)

mam nadzieje ze pomoglem. teoretycznie na aukcji napisal falcon/jasper wiec raczej jest nie do ruszenia z tego wzgledu mnie bardziej interesowalaby ta data produkcji i wciskanie kitu ze Falcon to najnowsza wersja z poprawionym chlodzeniem bo nie ukrywajmy falcon jest juz od 2007r wiec pisanie o nim najnowsza itd mija sie z prawda ale sami wiecie marketing widze ze nie tylko ty na tej aukcji dales sei zlapac w przyslowiowa Okazje.
ja dla porownania kupilem 11 grudnia 2009r w MM jasperka arcade za 699zl taka aktualizacja bo ostatniego sprzedalem. :) a ze pad byl i dysk okazyjnie wyrwalem jest komplet. zagadaj z gosciem ze mial byc jasper sam jestem ciekaw co ci napisze.
 

Do góry Bottom