Zasilacz Problem

RaditZ

Użytkownik
Użytkownik
Mam problem grałem 4 godz cały czas na Xbox-ie i konsola sie wyłączyła a na zasilaczu świeciła sie czerwona dioda. Włączyłem potem Xbox-a i działa wszystko elegancko. Czy to znaczy że nie długo złape RRod-a ?, a może wyczyścić zasilacz? Konsola jest nowa wyprodukowana 2011-06-16 wersja Fat Arcade. Prosze o pomoc co mam zrobić.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Nowy FAT cos dziwnego bo ich nie robia juz od dawna, a zasilacz na tyle nowy ze nie ma w sumie co czyscic, nowe konsole nie maja RROD'a bo maja sprawne chlodzenie, a i cpu/gpu jest w mniejszej technologi wykonania
Co do zasilacza to normalne ze w trybie spoczynku zasilacz swieci na pomarańczowo nie czerwono
 

Wojtek230492

Użytkownik
Użytkownik
Elo moim zdaniem narazie nic nie rob a rroda nie zlapiesz bo czerwona dioda zaswiecila sie na zasilaczu co znaczy ze sie przegrzal. A jeszcze jedno pytanie gdzie trzymasz zasilacz bo zasilacz ma wiatraczek w srodku i potrzebuje troche miejsca.
 

RaditZ

Użytkownik
Użytkownik
Kupiłem go nowego w ten sposób. Koles od którego kupiłem wysłał zepsutego do serwisu i przysłali mu nowego z ta data produkcji i płytą główną Falcon a zasilacz jest używany. To czyścic czy nie?
 

Wojtek230492

Użytkownik
Użytkownik
Falcon hmm ciekawe dlaczego nie dali jaspera.No dobra niewiem czy zasilicz od x-a jest rozbieralne niewiem nigdy nie bawilem sie w rozbieranie zasilacza jesli chcesz go przeczyscic to tylko zostaje ci sprezone powietrze. A zasilacz umiesc w dobrze przewiewnym miejscu moze cos pomoze.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Kupiłem go nowego w ten sposób. Koles od którego kupiłem wysłał zepsutego do serwisu i przysłali mu nowego z ta data produkcji i płytą główną Falcon a zasilacz jest używany. To czyścic czy nie?
Kupiles scieme bo data serwisu to nie data produkcji, m$ wymienia plyte glowna dajac zamiast falcona nieco zmodyfikowana wersje tej plyty z hdmi (nazwy plyty nie pamietam), w sprzedazy ta plyta nie występowała, jak nie masz hdmi to najprawdopodobniej naprawili ci konsole, nic w niej nie wymieniali, zasilacz moze juz sie konczyc lub sie przegrzewa, wyczyść go sprężonym powietrzem, wyleci tam sporo kurzu
 

Wojtek230492

Użytkownik
Użytkownik
W sumie kolega !Brudsien napisal to co ja ale mniejsza o to ta plyta to Zephyr jak sie niemyle jesli ma hdmi tak jak kolega wyzej wspomnial.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
W sumie kolega !Brudsien napisal to co ja ale mniejsza o to ta plyta to Zephyr jak sie niemyle jesli ma hdmi tak jak kolega wyzej wspomnial.
W sumie to potwierdziłem twoje zdanie dodając swoje
 

Wojtek230492

Użytkownik
Użytkownik
W sumie TAk:] wkoncu forum jest od pomagania Pozdr.
 

Eagle696

Banned
A co do zasilacza:
Możesz go przedmuchać ,ale to mało daje .

Lub rozkręcić i wyczyścić :
Odklejasz te 4 gumki,przebijasz się przez plastikowe zaślepki (lub można je wyjąć ale b.ciężko) i wykręcasz 4 śrubki.
Rozkładasz obudowę i masz dostęp do środka.

Ps.
Rozkręcamy przy całkowitych rozładowanych kondensatorach.
Tam jest z 350V może nieźle ugryźć .
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak czerwona dioda na zasilaczu to się przegrzał zasilacz lub skok napięcia w sieci. Posłuchaj czy słychać w środku zasilacza chodzący wentylator. Jak lekko brzęczy to wentylator chodzi, wtedy trzymaj zdala go od źródeł ciepła (ja trzymałem przy wzmacniaczu i zasilacz padł po paru dniach) i musi mieć odsłonięte dziurki gdzie zasilacz zaciąga powietrze. Przyczyn może być conajmiej jeszcze kilka ale na razie sprawdź to i nie wpadaj w panike.

... a no i ta data to oczywiście to "service date" zamiast "mfr date" czyli data kiedy była w serwisie MS. Wersje płyty głownej poznasz po wyglądzie gniazdka zasilania.
 

RaditZ

Użytkownik
Użytkownik
Nie możliwe żebym miał Zephyr-a ponieważ mam wejście zasilania do konsoli falconowe jeśli można to tak nazwać i pisz 14,2A. Rzeczywiście pisze 2011-06-16 Service Date. :( Jak myślicie pociśnie jeszcze ta konsola z 4 lata?
 

Wojtek230492

Użytkownik
Użytkownik
Kto to wie czy pozyje tyle. To zalezy czy na dobry model trafiles ale z tego co wiemy to juz byla w naprawie czyli rrod moze powrocic ale niechce cie stresowac. A tak z czystej ciekawosci ile za nia dales??
 

RaditZ

Użytkownik
Użytkownik
Za konsole zapłaciłem 500zł z wysyłką. Teraz mi sprzedający odpisał i taka była data jej produkcji przed serwisem 09/09/08, a w środku jest nowa płyta główna. Wreszcie sie przestalem martwić. ;)
 

Wojtek230492

Użytkownik
Użytkownik
A to nie duzo w sumie a masz dysk to tej konsoli
 

RaditZ

Użytkownik
Użytkownik
Dysk mam 60GB dokupiłem i wszystkie gry wwalam na dysk. To jak czyścic zasilacz?
 

Do góry Bottom