1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zawieszający się XboX

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez badman, Kwiecień 29, 2012.

1. badman

badman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam!

Dostałem od kumpla uszkodzoną konsolę. Mówił że pokazał mu się RROD i odpuścił. Konsola jest po gwarancji. Z tego co wiem nie była przerabiana. Nie była również otwierana. Wymieniłem pastę pod układami i zrobiłem x clamp fix, aby zminimalizować naprężenia na płycie. Po odpaleniu nie ma RROD-a, ale włącza się ekran powitalny (nie zawsze do końca) i przechodzi do menu gdzie się po chwili zawiesza. Czasem wiesza się jeszcze podczas ekranu powitalnego. Teraz pytanie co dalej. Takiego przypadku jeszcze nie miałem.

2. Lotnik421 Xbox One

3. varon23

varon23 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    zduńska wola
    coś jest źle z pastą , używaj pasty termo-przewodzącej ( nie do zębów ), i nakładaj tylko ząbek na tą płytkę srebrną pod cpu i gpu , ( oczywiście wcześniej wytrzyj starą pastę) , jeżeli to nic nie da to pewnie zimne luty :

masz 3 sposoby na zimne luty :
    -włożyć do piekarnika ( wszystko zabezpieczone folią aluminiową oprócz tej tacki pod cpu i gpu ) i włożyć na 6 min , 200 stopni
    -zabezpieczyć wszystko koło cpu i gpu folią aluminiową i przez 3 sek ogrzewać opalarką ( uważać żeby nie spalić nic )
    - oddać do naprawy

tylko się do tego przyłóż , ten 2 i 3 punkt jest opcjonalny , ten 1 powinien załatwić sprawę

kolejny powód to :

sprawdź czy nigdzie nic źle nie styka , bo jak jest spięcie to wtedy tak się może dziać , że zniekształca obraz w trakcie włączania a potem pojawia się komunikat , znika i odrazo się zawiesza , to zazwyczaj się dzieje jak założysz obudowę , jeżeli nic z tego to załóż
    górną obudowę i naciśnij ją z średnia mocą w trakcie włączania , jak sie zwiesi to poszukaj gdzie jest nie właściwy nacisk

jak nic z tego nic nie da to napisz jaką wersję konsoli masz , pozdrawiam .

4. badman

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Stosuję tylko pastę Arctic Silver więc problem wykluczony.Jeśli chodzi o zwarcia to też możemy je wykluczyć. Wiem że kolega pisze jak do osoby która nie wie co w trawie piszczy. naprawiłem już parę płyt do xbox-ów, ale z takim przypadkiem jeszcze do czynienia nie miałem. Reasumując: rozumiem że mam zrobić reflow procka i grafiki oraz wygrzać płytę i to powinno pomóc.

5. alladyn1204

alladyn1204 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    teoretycznie tak, ale nie wiadomo na jak długo;)

6. badman

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Czyli lepiej zrobić reballing. Pytanie tylko czy przekulować tylko cpu, czy komplet. Swoją drogą dziwne, że tylko raz RROD-a wywalił i teraz za każdym razem się wiesza.

7. varon23

varon23 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    zduńska wola
    jeżeli stosowałeś wszystkie punkty jakie dałem oprócz wysyłki do serwisu , to podejrzyj wszystkie ścieżki czy się nie przecięła jakaś (ale wątpię ) , albo włącz xboxa bez obudowy i potem jak się zawiesi sprawdź temperaturę jaką xbox osiąga , najpierw cpu i gpu

a reballing możesz piekarnikiem / opalarką zrobić , bo naprawa w serwisie kosztuje z 100 zł , ja dałem opalarką i już mi długo działa

8. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Rebailling chyba nie wiesz co to, za 100 tez raczej nikt nie zrobi...

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

9. varon23

varon23 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    zduńska wola
    ja mówiłem potocznie o tym reballingu , a z ceną to gdzieś wyczytałem ze od 50 do 100 zł

10. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Mylisz reflow z reballem...

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

Wczytywanie...

Poleć forum