1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zczytywanie klucze

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Pindoll, Październik 12, 2011.

1. Pindoll

Pindoll Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam !

Na początku chciałbym napisać, że jestem kompletnym laikiem w sprawie przerabiania xbox-a więc proszę o wyrozumiałość.
    Jest to moja pierwsza próba zczytania klucza, otóż posiadam xbox 360 Jasper arcade, z napędem takim jak widać na zdjęciu 3 ( 83850C ).
    Xbox jakieś 2 lata temu był przerabiany, niestety nie wiem jaki flash był wgrany, jedynie co wiem to to że napęd był przerabiany programowo, żadnej ingerencji fizycznej nie było ( dodatkowo dash jaki na nim był to 12625). Do tej pory wszystkie gry chodziły bez problemu no ale... z pojawieniem się gier zabezpieczonych XGD3 postanowiłem samodzielnie wgrać lt 2.0. Czytając forum stwierdziłem że bez problemu dam rade . Początkowo wgrałem nowszego dasha ( wersje 13599 ), oczywiście cofnęło mi flasha ( jak do tej pory wszystko OK ).
    Następnym krokiem jaki miałem zrobić to było zczytanie klucza ale tu pojawiają się schody, ponieważ od zapracowanego kolegi ( którego nie chciałem męczyć przerobieniem xbox-a ) pożyczyłem takie o to urządzenie "DRC-xCUTER XECUTER CK3 and SPUTNIK 360 compatible V 1.0" (widoczne na zdjęciu 1 ). Niestety po wielogodzinnych przeszukiwaniach różnych for nie znalazłem takowego modelu użytego podczas zczytania klucza. A teraz pytania do was drodzy forumowicze :

1. Czy tym urządzeniem będę mógł spróbkować mojego liteona ? ( dash 13599 zmienił go w wersje 02510 o ile dobrze przeczytałem i powinno się dać spróbkować )

2. Czy tym urządzeniem będę mógł spróbkować liteona ze slima 0225 (24.09.2010 data produkcji konsoli ) , wcześniej już przerobionego metodą z wlutowaniem rezystorów ( dash 13599 i lt 1.91 ) ?

3. Teraz pytania odnośnie samego urządzenia próbkującego :
    1 - rozumiem że to jest zasilanie, podłączam kabel USB pod kompa i pod urządzenie , wszystko fajnie świeci się zielona lampeczka czyli jest OK
    2 - To jest zasilanie 12V zasilaczem tak ? ( szczerze nie wiem po co to tutaj jest )
    3 - Jest to guzik przy którym pisze LITEON ON/OFF ( Wciskając go zapala się dioda LED z symbolem +3,3V )
    4 - Jest to guzik przy którym pisze Drive OPEN/CLOSE ( jak rozumiem przycisk służący do otwierania/zamykania napędu, przy metodzie PMT zbędne )
    5 - Numer 5, DIP SWITCH, jak powinien on być poprawnie ustawiony ? Do czego on na tym PCB służy ?
    6 - Dioda LED do napięcia +3,3V
    7 - Dioda LED do napięcia +12V
    8 - Piny do kabla zasilającego napęd

Na zdjęciu numer 2 są widoczne wszystkie kable których zamierzam użyć, czy to wszystkie kable? Czy może coś pominąłem ?

Poprawne podłączenie wygląda tak ?:
    -Kabel SATA od napędu do kompa
    -USB z tego XECUTOR CK3 do kompa
    -kabel zasilający napęd od napędu do XECUTOR CK3
    Coś ominąłem ?

Oczywiście potrzebne są sterowniki do tego, czy sterowniki pobrane i zainstalowane z tej strony będą poprawnie działać?
    CK3 Pro USB Drivers - Download & Instructions *Updated Jan 14 2011* - Team Xecuter

Nie wiem w ogóle czy ten DIP switch ma być włączony na ON ? Pierwsze 2 suwaczki w góre ? Całe podłączenie wygląda tak u mnie :

USB z tego XECUTOR CK3 do kompa
    Sata z płyty głównej (Asus P5LD2 SE ) do napędu
    Kabel zasilający Napęd z napędu do XECUTOR CK3

Niestety jak zainstalowalem powyższe sterowniki to nic nie wyświetliło.

PS. Proszę o wyrozumiałość ! ;)
    ============================================== 1 ======================================================

============================================== 2 =======================================================

============================================== 3 =======================================================

Wczytywanie...

Poleć forum