1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zdecydowałbym się na X360 ale mam kilka pytań

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Generał, Sierpień 14, 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Generał

Generał Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.

Ostatnimi czasy podjąłem strategiczną decyzję, że z graniem należy się przenieść z komputera na konsolę. O argumentach za tym nie będę się rozpisywał, bo są tu chyba powszechnie znane. W nowym układzie miałbym więc konsolę do gier i prostszy laptop lub tablet do zastosowań "pozarozrywkowych". Jednak problem pojawił u mnie przy wyborze konkretnej konsoli. Na początku wspomnę, że wcześniej nigdy nie miałem konsoli więc jestem świeży w tym temacie. W każdym razie kupując konsolę w połowie 2013 roku popadłem w takie dylematy:

- czekać kilka miesięcy bądź nawet i rok na konsole następnej generacji. Tutaj problemem jest fakt, że tanie to one na starcie nie będą i gry do nich chyba też nie a poza tym będzie ich niewiele.

- brać teraz konsolę obecnej generacji. Jeśli tak, to wybór jest pomiędzy PS3 i X360. W sumie wydaje mi się, że X360 to lepsza opcja, bo nieco tańszy od PS3, choć konieczność opłat za XBL po roku różnicę w cenie zniweluje, ale dla mnie istotniejszy jest fakt, że X360 ma "lepszą budowę" z mojego punktu widzenia (w PS3 Superslim nie podoba mi się sposób otwierania i zamykania napędu BR, konsola musi stać pionowo więc do PS3 musiałbym i tak dokupić podstawkę, X360 ma Wi-fi w standardzie 802.11n).

Z tych względów na chwilę obecną obstawiałbym Xboxa z tym, że zaznaczam, iż Kinect mnie nie interesuje, bo nie przewiduję grać z jego użyciem a inne zastosowania Kinecta są raczej "słabe" (np. na X360 nie ma Skype). Kwestią otwartą pozostaje jeszcze sprawa exclusive'ów na obie konsole, lecz po przyjrzeniu się im bliżej sądzę, że pod tym względem nie jest to dla mnie kluczowy argument, tzn. niewiele bym stracił per saldo wybierając jedną bądź drugą konsolę.

Podsumowując - moja analiza wykazała, że optymalnym wyborem dla mnie byłby obecnie X360 jednak z powodu tego, że nie siedzę w "branży" prosiłbym o zweryfikowanie mojej decyzji pod względem tego, czy:

- lepiej jednak zaczekać na konsole kolejnej generacji
    - czy wybór PS3 ma jakieś zalety, które pominąłem w swojej analizie

Na koniec wspomnę, że nie interesuje mnie żadne przerabianie konsoli, granie off-line na piratach itp., więc nie są to dla mnie żadne argumenty.

Z góry dziękuję za rady i pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
    PS3 w abonamencie plus ma 2 gry co miesiąc, czyli kupujesz abonament na rok(ok. 170 zł) i masz 24 gry z nie byle jakiej półki:) Xbox 360 też ma taką ofertę ale tylko do końca b. roku i gry szału nie robią.
    Kupując abonament(dotyczy PS3) przykładowo dziś to masz te gry od zaraz:

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a
    LittleBigPlanet Karting
    XCOM: Enemy Unknown
    Need for Speed: Most Wanted
    Mafia 2
    Spec Ops: The Line

Pytałeś czy czekać na przyszła generację? Na obecne konsolę masz masę gier a po cenie do 100 zł wychaczysz pożądane tytuły.

1 osoba to lubi.
  4. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    obecna generacja utrzyma się jeszcze sporo czasu więc teoretycznie opłaca się jeszcze kupować.

5. Generał

Generał Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Celna uwaga! Muszę jeszcze przyjrzeć się ofertom promocyjnym gier w abonamencie na obu konsolach.

6. AnyMist

AnyMist Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja zdecydowałem się na X360 w maju tego roku i i nie żałuję ,nie gram na piratach za to przeważnie online a miesięczny abonament nie jest czymś strasznym dodatkowo jak już ktoś wspomniał dochodzą do tego 2 darmowe gry w miesiącu.Fakt nowe gry czasami odstraszają ceną ale w Empikach można kupić masę starszych używanych tytułów za niewielkie pieniądze.Osobiście wybrałem opcje z kinectem i wierz mi to był dobry wybór...granie ze znajomymi po kilku piwach naprawde świetna zabawa ;)

7. Generał

Generał Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    OK. Chciałbym się jeszcze wiedzieć jak długo waszym zdaniem będą się jeszcze ukazywać te same premierowe gry na PS3/X360 co na nową generację PS4/X1?

8. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Do roku. Później kolejny rok ewentualnie gry FIFA i nfs

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

9. Generał

Generał Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli gdzieś pod koniec 2015 roku skończy się definitywnie produkcja nowych gier na X360 poza jakimiś drugorzędnymi tytułami, które teraz można spotkać na PS2...

A w jakich cenach spodziewacie się w Polsce premier PS4 i X1? Ja obstawiam, że cena PS4 będzie w przedziale 1700-2000 zł a X1 w przedziale 2000-2500 zł. Dobrze kombinuję?

10. vvv93

vvv93 Banned

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Troche za bardzo "przekombinowales" - ceny X1/PS4nie beda sie roznic miedzy soba az tak bardzo jak napisales... W kazdym razie ok. 400-450 $

Wysłane z mojego Galaxy S VI za pomocą Tapatalk 5

11. Ezioauditore12

Ezioauditore12 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Tarnów - Wiedeń
    Mam obie konsole i powiem ci ze jesli nie interesuje cie przerobka to wez ps3 , Napęd BR robi robote , jesli masz odpowiedni tv to fajnie sie ogląda filmy hd , dodatkowo ps3 ma lepsze gry , jest cala masa swietnych exow a zblizają sie kolejne , xbox pod tym zględem wymięka co prawda jest seria Gow ale na ps3 jest znacznie więcej lepszych gier. darmowy net , gry zawsze masz na jednej plycie więc nie musisz ciągle przekladac z dvd1 na 2 , wkurzalo mnie to w castlevani ;/ pad jest gorszy wedlug mnie niz w xbox ale za to duzo lepiej sprawdza sie w grach typu bijatyki . gdzie grasz krzyzakiem . Na twoim miejscu xboxa bralbym tylko do przerobki , a kase z gier odkladalbym na konsole nowej generacji ,

12. Generał

Generał Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć.

Przemyślałem to wszystko jeszcze raz i...zrobiłem pre-order na PS4. Co prawda poczekam na nową konsolę do listopada i ogólnie wyjdzie to sporo drożej ale przynajmniej będzie spokój na parę ładnych lat.

13. rafallo

rafallo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Powiem tak. Zarejestrowałem się na tym forum, nie wiedziałem kompletnie co to LT, RGH... Byłem już skłonny kupowac najpierw xboxa nieprzerobionego, potem z RGH, ale...
    Po jakimś czasie zastanowiłem się, podpytałem wielu userów jak to jest z xbox 360 i ps3, jaka grafika, funkcjonalność... poszedłem do kolegi, zobaczyć jak xbox 360 sprawuje się i czar prysł, grafika jak dla mnie szału nie robi. Więc jak Ty czekam teraz na ps4, bo bardziej sa wiarygodni, exy lepsze wypuszczają i gry na ps+ wyśmienite.

Przez chwilę teraz pomyslałem, a może kupić ps3 jeszcze w promocji? Nie obchodzi mnie BR, i inne pierdoły, ale te exy, które powstały na ps3 a, których nie będzie nigdy na PC i PS4... + gry z ps+, którę wychodza co miesiąc - ostatnio był BF3 + online pass. Więc to robi wrażenie.
    Z drugiej strony 1000 zł kosztuje ps3, a dołożyłbym 700 zł i miałbym ps4. Więc dylemat nadal mam, ale chyba jednak poczekam na ps4. Jak zobaczę gameplay z GTAV i mi się spodoba kupię albo przerobionego xboxa o ile stanieje, albo ps3 w promocji - w używki nie chce się za bardzo bawić.

14. Generał

Generał Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Może nie będzie aż tak źle pod tym względem, gdy Sony uruchomi w 2014 roku platformę Gaikai i przez internet będzie można grać na PS4 także i w gry z PS3. Tylko chodzą słuchy, że ta usługa w Europie będzie opóźniona...

15. rafallo

rafallo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Źle nie będzie.
    Popatrz co oferuje PS+ w porównaniu do MS. Masz 2 potęzne gry na miesiąc. Potężne. Mafia II, BF3, i inne... Więc to przemawia za tym.
    Mnie popierdółki w stylu skype i innych oferowanych przez MS nie przekonują. Konsola ma służyć do grania a nie mam płacić za jakieś popłuczyny z których nie będe korzystał.

16. Generał

Generał Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    W sumie teraz prawie każdy Smart TV bądź Smart BR oferuje Skype. Trzeba tylko kupić do niego kamerkę z mikrofonem i podłączyć.

17. Ezioauditore12

Ezioauditore12 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Tarnów - Wiedeń
    ps4 bedzie kosztowalo jakies 1700 zł ale odpowiedz sobie tez na pytanie czy bedzie cie stac na gry ktore beda o wiele wiecej kosztowaly niz te na ps3 , ponoc na poczatku maja kosztowac okolo 250 zł , co prawda mozna bedzie kupowac uzywane ale zapewne tanie nie beda na poczatku , pewnie uzywana gra bedzie kosztowala tyle co nowa na ps3 .

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum