1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

zdjęcie obudowy a chłodzenie?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez jacek660022111991, Kwiecień 20, 2010.

1. jacek660022111991

jacek660022111991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    Witam. Tak jak w temacie, czy jeśli zdejmę obudowę (górną,dolna jako podstawa,pozostaje metalowa niezdejmowana) i na widoku będzie płyta główna radiatory itp,czy wpłynie to negatywnie/pozytywnie na pracę konsoli? zdjelem ponieważ uważam że ciepłe powietrze nie będzie tłumione w metalowej obudowie,będzie normalnie wychodziło poza konsolę. Jak myślicie, dobra koncepcja? A może to właśnie jest odwrotnie, obudowa jest po to, że zatrzymuje powietrze które uchodzi z radiatorów i przez co kierowane jest jedynie do wiatraczków przez tunel wentylacyjny? doradźcie jeśli możecie,bardzo proszę.
    a może na głównym radiatorze zamieścić jeszcze 1 wiatraczek z zewnętrznym zasilaniem?

2. Lotnik421 Xbox One

3. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    gdyby nie zdejmować białego tunelu to mogło by tak zostać, zdejmując tunel zniszczyłbyś konsole (przegrzała by sie)

4. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    oczywiście tunel zostaje na swoim miejscu:) dzięki za szybka odpowiedź:) a jak myślisz konsola pozytywnie odczuje to że zdjęta jest obudowa czy bardzo nie poczuje różnicy?
    co myślisz o tym dodatkowym wiatraku na radiatorze?

5. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    jeśli to jasper to nie ma w ogóle sensu. przy xenonie i ewentualnie falconie to może i było by warte zabawy.

6. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    Falcon.. Po godzinie zabawy odczuwalne jest ciepło. tak więc być może zastosuje dodatkowy wiatrak. A odpowiesz mi co do tej obudowy? Zostawiać ją otwartą czy skręcić obudowę? Pytam konkretnie bo tamta odpowiedź była dwu znaczna i nie wiem czy tyczyła się do obudowy czy wiatraka

7. Jarek882

Jarek882 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bełchatów
    Wentylator na radiatorze zda tylko zadanie jesli wytniesz dziure w obudowie i przymontujesz wentyla do radiatora i bedzie on wdmuchiwał powietrze na radiator. Czyli: Wentylator zewnetrzny wdmu****e powietrze --> chlodzi radiator a nastepnie wentylatory z tylu wynosza powietrze i jest tzw. cyrkulacja powietrza ktora stosuje sie w PC ;) Temperatura przy tym rozwiazaniu bedzie w granicach 45-50 stopni :)

8. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    Czyli nie założę dodatkowego wiatraka.:) a co Ty myślisz o tej obudowie? Skręcić ją czy zostawić otwartą?Będzie różnica?i czy nie wpłynie to negatywnie bądź pozytywnie na np chłodzenie konsoli?

9. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    jeśli nie przeszkadza ci hałas to zamień oryginalny podwójny wentylator na dwa wentylatory 70x70x20 o dużej wydajności i będzie dużo lepszy efekt (ale jednocześnie będzie xbox chodził dużo głośniej), lub montaż dodatkowego wentylatora na radiatorze (i tu albo otwarta obudowa, albo wycięta - tak jak pisał przedmówca)

10. Jarek882

Jarek882 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bełchatów
    Napewno pozytywnie poniewaz powiertrze bedzie miec wiecej przestrzeni miedzy plyta glowna a obudowa :)

11. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    i takiej odpowiedzi oczekiwałem dziękuję bardzo:) Myślałem że będzie historia że np- obudowa górna styka minimalnie się z radiatorem od GPU,jednocześnie zmuszając ciepłe powietrze do wydostawania się jedynie poprzez tunel wentylacyjny itd..:)

12. shusek

shusek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak możesz też najdziwniejsze rzeczy z tym wyprawiać, widziałem na zdjęciach trochę dziwaczne pomysły jak nie przegrzać xboxa typu zdjęcie obudowy i trzymanie go obok wiatraka elektrycznego (taki niewielki), wystawienie na dwór (to chyba był żart).

Pod żadnym pozorem jak masz falcona NIC nie kładź na Xa.

13. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    ogólnie to nie mam ochoty już kłaść żadnych wiatraczków na konsolkę,zdjęta obudowa mi wystarczy:)
    a co do rodzaju chłodzenia, jakie firmy(lub najlepiej modele) doradzacie??:)

14. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    a komputer ci sie w domu nie grzeje? nie bojcie sie ludzie tak o te konsole bo juz nie moge czytac jak ktos sie pyta czy to zle ze mu sie xbox grzeje. to jest sprzet elektroniczny i wytwarza cieplo, proste.

15. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    mój procek w kompie chodzi na temperaturze 60*C,tyle że tam mam możliwość sprawdzenia temperatury procesora i grafiki.. Gdyby w X-box'ie była takowa możliwość nie byłoby połowy tematów na temat chłodzenia..:) mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

16. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    Bardzo gorąca grafika! czy to normalne??

Po zdjęciu obudowy wydobywa się dużo mniej ciepła poprzez wiatraczki a grafika(znajdująca się pod napędem i odchodzący od niej że tak go nazwę "mostek") są bardzo gorące!;( czy to tak ma być? pod obudową jest równie gorąca czy może gdy założona jest obudowa cyrkulacja powietrza pracuje tak by każde ciepło wydobywało sie z wiartaków? może jestem przewrażliwony ale,nie chce jej sfajczyć:(

17. shusek

shusek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeżeli zjełeś tylko obudówkę od xboxa (te białe lub czarne) to nic się nie bój. Jak zdjąłeś coś z płyty głównej to możesz coś spalić.

Zresztą jakby xbox ci się spalił na płycie Jaspera to na twoim miejscu poszedłbym obstawić w tootolotka. Mało prawdopodobne :]

18. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    ale to jest falcon:)
    zdjęłem tylko obudowę z resztą wygląda to tak:
    Wrzucaj.pl - Darmowy Hosting !
    mówisz więc że wszystko powino być ok? to fajnie:) tylko szkoda że z wiatraków z tyłu leci zimne powietrze :D
    jak widzi ktoś na tej fotce wiartaczek który założylem- da się go jakoś pod płytkę główną podpiąć?chodzi mi o to by tak podpiąć by nic nie lutować:) próbowałem już bajeru ze zmianą napięcia i lutowaniem przewodu do płyty głównej łączący 2złączone przewody od wiartaczka(każdy wie o co chodzi jak się orientuję) ale mam na tyle beznadziejną lutownicę,że 2godz zabawy i nie udało się go przylutować:mad:
    póki co wiatraczek jest podłączony pod zewnętrzne zasilanie 9V -ale daję rade radiator jest dużo zimniejszy.

19. Rurek

Rurek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    1)wymień pastę
    2)podkręć org. wentyle na maxa
    3)usuń kratki za wentylami
    4)oddziel tunele wentyli
    5)uszczelnij tunel na początku ale nie na radiatorach!

Zdjęcie całej obudowy zbędne

20. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    Pasta wymieniona miesiąc temu
    Przez brak umiejętności a prościej mówiąc brak odpowieniego osprzętu-nie podkręce wiatrakow na maxa przez wzglad na lutowanie
    kratki moge usunac
    w jaki sposob oddzielic tunele wentylacyjne?
    uszczelnic tunele na POCZATKU tzn gdzie?pomiedzy początkiem tunelu a obudową?
    a jednak zdania są podzielone gdyż dużo ludzi uważa że zdjęcie obudowy jest wręcz wskazane jeśli ktoś nie może bawić sie w przerabianie..

Wczytywanie...

Poleć forum