1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zepsuty napęd/laser ?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Kangarooo, Październik 19, 2014.

1. Kangarooo

Kangarooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Siemanko

Ostatnio nagrałem najnowszą forze(mam lt 3.0) i po udanym jak zwykle nagraniu wsadzam do napędu a tam napis "Otwórz napęd". Zdarzyło mi się to kilka razy wcześniej ale jakoś wspomogłem się siłą i po kilku uderzeniach w góre X'a zazwyczaj się załączała gra. Teraz niestety w ogóle przestało działać, wiec wspomogłem się youtubem i poradnikami. Po wyczyszczeniu i zrobieniu wszelkiego co było możliwe znalazłem poradę aby powoli przekrecać w lewo śróbki które są obok lasera. Po przekręceniu o dziwo Forza odpalała(nie zawsze czasem trzeba było otwierać i zamykać napęd ponownie zeby odpaliło ale działać czasem działało).
    No ale niestety napęd zaczął głośno chodzić gdy grałem w inne gry. Grając w fife w którą dość często pykam zaczeły się tworzyć ogromne ściny a czasem kompletne zwiechy że wracałem do dashboardu. Postanowiłem cofnąć moje przekręcone śrubeczki do pozycji oryginalnej, ale ****. Nie działa teraz żadna gra :)
    Napęd nawet nie mieli płyty tylko zamyka traya, nie słychać czasem nawet ruchu płyty i wywala komunikat "Otwórz napęd". No to teraz pora na pytania.

1. Do wymiany cały napęd czy tylko laser
    2. Jak tylko laser to rzućcie jakieś info jak ciężko jest przeprowadzić samemu montaż i demontaż
    3. Jeżeli to laser to rzućcie jakiś przykład lasera z allegro kompatybilny z moim napędem (DG-16D2S)
    4. Przy wymianie czy to napędu czy lasera jak to będzie z przeróbką LT ? Przy nowym napędzie będzie trzeba wyjmwać klucze itd. Ale jak to się ma do lasera ?

Dzięki za pomoc z góry :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Shibby

Shibby Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    1. Raczej laser
    2. Nie jest to trudne, ale zamienniki są wątpliwej jakości.
    3. Bez przesady...
    4. LT to firmware, nie będziesz zmieniał PCB to zostaje bez zmian.

Na przyszłość proponuje zaopatrzyć się w miernik...
    BTW przy podkręcaniu lasera ruszamy potencjometr od dvd, cd nie trzeba ruszać.

4. Kangarooo

Kangarooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  5. Shibby

Shibby Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jak go dostaniesz sprawdź jaka jest wartość na dvd, jesli będzie rzędu 2-2,5kohm to łyknąłeś padlinę...
    Będzie więcej to nic nie zmianiaj tylko wsadzaj, ściągaj zworkę antystatyczną i zobacz co będzie.
    W razie problemów zmniejszaj opór.

Wczytywanie...

Poleć forum