1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zewnętrzny napęd, a laptop

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez ViktorX, Grudzień 3, 2011.

1. ViktorX

ViktorX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Temat mało Xboxowy, ale powiązany. Najprawdopodobniej niedługo zaopatrzę się w napęd/nagrywarkę LiteOn'a, ponieważ mam dość już marnowania płyt. Zakup nie będzie chyba wielki problemem, a z pewnością ulży.
    Problemem jest jednak, że te wyspecjalizowane nagrywarki LiteOn są jak widzę napędami wewnętrznymi, a niestety ja posiadam tylko laptopa, dlatego nie mógłbym chyba zamontować takiego klocka w małej obudowie laptopa. Nie piszcie "google nie boli", bo szukałem kilka razy i dowiedziałem się o dwóch możliwościach. Te wszystkie kable SATA (Właściwie to sam na to wpadłem) i jakieś "pudełko" dzięki, któremu mógłbym podłączyć napęd przez USB... Mimo szukania nie mam nic konkretnego, nadal za dużo nie wiem.

Dlatego jakbyście dokładnie powiedzieli jak mam połączyć laptopa i napęd zewnętrznie to byłbym niezmiernie wdzięczny.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
  4. ViktorX

ViktorX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak, co podłączyć przez USB? Napęd chyba nie ma wbudowanego portu USB. Przepraszam jeśli zadaje może głupie pytania, ale o hardware tego typu to pojęcia nie mam.

5. krosfajer

krosfajer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Nie wiem, czy jest możliwość podłączenia takiego napędu przez USB. Po mojemu trzeba by kupić kontroler SATA na PCMIA, a napęd podłączyć do jakiegoś osobnego zasilacza.

6. drzazga78

drzazga78 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  7. ViktorX

ViktorX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No właśnie na tę akukcję patrzyłem. No, ale co z takim sprzętem robić? Po prostu jeden koniec do napędu, drugi do komputera poprzez USB i tyle? I tak już pomogliście, więc dziękuję.

8. drzazga78

drzazga78 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    kabelek SATA ( cały czerwony ) wpinamy do nagrywarki a drugi koniec do tego adaptera, zasilamy napęd zasilaczem który wchodzi w skład adaptera, a na koniec wpinamy kabel USB do laptopa

9. ViktorX

ViktorX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli nic skomplikowanego. Dzięki wielkie, pomogłeś bardzo.

Wczytywanie...

Poleć forum