1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zgrywanie danych z dysku Xbox przez usb - dysk nie staruje.

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez zywiec99, Październik 15, 2009.

1. zywiec99

zywiec99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Nigdzie nie znalazłem rozwiązania więc pytam: mam taki problem, otóż postanowiłem w końcu powiekszyć swoją zapisywalną przestrzeń na Xboxie, ale napotkałem pewien problem podczas podłączania dysku do komputera (laptopa). Dysk, z którego chciałem zrzucić dane to stary, poczciwy Seagate 20GB z pierwszych "premiumków".

Niestety na dzień dzisiejszy dysponuję tylko laptopem, dlatego postanowiłem zrzucić dane przez port USB. Chciałem wykorzystać do tego adapter (SATA->USB) z zewnętrznego dysku WD My Passport Essential (wewnątrz korzysta z niego WD BEVS 250GB), ale po podłaczeniu wszystkiego do portu USB dysk niestety w ogóle nie startuje :confused:. Oczywiście jest całkowicie sprawny (na iksie hula bez problemów). Dla sprawdzenia podłączyłem inny, nowszy dysk od xboxa Elite Fujitsu 120GB i ten ruszył pod USB bez problemu. Domyślam się, że jest to kwestia poboru mocy, z tego co się orientuję Seagate pobiera około 290W, a już ponoć przy 250W dyski pod USB mają problemy.

Podłączenie do peceta narazie odpada (komp znajduje się 100 km ode mnie), zresztą z tego co pamiętam mój zasilacz i tak nie ma wtyczki od zasilania SATA, więc znowu musiałbym kupować pzejściówki. Dlatego mam takie pytanie czy ktoś może mi coś poradzić jak uruchomic ten dysk, dodam, że nie chodzi tylko o zrzucenie danych, bo w przyszłości chciałbym aby Seagate zastąpił mój zewnętrzny dysk WD BEVS, którego po wydaniu HDDSS.bin na 250GB zamierzam podłączyć do klocka. Mam nadzieję, że napisałem wszystko zrozumiale :p. Życzliwych proszę o pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    potrzebujesz kieszenie do dysku sata z zasilaniem zewnetrznym

4. zywiec99

zywiec99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Kurde dzięki krisr77, że też nie wpadłem na to :D Tak się składa, że posiadam jeszcze zewnętrzny WD1TB 3,5 cala z zewnętrznym zasilaniem, siedzi sobie schowany za ekranem mojego lapka, więc przez to chyba mu się upiekło, szkoda tylko, że znowu kolejna gwara pójdzie się ***** :( Zaraz to obadam, ale pozostaję jeszcze kwestia późniejsza to znaczy zewnętrzne podłączenie zamiast mojego BEVSa, a nie chcę specjalnie kupować kolejnej kieszonki z zewnętrznym zasilaniem (zresztą nie wiem czy na 2,5 w ogóle takie są). Może spróbować podłączyć pod 2 porty usb - co wy na to? Gdzieś chyba czytałem o czymś takim.

5. eikoden

eikoden Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wałbrzych
    hmm a masz kabelek usb z 2 końcówkami i jedną do dysku, bo wtedy jedna jest za przesył danych a druga to zasilanie. Jak wpinasz zasilanie to nie będzie danych. Wepnij obie. Dysk 2,5 cala normalnie można podpinać jak 3,5cala. Więc jak masz obudowę od 3,5 to wepnij tam swojego wd i podepnij zasilacz i powinno działać.

Wczytywanie...

Poleć forum