Zgubiłem bios napędu

ares_real

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witajcie,
Mam xboxa 360 core'a przerobionego iXtreme 1.4. Przy przeróbce pan serwisant dał mi płytę z oryginalnym biosem napędu. Niestety płytka mi się gdzieś zapodziała. I tutaj pada moje pytanie, czy brak tej płytki mi w przyszłości zaszkodzi? Czy jest ona potrzebna przy jakimś typie naprawy (np. wymiana lasera itp.)?

Pozdrawiam,
Ares_Real
 

realizer

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Zgubiłem bios napędu

w biosie masz klucz napędu -> bez klucza napędu nie zmienisz napędu ;p
 

ares_real

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Zgubiłem bios napędu

Czyli jak padnie mi nie daj Boże napęd w konsolce to kaput? Już mogę się z nią pożegnać?
 

Maksio

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zgubiłem bios napędu

z napędu można zczytać jego klucz, a on jest najważniejszy ;)
także jeszcze nie wszystko stracone... ;)

możesz zgrać sobie sam klucz (razem z FW) lub poprosić o to kogoś innego :)
 

ares_real

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Zgubiłem bios napędu

Czyli w razie zepsucia napędu nie mam się co martwić, że wszystko stracone? Czy muszę zrobić kopię klucza napędu jeszcze zanim wysiądzie?
 

Maksio

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Zgubiłem bios napędu

Najlepiej zrobić zanim wysiądzie, gdyż później napęd może być na tyle martwy, że będzie nie do zczytania...
 

ares_real

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Zgubiłem bios napędu

Czyli jak pojadę np. do Synitpsu we Wrocku to pan tam mi spokojnie powinien zgrać klucz z sflashowanego napędu?

W takim razie wielkie dzięki za pomoc, jednak jest nadzieja więc się zbytnio już nie martwię :)
 

Konradiv

Użytkownik
Użytkownik
Witam!

Ja chyba też zgubiłem płytkę z oryg. biosem, którą dał mi pan od przeróbki... wystąpił RROD i miałem zamiar wgrać orginalnego flasha i wysłać do MS, ale problem w tym, że nie mam tej płytki... da się jakoś temu zaradzić? Czy już po konsoli?

PS: Przepraszam, że 'odkopuje' ten wątek, ale nie chciałem zakładać nowego.

Pozdrawiam!

@Down
Na pewno? Kurde, a nie da się go jeszcze jakoś odzyskać? ;/ PS: Gratuluje nagród ;)
@^pawelrak
Jak to mojego? Mam BenQ, ale chodzi o to, że ktoś o tym samym napędzie ma tego samego firmware? Bo swojego biosa mialem tylko ja na tej płytce nieszczęsnej, która jak na złość gdzieś wsiąkła :/
 

tomasz222

Banned
Użytkownik
Witam!

Ja chyba też zgubiłem płytkę z oryg. biosem, którą dał mi pan od przeróbki... wystąpił RROD i miałem zamiar wgrać orginalnego flasha i wysłać do MS, ale problem w tym, że nie mam tej płytki... da się jakoś temu zaradzić? Czy już po konsoli?
raczej masz juz po konsolce tzn w tym sensie ze gwarancja darmowa juz cie nie uratuje
 

pawelkrak

Banned
V.I.P
Użytkownik
Nie jest tak źle, musisz od kogos dostać czysty firmware twojego napędu i wgrać do niego klucz z twojego napędu i draki nie ma.
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Dlatego ja trzymam na nośnikach osobnych, klucze i softy tych co przerabiali u mnie, by w razie jakiejś wpadki mieć i wysłać ponownie :), taka mała rada.
 

Konradiv

Użytkownik
Użytkownik
Ok! Xbox jedzie do mnie ... za niedługo będzie, może jeszcze do MS zdąże zadzwonić... zobaczymy ;) Dziękuje za odpowiedzi!
 

doni29

Użytkownik
Użytkownik
czyli z tego co zrozumiałem bo własnie szukam takiego tematu to:
najlepiej przed przerobieniem zgrać klucz napędu.
i teraz moje kolejne pytanie czy jak sie zagubi np klucz z napędu liteon org. to mozna go zgrac z innej konsoli nie przerobionej co ma naped liteon i wsz bedzie dobrze??
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
czyli z tego co zrozumiałem bo własnie szukam takiego tematu to:
najlepiej przed przerobieniem zgrać klucz napędu.
i teraz moje kolejne pytanie czy jak sie zagubi np klucz z napędu liteon org. to mozna go zgrac z innej konsoli nie przerobionej co ma naped liteon i wsz bedzie dobrze??
1. Oryginalny firmware jest przydatny w starszych napędach(benq, samsung, LG) ponieważ zawsze mona do niego przywrócić, zaś w Liteon jest to niemożliwe. Kopia klucza przydaje się w przyszłych modyfikacjach, ponieważ nie trzeba jeszcze raz sczytywać firmware.
2. Klucz napędu jest przypisany do płyty głównej i jeżeli skopiujesz klucz z innego napędu to gry ci nie będą działać, bo płyta główna(CPU) go nie rozpozna.
 

doni29

Użytkownik
Użytkownik
czyli w takim przypadku trzeba mieć klucz napedu aby w przysżłości np przy wymianien ie było żadnych problemów.
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Kopia klucza nie jest wymagana, jeżeli napęd jest sprawny i pozwala na ponowne zgranie firmware :) - ułatwia to tylko sprawę osobie, która będzie ten napęd przerabiać w przyszłości, bo nie trzeba na nowo wyciągać firmware :].
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
albo uzyc jungleflashera najnowszego,zgrac ten spiracony soft na dysk i przerobic za pomoca JF soft na oryginalny :)



http://www.360mods.net/JungleFlasher/JungleFlasher.pdf


strona 58
 

doni29

Użytkownik
Użytkownik
oki bardzo dziekuje jak bede przerabiał to poprosze o zgranie tego tak na wszelki ...

jeszcze raz dziękuje za wyjasnienie
 

Do góry Bottom