1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zielony ekran podczas gry, po resecie konsoli błąd E74

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez x X x, Styczeń 16, 2011.

1. x X x

x X x Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Przewija się w Internecie trochę wątków traktujących o tym problemie. Chcę jednak napisać o tym na świeżo, może dowiem się czegoś nowego.

Konsolę kupiłem już dobre kilka miesięcy temu (używaną, bez gwarancji, przerobioną), przez ten czas nie powiem aby bezczynnie stała, bo była dość intensywnie użytkowana. Nie miałem z nią jakichkolwiek problemów.

Dzisiaj nie chodziła wiele. Odpaliłem sobie Shifta, pograłem hmm z 30 minut i nagle, na początku pojawiły mi się gdzieniegdzie zielone pola, prawie cały ekran gry pokrył się jakby zieloną mgłą. Byłem zmuszony ją wyłączyć, bo nie dało się jej tak używać. Po restarcie pojawił się błąd E74 i migająca dioda nr 3 bodajże. Przy odłączonym kablu A/V uruchamia się normalnie (tzn. w przypadku gdy konsola była sprawna, z błędem i kablem A/V, z błędem i bez kabla A/V są takie same objawy akustyczne), świeci tylko środek, nie sygnalizuje połączenia z kontrolerem.

Konsola została wyprodukowana we wrześniu 2007 więc podejrzewam, że nawet jeśli udało by mi się coś załatwić to i tak nie osiągnę niczego - jest za późno. Pytam o to, ponieważ jej stan wygląda na nienaruszony - od zatrzasków po plombę na przedzie.

Jeśli nie da się zrobić nic z gwarancją pierwsze co zamierzam zrobić to wymiana pasty termoprzewodzącej. Jeśli to nie pomoże, to co robić, gdzie szukać pomocy najlepiej w okolicach Rzeszowa oraz w dobrej cenie?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Sławek.

2. Lotnik421 Xbox One

3. turbin

turbin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie jestem szpecem w tego typu sprawach, ale jak konsola "działa normalnie" na odłączonym kablu AV to może coś z kablem jest? Albo z wejśćiem w TV lub wejściem w konsoli?

4. x X x

x X x Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zamierzam sprawdzić na oryginalnym kablu to jutro, aktualnie działała na połączeniu z D-sub.

5. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    To normalne zachowanie bez kabla wiec nie ma sie co ludzic ze to kabel. Artefakty i E74 to na bank GPU. Wymiana pasty nic nie da. Albo napraw w dobrym serwisie albo sprzedaj.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

6. Hosee

Hosee Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Według mnie nie warto jej naprawiać,lepiej sprzedać i kupić nowszy model.

7. x X x

x X x Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Naprawa będzie polegać na poprawieniu lutów czy będzie to reballing GPU? Po czym nowa pasta?

Myślicie, że dało by się coś zrobić gwarancyjnie z uwagi na jej nienaruszony stan?

Myślałem o sprzedaży, ale dopiero po naprawie ;) Na jaką kwotę mogę wycenić ten zestaw? Konsola to teoretycznie Arcade, bo ma białą tackę. Dysk 20GB, 2 kontrolery, kabel component, kabel d-sub, zasilacz, pudełko no i jest przerobiona iX 1.9 bodajże, chodzi mi wszystko oprócz LT+.

8. kuba295

kuba295 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Legionowo
    raczej wymiana gpu ale nie znam sie na serwisowaniu xboxa. Masz dużo ofert napraw na allegro e74 też.

9. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    E74 to uszkodzone połączenia między GPU a płytą główną. Przy odłączonym kablu AV i HDMI konsola wogóle sie nie bootuje, dlatego nie pokazuje błedu.

10. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Albo GPU albo Chip ANA/HANA.
    Albo reballing albo kup nową.
    Jak masz kase zeby zaryzykować (ponad 100zł) to zrób reballing.
    A tak wgl to była ruszana skoro jest przerobiona a plombe jak sie odpowiednio "zagrzeje" mozna zdjąć i przylepić spowrotem bez śladów albo kupić na allegro i przykleić.

11. pietrus009

pietrus009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Tarnów
    Nie baw się z gwarancją! Jak masz przerobioną konsolę (nienaruszone plomby nic nie dadzą) to nie wysyłaj do M$ bo tylko przyślą ci rachunek za naprawę.

12. x X x

x X x Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam serwisanta w Rzeszowie, który zajmuje się tego typu sprawami, reklamuje się itd. Zajmuje się nie tylko delikatną naprawą (tj. bez reballingu itp.), ale i przerabianiem napędów, etc.

Zaoferował mi cenę za naprawę w granicach 70 - 100 PLN wraz z diagnozą. Szczerze mówiąc nie chcę mi się bawić aktualnie w sprzedawanie, bo i tak na niej nie zarobię. Myślę żeby ją tam naprawić i wtedy może sprzedać chyba, że mnie znów wciągnie... A teraz taki okres się zbliża intensywny - Dead Space 2, GoW 3 i inne, dodatkowo miałem swoje tytuły w które grałem na bieżąco... Ehh.

Może ktoś kojarzy tego Pana z Rzeszowa? Siedzibę (mieszkanie?) posiada w okolicach wieży TV.

13. x X x

x X x Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cóż, nikt nie odpowiedział, a u mnie sytuacja się uklarowała - pada chip ANA/HANA, więc to już koniec mojej niezawodnej konsoli. Planuje ją teraz sprzedać, bo chyba wymiana płyty głównej nie ma większego sensu, prawda?

Mimo wszystko wydaje się, że temat nadaje się już do zamknięcia. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Wczytywanie...

Poleć forum