1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Złożony problem z nagrywaniem i odczytywaniem gier

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Mafiozo, Kwiecień 23, 2011.

1. Mafiozo

Mafiozo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.
    Mam złożony problem z nagrywaniem płyt nie wiem co może być przyczyna tego że napęd w xboxsie przestał mi w miarę normalnie czytać płyty. W tym momencie jest tak że raz odczytuje za pierwszym razem a następnie potrafi dopiero za 5-6 lub wcale lub łapie np. po ponownym uruchomieniu konsoli.

Nie wiem jak dokładnie mam określić co jest przyczyną, przyczynami więc opisze wszystko po kolei.

To może być:
    Dysk twardy w PC?
    Nagrywarka
    Płyty
    Laser xboksa, fw?

Dysk PC
    Z dyskiem jest coś nie tak ponieważ np. podczas Sprawdzania CRC z abgxa potrafi z prędkości 58,4 MB zejść do 1,3 MB w tym momencie słychać jakby taka podwójną prace dysku (też tak macie?) Występuje to również podczas nagrywania, nagrywam 4x i w tym momencie Buffer ze 100% spada do np 80% następnie powoli wraca na miejsce. Pytanie czy to może mieć kluczowy wpływ na jakość nagrania? Dodam jeszcze że ustawiłem Buffer na 256 MB

Nagrywarka
    Co do nagrywarki miałem okres po wymianie nagrywarki na
    chwdp.org - Przekierowanie...
    ponad rok temu że wszystko mi chodziło bez problemów, przerabiałem do WAVE 3 nagrywałem na OMEGA 4x wkładam i działa za pierwszym razem. Teraz jak zaczęły się problemy to wgrałem nowy FW, Buffer nagrywarki utrzymuje się na 100% raz może zejdzie na 99% np. ale tak to cały czas wszystko w porządku. Wszystko zaczęło się psuć jak nagrywarka przeszła mi sama w tryb PIO więc jak nagrywałem w IMG BURN to Buffer i device Buffer miałem na 50% to w ogóle masakra. Ale poczytałem i ustawiłem z powrotem na UDMA 5 do tego teraz dysk jak i nagrywarka pracuje jako master poprzez SATA. Wymieniłem również kable SATA bo czytałem że może być problem z komunikacją.

Płyty
    Np. DA:O nagrany wieki temu na OMEGA odpala za pierwszym razem, DA II nagrany na OMEGA, VERBATIM to samo raz czyta raz nie (nowe gry paczuje do WAVE3), MK nagrany na nowo zakupionych płytach SONY to samo raz odpala raz nie(odpala w sensie bootuje) więc można powiedzieć że to nie jest wina płyt tak? Nagrywam 4x ponieważ wkładam SONY która obsługuje 2.4 ale przy IMG BURN pisze że supported 4,6,8x

Laser Xbox
    Mam jeszcze ten stary fw chyba 1.51 ten co obsługuje WAVE 3 napęd LITE-ON wymieniany gdzieś rok temu później dostałem Bana na dysk i grałem cały czas w gry z płyt dopiero niedawno (miesiąc-dwa) zorientowałem się że znowu można nagrywać na dysk więc długo grałem bezpośrednio z płyty.
    Kiedyś czytałem o tym ze FW może się jakoś nie wiem wypalić? Jak cały czas go używałem? Nie wiem może muszę na nowo go przerobić? Do tego ktoś tutaj mówił że ta ostatnia aktualizacja unieruchamia wszystkie gry i potrzeba LT+ ale to nie czytało by wtedy w ogóle.

Musiałbym jeszcze sprawdzić np. nagrać na tej SONY jakąś stara gre z WAVE 3 np. GTA IV? Może przez to przerabianie z WAVE 11 na 3 coś mi psuje i mam takie problemy z drugiej strony czytałem że inni cały czas tak robią i grają bez problemów

Mam nadzieje że mi pomożecie i doradzicie jak najlepiej to rozwiązać... nie chciałbym wszystkiego po kolei wymieniać albo przerobić a okaże się że musze kupić nowy napęd do konsoli... i znowu przerobić(nie potrafię sam).

2. Lotnik421 Xbox One

3. sreberko

sreberko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Co do dysku: wyłącz defragmentowanie plików systemowych i usługę indeksowania. Założenie jest takie, że system powinien wykonywać te operacje podczas bezczynności, lecz w praktyce wykonuje je kiedy mu się podoba, więc dlatego skacze tak odczyt. Podczas nagrywania w tym momencie może paść bufor i tworzą się bad sectory na płycie.

Co do problemu to raz, że nagrywarka nie rewelacyjna, dwa płyty też nie rewelacyjne, a do tego nie najświeższy laser w konsoli. To wszystko składa się na Twój problem.

4. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Defragmenator zostaw w spokoju bo w zyciu ci nie zacznie defragmentować podczas nagrywania, indeksowanie wylacz bo jest zbedne
    Nie ma czegos takiego jak bad sectory na plycie, sa bledy PIE i PIF, nawet jak bufor stanie to plyta rowniez od tego jest system ochrony zapisu
    Master SATA, PIO ?
    Ty chyba nie wiesz o czym piszesz, sata nie ma podzialu na master, slave a tym bardziej nie moze pracowac w trybie PIO

Sprawdz dysk pod wzgledem bledow bo jak zaczyna mielic w miejscu to oznaka bad sectorow dysku

5. Mafiozo

Mafiozo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Usługę indeksowania miałem wyłączoną cały czas. Nie znam się na tym za dobrze pewnie SATA nie ma podziału na MASTER/SLAVE jednak u mnie w biosie tak pokazuje w zależności od 4 złącz SATA np 0/2 to MASTER/SLAVE i 1/3 MASTER/SLAVE. Co do PIO to naprawdę miałem taką sytuacje na SATA. I tak jak napisałem wyżej czym to skutkowało, odinstalowałem nagrywarkę i po ponownym uruchomieniu wróciła na DMA...

Przedstawiam wyniki z HD TUNE
    Benchmark

Error Scan

Speed map

6. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    jak dla mnie to proponuje sie zajac xboxem, wyregulowac laser w napedzie albo isc ze swoimi plytami do kogos i sprawdzic, jak to bedzie ok to dopiero brac sie za nagrywarke, bo to robienie od tylu, nameczysz sie z nagrywarka a tu laser pada w napedzie i nie bedziesz wiedziec

7. Mafiozo

Mafiozo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niestety nie wiem jak mogę wyregulować laser w napędzie jak i nie mam możliwości sprawdzenia nagranych płyt u kogoś innego... Sprawdziłem natomiast na swoim laptopie jak przebiega Checking game crc w abgx i tam prędkość odczytu dysk utrzymuje się cały czas na ponad 30MB/s natomiast u mnie tak jak pisałem czasami spada do 1.2MB/s (jakby podwójne wczytywania) myślę czy to nie będzie mój główny problem jeśli chodzi o dobrze nagraną grę??

Wczytywanie...

Poleć forum