1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

zły czy uszkodzony laser???

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez pac-x-onix, Listopad 21, 2013.

1. pac-x-onix

pac-x-onix Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. W konsoli padał mi laser więc kupiłem i wymieniłem na nowy. Po wymianie laser nie podejmuje czytania plyt wiec wymieniono mi na nowy i kolejny ma ten sam problem. Na starym orginalnym zaczyna coś czytać lecz nie daje rady a nowy 1 i 2 nie podejmuje pracy tylko odrazu otworzyć napęd.

laser zakupiłem taki: laser hop 141 xbox360 LITEON BENQ (3639291670) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Uploaded with ImageShack.us a to moj napęd

Alert -=SETH=- //Nie pisz post pod postem. Używaj opcji edytuj.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    a)jeśli przy nowym laserze nie zdjęto zworki może nie działać
    b)jeśli nic nie zmieniałeś na ustawieniach potencjometrów dvd/cd tylko tak jak jest fabrycznie wtedy może być uszkodzony laser, swoją drogą podaj namiar gdzie zakupiłeś laser często zdarza się u różnych sprzedawców że kupują hurtowe ilości jak najtaniej i nie mając pojęcia czy są sprawne sprzedają je, potem trzeba się tego pozbyć
    c) podczas np wgrywania flashu do napędu padł laser zalecane odpięcie wszystkich tasiemek łączących w napędzie
    d)zmiana ustawień na potencjometrach doprowadziła do uszkodzenia gdy przekroczyło się graniczne ustawienia < ok 2.80~3.00 kOhm (kilo Ohm )
    najlepiej sprawdź miernikiem rezystancję dla dvd na potencjometrze średnio powinno być w przedziale ok 4~5 kOhm czasem inaczej mniej lub więcej jednak minimalnie 2.80,
    spróbuj różnych ustawień i różnych płyt często zdrowy sprawny laser powinien wczytywać płyty od razu nawet takie z niewielkimi ryskami gdzie stary zużyty laser miał problemy

ja z różnych źródeł różnie kupiłem i u każdego miałem jakąś uszkodzoną sztukę

nawet jak w filmiku gdzie laser puszcza wiązkę (szkodliwą dla oczu) nie znaczy że jest sprawny

4. pac-x-onix

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  5. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  6. pac-x-onix

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    laser zakupiony: laser hop 141 xbox360 LITEON BENQ (3639291670) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. zworka została zdjęta lutownicą, żadne ustawienia mocy nie byly ruszane. Samo zachowanie lasera jest dziwne nie zaczyna nawet czytać.
    czyli może to być wina kolejnego laseru? po wymianie 2 już zwątpiłem:p

Dodam że po wsadzeniu płyty jest odrazu komunikat open tray. Szperam po forum i tak sie zastanawiam czy to wina lasera?

Alert -=SETH=- //Nie pisz post pod postem. Używaj opcji edytuj.

Wczytywanie...

Poleć forum