1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zmiana chłodzenia, wyciszenie konsoli, konsola po RROD.

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez m310ax, Lipiec 15, 2011.

1. m310ax

m310ax Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam

Moja konsola załapała RROD, została naprawiona lecz gościu podciągnął mi strasznie obroty że konsola aż buczy :D
    Chciałbym zmienić wentylatory lub całe chłodzenie aby konsola chodziła bardzo cicho i się nie grzała. Nie jestem jakimś maniakiem gier, gram sporadycznie w weekendy bo w tygodniu nie mam czasu. Konsola stoi w bardzo przewiewnym miejscu nie gdzieś w szafce żeby się kotłowała.

Z góry dziękuję za pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. redman89

redman89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Od razu mówię nie kupuj nakładek z wiatrakami podłączanych z tyłu obudowy, bo tylko będą utródniały pracę standardowym. Podkładka chłodząca to też kiepski pomysł chyba, że wywiercisz dziury od spodu konsoli, w przeciwnym razie będzie miała efekt tylko wizualny. Jeśli dostała rroda to bardzo dobrze, że podciągnął obroty, jak umiesz rozebrać konsolę to możesz sprawdzić co jeszcze zrobił. Jak nie zobaczysz niczego to możesz zrobić sobie coś takiego:

http://*****asters.pl.tl/Izolacja-Tunlu-wentyla-.-.htm

4. m310ax

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    szkoda że nie mogę otworzyć linku który podesłałeś, jak narazie jej nie rozbierałem ale problem w tym że strasznie huczy konsola a chciałbym żeby chodziła cichutko da się coś z tym zrobić ? konsola stoi na wolnym powietrzu na stoliku, a RROD załapała pewnie dlatego że kiedyś stała w szafce i sie kotłowała ;/

OFTP: Opłaca się kupić do pada aku+ładowarkę, chodzi mi o ori. zestaw M$ czy lepiej kupować zwykłe baterie i wymieniać jak padną ?

5. AFT

AFT Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szczecin
    W sieci można znaleźć kilka długich tematów a wnioski z nich takie że nawet jakieś tam super chłodzenie nie zabezpiecza konsoli przed RROD... więc chyba nie ma sensu się bawić chłodzeniami.

Wymiana na inne wentyle niewiele da skoro gościu zrobił ich zasilenie na 12v. Musisz rozebrać i przywrócić fabryczne napięcia...

6. m310ax

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    pewnie kable będą lutowane bezpośrednio do płyty głównej :( cóż rozbiorę potem i zobaczę najwyżej zrobię parę zdjęć żeby ktoś kto zna się lepiej odemnie mógł stwierdzić czy da się coś zrobić z tym wyciem.

Mój xbox to falcon z HDMI 2008-09-16 po RROD czy opłaca się go sprzedać i zakupić Jaspera ?

7. AFT

AFT Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szczecin
    Jasper niby jest już bezawaryjny więc chyba warto ;) Teraz pytanie czy finansowo też :p

8. m310ax

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    no mam zestaw na sprzedaż taki jak opisany tutaj:
    http://xboxforum.pl/wycena-ofert-f143/xbox-360-falcon-lt-1-9-a-96448.html#post773202 jedyne co teraz trzeba dodać to że konsola po RROD chyba że nie trzeba :p

gdyby zamiana miała mnie kosztować do 200zł + przeróbka około 50zł to bym się skusił na zamianę, lecz musiał bym słyszeć opinię czy się naprawdę opłaca, i czy można z jaspera zrobić bardzo cichą konsolę, bo na tym mi zależy najbardziej. Chłodzenie wodne odpada, nic co by wystawało poza konsolę.

9. Sqlfire

Sqlfire Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Front
    Oczywiście ze oplca sie Jasper.
    Ja na twoim miejscu sprzedalbym flacona i kupil nowa slmke 250 gb za 900.
    Nie bedziesz sie musail bawic w chlodzenie i takie tam.
    A co do rroda to oplaca sie tylko paste wymienic na nowa.
    Ewntulanie tunel ale w jego przypadku trzeba by bylo ciac obudowe i powiekszac otowy wentylacyjne.NIE POLECAM

10. m310ax

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    xbox jest po reballingu który kosztował mnie niecałe 200zł + zmiana i poprawa chłodzenia i pasty. Ale zważywszy na to że konsola ma podkręcone obroty wentylatorów chyba skuszę się zmienić ją na Jaspera, a jak w nim wygląda sprawa z chłodzeniem jest ciche ?

OFTP: Opłaca się kupić do pada aku+ładowarkę, chodzi mi o ori. zestaw M$ czy lepiej kupować zwykłe baterie i wymieniać jak padną ?

11. piko37

piko37 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zgorzelec
    Witam. Ja mam Jaspera i jest cichy. nie grzeje się tak jak Falcon podczas gry. Warto kupić Jaspera. Jesli zalezy Ci na przeróbce to w SLIMke się racze nie pchaj chyba ze już przerobiona bo przeróbka nowych napędów w SLIM nie będzie tania.

12. ktos

ktos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dobry reballing na ołowianych kulkach daje dość dużą szanse na to, że konsola pochodzi jeszcze jakiś czas. ALe całkowicie ryzyka nie eliminuje. Jeśli była robiona PB Free, to zupełna lipa.
    Jasper jest lepszą opcją - tak jak koledzy wyżej napisali jest w zasadzie bezawaryjny. Jest wykonany w mniejszym procesie tech. więc wydziela mniej ciepła = wentyle kręcą się ciszej

13. kufer111

kufer111 Banned

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny Śląsk
    co do sprawy baterii-kup sobie akumulatorki energizer 2700mah+ ładowarke-koszt ok.35 zł.ja tak mam i bez ładowania wytrzymują tak do 1,5 miesiąca=gram po 4-6 h.

14. m310ax

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  15. M@niek

M@niek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja zrobiłem tak:
    Chłodzenie na pamięć zastosowałem "naboje" do zszywacza (nie od papieru tylko np do drewna), reszta jest wentylatorek. Na początku był podpięty do oryginalnego chłodzenia, ale potem dałem na 12v.

16. Shibby

Shibby Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nandu nie musisz chłodzić, a dodatkowy wentylatorek bardzo mi się podoba ;]

Wczytywanie...

Poleć forum